Parijs, Bordeaux en Meppel: een mooi ri t e Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Hier vind je urban bikes en fixies, fietsen met één versnelling, populair onder Amerikaanse fietskoeriers. Bijzonder zijn de customs, fietsen die de broers zelf, tot aan het kleinste moertje en boutje, hebben ontworpen en gebouwd. Oscar is het trotst op de Fix Copperhead. „We heb ben die fiets helemaal met koper bedekt." Hun creatie stond een tijd in het Cube Design Museum in Kerk- rade. Sjoerd rijdt er nu dage lijks op rond. Drie dagen per week staan de broers in de winkel. De rest van de werkweek verdienen zij hun geld als sportleraar. De opbrengsten van de fietsen steken ze in uitbreiding van de zaak. Gelukkig staan de broers er niet alleen voor. Hun vader helpt achter de toonbank en vriend Frank Everhardus staat in de werkplaats. Frank, door de broers 'het geheime wapen' genoemd, is expert op het gebied van coatings. Sjoerd: „Hij is er vanaf het begin bij. We zaten bij dezelfde voetbal club en werkten samen aan een fiets. Oscar verzamelde de onderdelen, ik zette het in elkaar en Frank zorgde ervoor dat het metaal er uit zag als hout." Na de voltooiing van een fiets van hout en een van koper, worden beide crea ties een mondiale hit op internet. Sjoerd: „Mensen vroegen opeens of wij hun fiets ook onder handen wil den nemen." Dus beginnen de broers een internetbedrijf in 2015. Naast fietsen bouwen, ver kopen en distribueren ze ook bijzondere tweewielers. Ze ontmoeten de jongens achter fietswinkel L'Hiron delle in Parijs. Een samen werking ontstaat en twee jaar later, in 2017, openen de broers Linde een eigen filiaal. Oscar: „Er zijn twee vestigingen in Parijs, een in Bordeaux en nu ook een in Meppel. Dat is een mooi rijtje." <1 st -J? O «Sofaas Teksl SAMUELBOM Polo JOOST HOVING Wie denkt dat een fiets geen kunst is, is nog nooit bij de broers Sjoerd en Oscar Linde in het Drentse Meppel langsgeweest. Met hun winkel L'Hirondelle - Frans voor 'zwaluw', wat op zijn beurt weer een bijnaam is voor 'politie te fiets' - willen zij laten zien dat de tweewieler meer is dan een ge bruiksvoorwerp. I' Hirondelle, Zuideinde 3, Meppel 41 zaterdag 5 mei 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 72