II Fotowandelroute in Hulst Lap grond bij Biervliet blijft beschikbaar voor landbouw 7 BIBLIOTHEEK TIJDELIJKE LOCATIE In het oude pand van Action in Hulst zit sinds maandag de nieuwe, tijdelijke bibliotheek. Klanten weten hun weg naar de boeken al te vinden. Vrijdagochtend, 10.00 uur. De eerste leden van de bibliotheek parkeren op het 's- Gravenhofplein in Hulst, zodat ze precies op tijd zijn om hun boeken in te leveren of nieuw leesvoer te halen. Ze moe ten geduld hebben. De deur gaat niet open. Wie cynisch is aange legd, ziet bijna een parallel met Den Dullaert. In dat gemeenschapscentrum was de bibliotheek decennialang gevestigd. De laatste maanden wa ren ook daar problemen met de elektrische deuren, die je handma tig moest openschuiven. Al had de bibliotheek daar geen last van, dankzij een eigen ingang. Sinds maandag huist de bieb in het oude pand van Action, aan de Overdamstraat in het centrum van Hulst. Op stel en sprong moest de leeszaal weg uit Den Dullaert, na dat de gemeente het centrum had gesloten vanwege de inferieure de brandveiligheid. Eerste klanten Joyce Vernimmen uit Hulst is één van de eerste klanten deze mor gen. Met dochtertje Jeneva schui felt ze langs de kinderboeken. „Je neva kon niet wachten tot ze weer naar de bibliotheek kon." Den Dullaert was Jeneva de laat- Sommigen hebben zich al aangemeld als lid, dat is hartstikke mooi ste maanden niet goedgezind. Ze mocht er niet langer gymmen, omdat het bestuur van Den Dul laert meerdere basisscholen toe gang tot de sporthal had verboden. Dat gebeurde nadat schoolbestu ren grote zorgen uitten over de door de inspectiedienst afge keurde gymtoestellen. „En carna val ging er ook al niet door." Joyce vindt dat de bieb er goed uit ziet. „Zeker als je weet dat ze maar weinig tijd hadden om te verhuizen." Dat vindt Femke Steijaert uit Graauw ook. „We zijn hier voor het eerst, we moesten nog boeken inleveren. Ze hebben er iets moois van gemaakt, het is ruim opgezet." Ria de Rijk uit Vogelwaarde ziet wel één nadeel. „Ik moet betalen om te parkeren. Misschien had ik een dag moeten wachten, zaterdag is het gratis parkeren in Hulst!" Ze komt om de zes weken naar de bibliotheek. „In Vogelwaarde is een bieb aan school. Voor de kin deren ideaal, maar wij moeten boeken bestellen. Daarom kom ik naar Hulst. Vroeger deden we dat op zaterdag en maakten we er een dagje uit van." Volgens Jokelien van Kalmthout van de bibliotheek zijn er weinig klachten over het betaald parke ren. Wellicht ook omdat veel men sen met de fiets komen. Of te voet, zoals veel bewoners van de bin nenstad doen. „Sommigen hebben zich al aan gemeld als lid. Dat is hartstikke mooi. Er komen ook veel mensen hier gewoon zitten, even een krantje lezen. Het is nu even druk als in Den Dullaert." Volgende week is de bieb hele maal operationeel, als de selfser vice wordt aangesloten. „Een mooiere aanleiding voor dit thema, fotografie, hadden we niet kunnen hebben", stelt Monique de Bruijn, één van de organisato ren van alweer de zestiende editie van Kunstgalerie Hulst. „Zo vaak zijn de beste foto's ter wereld niet te zien in een stad als Hulst." Kunstgalerie Hulst riep iedereen die van fotografie houdt op, foto's in te zenden. In totaal zijn er zo'n vijfendertig binnengekomen. Mo nique had op meer inzendingen gehoopt, geeft ze eerlijk toe. „Ik denk dat het ermee te maken heeft dat de foto's worden tentoonge steld. Iedereen kan ze zien, er een oordeel over geven en dat is toch een beetje eng." Het idee 'iets met foto's te doen' bestond al langer, vertelt Monique die zelf fervent fotografe is. „Het staat bij veel mensen niet zo op het netvlies, maar fotografie is zeker ook een vorm van kunst." De ingezonden foto's zijn vanaf vandaag door de hele binnenstad van Hulst te bezichtigen. Een spe ciale wandelroute is uitgezet langs de werken. De foto's hangen onder meer in etalages van winkels. Wie dat wil, kan ook een gids meevra- gen. Prijs Kunstgalerie Hulst sluit zondag 13 mei af met een Kunstplein aan de Bierkaai. Tot die tijd kan iedereen stemmen op zijn favoriete foto via hulstvestingstad.nl/kunstgalerie en daarmee een prijs winnen. De World Press Photo-expositie is van vrijdag 30 november tot en met donderdag 20 december in de basiliek van Hulst. BIERVLIET De grond aan de Oost zeedijk ten westen van de Braak man bij Biervliet is niet meer in beeld voor grootschalige recreatie. Nadat initiatiefnemer Jack van Harn drie jaar geleden de stekker trok uit ruiterdomein Resort Equus Zeeland, is de grond nu weer be schikbaar als landbouwgrond. Van Harn is jaren bezig geweest met de ontwikkeling van een life- stylepark van dertig hectare, ge richt op paardenliefhebbers. In 2013 leek alles in kannen en kruiken voor de bouw van vijftig villa's, een hotel, restaurant, wellnesscentrum en faciliteiten voor paarden, toen de investeerder zich terugtrok. Van Harn heeft het boek nu dichtgeslagen. „Als er geen geld is, houdt het op." Ook voor makelaar Hendrik van Hoeve die de kavels in de markt zou zetten, is het hoofd stuk uit. „De posities waren nog niet eens verworven." Landbouw De gemeente Terneuzen heeft nooit een bestemmingsplanwijzi ging doorgevoerd; de grond blijft dus bestemd voor landbouw. De gemaakte ambtelijke kosten vallen onder het normale werk bij de voorbereidingen voor een bestem mingsplanwijziging, aldus de woordvoerder. zaterdag 5 mei 2018 'De bieb is mooi en ruim opgezet' Bob Maes Hulst A Nel de Putter geeft uitleg over de eerste leesboeken aan mama Femke, Roel en Liz Steij- aert uit Graauw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Jokelien van Kalmthout Kunstgalerie Hulst neemt vanaf vandaag tot en met volgende week zondag alvast een voor proefje op de World Press Photo-expositie later dit jaar in Hulst. Regionale (amateur)foto- grafen veroveren de binnen stad. Mischa Tromp Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68