Nederlands team zet Roef! en Moergestel op de kaart ZEELAND 25 Moergestel begint steeds meer een sotfbalbolwerk te worden. Een Oranje, met een hoog Roef l-gehalte, oefende er op weg naar de Spelen van Tokio tegen het Amerikaanse topteam USSSA Pride. Amerikaans drieluik voor Nederland .ÜL -s Na afloop van de wedstrijd van Oranje tegen USSSA Pride (o-6 verlies) komen razend enthousiaste kinderen de kleedkamer binnenstormen om handtekeningen te vragen van de speelsters. Ook aan toeschouwers ont breekt het niet in Moergestel. Het publiek is ondanks het slechte weer massaal komen kijken. Voor Wies Ligtvoet en Cindy van der Zanden, net als mede-internationals Marjolein Merkx en Isa Los speelsters van Roef., is de hele entourage nieuw. „Bij een normale wedstrijd zit er maar één tribune vol, nu zijn ze alle vier gevuld." Voor de 22-jarige Ligtvoet, geboren en getogen in Moergestel, is dit een speciale wedstrijd. „Veel familie en vrienden zijn naar de wedstrijd komen kijken, dat was super. Ik hoorde zelfs mijn opa schreeuwen vanaf de zijkant", vertelt ze lachend. De Rotterdamse Van der Zanden is blij dat de wedstrijd plaatsvond op het terrein van Roef. „Het is vooral leuk dat we eens een keer ergens anders spelen dan in Haarlem. Er komen veel bekenden kijken en door alle aanmoedigingen sta je hier met net iets meer plezier te softballen." Softbal is in Nederland niet een van de Veel familie en vrienden zijn komen kijken. Dat was super. Ik hoorde zelfs mijn opa schreeuwen vanafde zijkant populairste sporten. Toch blijkt na afloop dat de sport veel jonge fans heeft. Op een kaart met de selectiefoto kunnen kinderen de signaturen van de speelsters verzamelen. „Ik heb af en toe weieens een handtekening uitgedeeld, maar zoiets als na afloop nu ge beurt in de kleedkamer heb ik nog nooit meegemaakt", zegt de 25-jarige Van der Zanden. Ligtvoet kan ook wel wennen aan het idee. „Het is superleuk om te doen, maar ik moet wel toegeven dat ik nog niet een hele mooie handtekening heb. Ik heb ge woon mijn naam met mijn rugnummer er onder geschreven." Serieuze plannen De softbalsters kennen dit seizoen een an dere voorbereiding dan in de afgelopen ja ren. „Eerst trainden we twee a drie keer per week, nu doen we dat negen keer", ant woordt Van der Zanden. De speelsters ho pen de vierde plaats op het WK van twee jaar geleden te kunnen evenaren of zelfs te verbeteren. „Als we naar Japan afreizen dan is dat wel met de intentie om een medaille te winnen. Ik denk dat een derde plaats er zeker in zit. We trainen nu al twee jaar met een vaste basis en het is tijd om te laten zien dat we het kunnen." De Olympische Spelen van Tokio zijn voor de softbalsters het ultieme doel. Om al les te kunnen bekostigen is er een crowd- fundingsactie in het leven geroepen. NOC*NSF geeft het softbalteam wel een vergoeding, maar dat is blijkbaar niet ge noeg. De speelsters willen fulltime gaan trainen voor het prestigieuze toernooi. De Koninklijke Nederlandse Baseball en Soft- ball Bond heeft de actie opgezet met de in tentie om in 2020 een serieuze kans te ma ken op een medaille. De deelnemers kun nen een reis naar Tokio winnen of een clinic van de speelsters. zaterdag 5 mei 2018 Wies Ligtvoet (m) maakt zich op het com plex van 'haar' Roef! op voor een wedstrijd met Oranje, fotomarie-thérèse KIERKELS/BEELD WERKT Sof tbalstad Haarlem krijgt concurrentie Kees Bakker Moergestel - Wies Ligtvoet (22) Het Nederlands softbalteam oefent deze week drie keer op drie verschil lende locaties tegen USSSA Pride, de landskampioen van Amerika. De wed strijden zijn bedoeld als voorbereiding op het WK in Japan en om softbal in Nederland op de kaart te zetten. Dat de eerste wedstrijd maandag in Moer gestel werd gespeeld, kwam niet als een echte verrassing. Vorig jaar wer den de Holland Series gehouden in het dorp en dient het zich steeds meer aan als een van de vaste soft- balsteden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61