Gouden opening Perdaen 22 ZE Het lijkt een kwestie van tijd voordat De Meeuwen kampioen is. Vandaag, thuis tegen Zwaluwe, kan het in theorie al gebeuren. Anne Smit vertrokken bij Duiveland TWEEDE KLASSE KAMPIOENSWEDSTRIJD zaterdag 5 mei 2018 zv Lucien Roelandt Nieuw- en St. Joosland Cindy Perdaen (Philippine) schreef gisteren op de eerste dag van Zeeland Outdoor Jumping de klasse Z op haar naam. Dave Maarse (Wellerlooi) toonde zich de beste in M. Johan Klein Zieve- rink (Elsendorp) ging in ZZ- met de overwinning strijken. In de barrage van Z vochten tien combinaties met het mes tussen de tanden om de hoogste eer. In een bloedstollende rit stuurde Cindy Perdaen de ruin Gumbo Mumbo in 36,57 secon den foutloos over het parkoers. „Hier ben ik erg blij mee", was de eerste reactie van Cindy Per daen. „Het was een sterk natio naal deelnemersveld en een fair, maar best stevig parkoers. Mumbo sprong super. Hij was helemaal op mij gefocust en dacht goed mee. Ik kan mij geen betere start bedenken." In de klasse M plaatsten maar liefst twintig combinaties zich voor de barrage. Dave Maarse maakte in de openingsrubriek zijn naam van prijsvechter waar. De stylist uit Wellerlooi stuurde de als een luipaard over de hin dernissen flitsende GDL Egi- ralda G in 37,35 naar de zege. In het ZZ was Johan Klein Zie- verink met de ruin Fatouch S de beste van de acht combinaties in de beslissende ronde (39,25). Ma rieke de Bart uit Baarzande stuurde de vosmerrie Cham pagne Z naar de derde plaats (42,46). „Champagne sprong ge weldig. Ze lette goed op en wilde geen fout maken. Meer zat er niet in." Cedric Vanleerberghe uit Philippine werd vierde met de ruin Cantinero. OOSTERLAND Anne Smit is per direct vertrokken bij derde klasser Duiveland. De club uit Oosterland is bezig aan een vrije val en verloor de laatste vier wedstrijden op rij. Smit was er in die laatste met 1-3 verloren partij tegen Kogelvan gers al niet meer bij. Dat was mede door vervelende omstan digheden in zijn familiekring. Nu is het vertrek definitief. „De chemie was er niet meer." Smit (70) ergerde zich al tijden aan de in zijn ogen ongemoti veerde spelersgroep. De trai ningsopkomst vond hij onder maats. „Het kwam voor dat ik op dinsdag zes of zeven man aan trof. Ik kreeg steeds minder zin om er naar toe te gaan." Voorzit ter Hans van der Have betreurt de gang van zaken. ,Maar de klik was er niet meer." De club heeft dispensatie bij de KNVB aangevraagd om het sei zoen af te maken met speler Wilmar van der Sande als coach. Stefan Maas Zoutelande Zet een aantal uitslagen van dit seizoen achter elkaar en je begrijpt dat het leuk is om naar wedstrij den van zaterdag-tweedeklasser De Meeuwen te kijken: 3-5,3-2,4- 1,2-5, nóg een 2-5 en 4-0. Al deze duels leverden de Walcherse ploeg, naast veel goals, drie punten op. Menno de Nooijer (28) is een belangrijke schakel in de succes- ploeg die trainer Daan Eikenhout heeft gesmeed. Enkele dagen voor het kampi oensduel met Zwaluwe heeft De Nooijer andere dingen aan zijn hoofd. Hij heeft afspraak na af spraak gepland staan op het werk. „Kan het interview iets eerder? 11:00 heb ik een bespreking", appt De Nooijer. Even later: „Ik heb het inderdaad druk genoeg, ja. Toch ben ik ook al wel bezig met zater dag. Het zou schitterend zijn om dan al kampioen te worden, voor eigen publiek. Daar doe je het toch voor." De rappe aanvaller van De Meeuwen klinkt enthousiast. „Dit is de droom van iedere speler", zegt hij. Voorafgaand aan dit seizoen wa ren de verwachtingen op D'n Hooghe Hilt niet hooggespannen. „We gingen voor een plek in het linkerrijtje en een periode", vertelt De Nooijer. „Nu staan we terecht bovenaan. Als dorpsvereniging We gingen voor een plek in het linkerrijtje en een periode, nu staan we bovenaan - Menno de Nooijer mogen we ontzettend trots zijn." De Nooijer schuift de credits naar coach Eikenhout. „Daan is een ge- voelstrainer", schetst de 28-jarige rechtspoot. „Hij is óók tactisch sterk, maar hij kan heel goed met mensen omgaan. Dat is heel be langrijk voor een jonge ploeg. Daan zorgt ervoor dat je je op je gemak voelt. Dan gaat het vanzelf draaien." De laatste zin is een understate ment. De Meeuwen is een geoliede machine, die de treffers aaneen rijgt. „Het is inderdaad nooit saai bij De Meeuwen", beaamt de uit Westkapelle afkomstige De Nooi jer. „Thuis trekken wij veel toe schouwers. Uit gaan er ook altijd veel mee. Soms zijn er meer sup porters van ons dan van de thuis ploeg. Week in week uit komen ze kijken. Daar doe je het uiteindelijk voor." Succes kent vele vaders. Zo ook bij lijstaanvoerder De Meeuwen. Achterin is aanvoerder Vincenzo Lorello een onmisbare pion. Op het middenveld heeft Jordan Francke een cruciale rol als aanja ger én spelmaker. In de voorhoede zorgen De Nooijer en Robin Dek voor de productie. Zij hebben een speciale band met elkaar. „Robin is m'n zwager, ik speel graag samen met hem." Ze zien elkaar niet alleen bij de trainingen en op zaterdag, de wed strijddag. „Elke zondag eten we Chinees bij Jo Melis, de opa van Robin. Met het bord op schoot kij ken we dan Studio Sport, lekker over voetbal praten. Jo is ook echt een boegbeeld van De Meeuwen." De Nooijer (10 goals) en Dek (12 goals) zijn daarnaast verwikkeld in De gezelligste sportdag van Nederland komt naar het Philips Stadion in Eindhoven. Fietsen met Team Roompot, hardlopen met Esther Akihary, voetballen op het hoofdveld van PSV onder leiding van de PSV Soccer School, tal van andere activiteiten en als afsluiting een optreden van Maan! Ga naar zlmsportfestijn.nl en meld jezelf, je vrienden en familie aan! pH!UpS STADI°n 21*05*20Tö Menno de Nooijer weet het zeker: dit gaat niet meer mis verieveT\nt3ei\ sporH ■festijn I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58