ploeg niet in de steek laten en stapt later op het vliegtuig 21 j-28%1 -43% -39% [-53% mt AANTAL SCHEIDSRECHTERS DISTRICT ZUID 1 TOTAAL 1347 1258 1202 1195 1098 967 1037 981 889 947 927 902 819 870 zaterdag zondag jeugd 918 841 steeds beter voor elkaar om hun korps te behouden door een goede organisatie." Logisch De KNVB wijst ook op het aantal clubscheidsrechters dat de bond ie der jaar met zo'n 1500 a 2000 arbi ters ziet stijgen. „Maar dat is lo gisch", vindt Thoonen. „Als er niet genoeg KNVB-scheidsrechters zijn, moeten de verenigingen ze zelf vinden. De vraag is echter waarom die verenigingsscheidsrechters niet willen doorstromen als KNVB- scheidsrechter. Ik denk dat de KNVB een tooi moet bedenken om mensen daarvoor te enthousiasme ren." Dat is er momenteel niet. De bond wijst wel op zijn 'verenigings adviseurs en begeleiders op het ge bied van arbitrage' die clubs kun nen raadplegen. De Pater: „Ook wij proberen als scheidsrechtersvereni- ging ons steentje bij te dragen. We organiseren bijvoorbeeld bij clubs spelregelavonden, maar ze moeten vervolgens zelf de stap maken om een cursus te geven. Die cursussen zijn overigens best prijzig. De KNVB zou die financiële drempel kunnen verlagen." DEFINITIES Midweeks stond Goes voor het eerst in de historie in de halve finale van de beker. Tweedeklasser Clu- zona weerde zich kranig, maar in de laatste minuten sloeg Goes toe. Het werd een verdiende 3-1-zege voor de thuisploeg. „De laatste tien mi nuten genoot ik meer dan die eerste tachtig", lacht Daniël Wissel. De spits is bezig aan zijn eerste seizoen in het rood-wit. Donderdag kan hij zijn eerste prijs pakken als Goes-speler: de beker. Tussendoor wordt er echter 'gewoon' gevoet bald in competitieverband. „We mogen niet veel meer laten liggen, als we nog wat willen dit seizoen", doelt hij op eventuele promotie wedstrijden. „We willen Halsteren onder druk houden." Meerssen is zaterdagavond (af trap 18.30 uur) de tegenstander. De teams ontmoetten elkaar al op de openingsdag. Wissel maakte de enige treffer, wat resulteerde in een 0-1-zege. „Het was die middag bloedheet en ik scoorde met links, wat in mijn geval best bijzonder is", kijkt de aanvaller terug. Wissel hoopt opnieuw belangrijk te zijn tegen de Limburgers, al had hij eigenlijk iets anders gepland. De Middelburger zou van donderdag tot en met maandag met vrienden naar het buitenland gaan (de locatie is nog geheim). „We planden be wust een voetbalvrij weekend in. Alles is al betaald." Vanwege eerdere afgelastingen verviel dat vrije weekend. Wissel neemt het op de koop toe. Hij vindt het minder erg om het vliegtuig te missen, dan dat hij met Goes de boot mist. „Mijn vrienden zeiden: 'Ga gewoon mee, het is maar voet bal.' Maar dat kan ik niet maken te genover mijn medespelers en de trainer. Zeker niet in deze fase van het seizoen." Morgen reist hij alsnog zijn ma ten achterna. „Zo maak ik de vakan tie toch een beetje mee. Als we winnen, is mijn keuze het waard geweest." Trainer Veenstra kan naast Wissel ook een beroep doen op Raymond Wolff, die terugge keerd is uit Sint Maarten. Rick de Punder, die eveneens op het Cari bische eiland vertoefde, krijgt rust. Jan Paul van Hecke is geschorst. zaterdag 5 mei 2018 dunt steeds verder uit Een KNVB-scheids- rechter heeft een opleiding van de KNVB gevolgd en de voetbalbond bepaalt welke wedstrijd hij zal leiden. Op basis van zijn prestaties kan hij promoveren en degraderen. Een clubscheids- rechter is lid van een voetbalclub en fluit wedstrijden van zijn eigen club. Hij hoeft geen opleiding tot scheidsrechter te hebben gevolgd. De club wijst hem een wedstrijd toe. Daniël Wissel is met elf doelpunten clubtopscorer van Goes in de hoofd klasse. Ploegmaat Erwin Franse staat op tien goals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57