Wapens leiden naar man in Tholen II 9 De bewoner (54) van de boerderij is opgepakt. Later die nacht werd in de Bosstraat in Tholen uit voorzorg nog een tweede verdachte aange houden. Volgens de politie gaat het om 48-jarige man uit Steenbergen die 'actief lid' is van No Surrender. Hij zit vast voor verder onderzoek. De politie viel donderdag aan het einde van de middag de loods op het terrein binnen. Er was informa tie binnengekomen dat er drugs aanwezig zouden zijn. Tijdens de doorzoeking op de boerderij, waarin een bureau in fi nanciële dienstverlening is geves tigd, vonden de agenten geen drugs, maar explosieven. Bommenexperts van de Explo sieven Opruimingsdienst (EOD) kwamen daarop met spoed ter plekke. Uit voorzorg werden ook de brandweer en ambulancedienst op geroepen. Na de vondst is de bewo ner gearresteerd. De EOD heeft samen met de technische recherche onderzoek gedaan naar de explosieven. Daarna zijn ze afgevoerd en vernietigd. De recherche ging vervolgens verder met de actie. In een van de loodsen op het terrein werden nog verschil lende vestjes en andere attributen van No Surrender gevonden. „Het is bizar dat we zulk zwaar wapentuig aantreffen. Hier zit zware criminaliteit achter, niets en niemand ontziend", concludeert recherchechef Rienk de Groot. „De gevolgen van het inzetten van zulke militaire middelen door criminelen hebben gevolgen die niet te overzien zijn. En daarom in vesteren wij als politie veel tijd en energie naar criminele motorben des." PZC ONLINE LangeToepie @LangeToepie Wel leuk dat wielrennen tus sen die reclames door @Euro- sport_NL #Giro #Kansloos gvd om de 10 minu ten reclame joh Pop is meer dan alleen muziek, het is ook beeldende kunst Bij deze kunstwerken, want dat zijn het, geldt: stelen mag. De maandposters voor het Middelburgs poppodium De Spot voor de komende twee jaar zijn vanaf zondag te zien in het Centrum voor Beeldende Kunst (CBK) aan de Balans in Middel burg. Vijfentwintig creatievelingen, van hobbytekenaars tot ervaren kunstenaars, hebben gehoor gege ven aan de oproep van De Spot om een maandposter te ontwerpen. Daarnaast mocht elke inzender ook een vrij werk insturen. Die vrije werken en ander werk van de inzenders zijn ook te zien tij dens de expositie die tot en met 15 juni duurt. de smaak vallen, denkt ze. De Spot bestaat tien jaar en dat vond Broos een mooie aanleiding om iets nieuws te bedenken voor de maandposter. Ze zocht samen werking met Tom Schaar, coördi nator van het CBK. „Pop is meer dan alleen muziek, het is ook beeldende kunst. Met het CBK konden we een groter netwerk aanspreken en hadden we ook ge lijk een mooie expositieruimte", aldus Broos. Met de inzendingen kan ze twee jaar vooruit, maar als er nog iemand zich geroepen voelt om ook een poster te ont werpen, mag hij zich bij haar mel den. Onder de inzenders van nu is Marvin Janse met zijn 17 jaar de jongste, de oudste is fotograaf en vormgever Ben Seelt (76). De ex positie gaat alle kanten op. Van kleurige octopussen van Menno Vink tot figuren van talloze zwarte lijntjes van tattookunste- naar Marek Michnowicz. Sommige posters zijn al bekend, want de eerste maandposter da teert van oktober. Ze hangen, sa men met de poster van het vrije werk, in cafés en andere plekken waar poppodium De Spot zijn programma wil promoten. „En soms worden ze gepikt", vertelt Lineke Broos van De Spot. Dat mag, want dat betekent dat ze in zaterdag 5 mei 2018 PC Op een boerderij bij Steenber gen heeft de politie donderdag middag onder meer explosieven, honderden kogels voor zware automatische vuurwapens en projectielen voor in raketwer pers gevonden. In een loods bij de boerderij ontdekten agenten bovendien vestjes van motor club No Surrender. Steenbergen Tholen Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie Wi facebook.com/depzc l®) @pzcredactie Maandposters om te stelen NIEUWSAPP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER De Giro is vrijdag begon nen, en op Twitter ging het over drie dingen: de zege van Tom Dumoulin, de val van Chris Froome en... dat het wielrennen op televisie nauwelijks ergens te zien was. En wie de juiste zen der gevonden had, ergerde zich ook.. ONLINE TOP VIJF 1. Job als au pair bij rijk stel eindigt in gitzwarte nacht merrie voor Sophie (21) 2. Meerdere ongevallen op A58 ter hoogte van Wouwse Tol 3. Mooiste gebouw van Zeeland: zelfs een combine oogt bescheiden 4. Tholenaar afgesneden op A2 en belandt met auto in het water 5. Meisje (8) staat doods angsten uit als ze aan slag boom brug bungelt - Lineke Broos, De Spot Valeska Nastaly Zondag om 15.00 uur wordt de tentoonstelling geopend. www.DESFOmmiLBOKC.KL FaAnKv www.FHAhKrSTiCKS.com De Spot heeft een aantal maandposters en vrije Susanne de Kraker (28) uit Burgh-Haamstede werken gestuurd. Frank Stok, alias Franky Sticks liet zich letterlijk inspireren door een spot die heeft de posters voor deze maand (mei) gemaakt, nachtvlinders aantrekt. Een gedeelte van de vondst, foto politie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45