zoekt bezorgers! 8 Tentoonstellingen over het einde van de Hed wigepolder krantenbezorgen.nl Ik mis artistieke visies op een project dat zoveel tongen heeft losgemaakt Ik bezocht de twee tentoonstellin gen die momenteel lopen in de Co- vra bij Nieuwdorp en in de Passe relle van het stadhuis in Terneu zen. En ik werd er niet blij van. Er zijn maar drie deelnemers die zich echt op de polder hebben gewor pen en een reeks werken hebben gemaakt waarin ze hun visie over tuigend verbeelden. Dreiging Het zijn meteen ook artistiek de beste van het gezelschap. Adri Geelhoed schildert altijd land schappen. Hij gebruikt een geheel eigen techniek waarin vaak een donker fond het startpunt is voor lichtere lagen eroverheen. Hij is een van de weinige schilders die het paletmes subtiel gebruikt en heeft in zijn recente reeks over de Hedwige zijn handelingsrepertoire effectief uitgebreid. In veel van die schilderijen is een dreiging voel baar die over het landschap hangt. Zo geeft Geelhoed het landschap Het werk van de anderen is maar deels geïnspireerd door de Hed wige. Janneke Rottier schilderde enkele landschappen. En haar naamgenoot Onno presenteert in zestiende-eeuwse stijl een recon structie van het leven in een dorpje dat ooit in het later grootscheeps ingepolderde gebied zou hebben gelegen. Zijn werk staat kwalitatief mijlenver af van de collega's aan wie hij refereert. Flodderig De presentatie van het gedicht dat Jorien Brugmans over de polder schreef - blauwe letters op licht blauw plastic - is flodderig en ik heb geen flauw benul wat de beel den van Carla van Wersch op deze tentoonstelling doen. Natuurlijk zullen er zwangere vrouwen in de polder hebben gewoond en heeft iedereen die daar rondloopt een torso, maar dat heeft weinig te ma ken met de thematiek. Ook de meeste beelden van Jan Kettelerij, een goede beeldhouwer, zijn er met de haren bij gesleept. En Nicole Henderiks maakt aardige et sen van een oud schuurtje dat toe vallig in de polder staat. Ik mis artistieke visies op een project dat zoveel tongen heeft los maakt. Niemand waagt zich aan de verbeelding van de onderliggende krachten, niemand pakt de tegen stelling tussen natuur en cultuur op. Een gemiste kans. het gevoel mee dat hem zelf blijk baar beweegt. Inhoudelijk een ro mantische insteek, qua vormentaal sober modernistisch. Maar zeker persoonlijk en authentiek. Ook Johan Klein pakte het thema serieus aan. In strakke foto's, die soms bijna zwart wit lijken, zoekt hij naar de essentie van het door mensen gemaakte landschap. Dat levert sterke beelden op, ook van de belendende Prosperpolder. Met zijn barokke ontwerp voor een bronzen beeld van Hedwige de Ligne te paard combineert Guido Metsers een visie op het thema met een bovengemiddeld artistiek niveau. zaterdag 5 mei 2018 Kunstenaars laten kansen liggen Het is een mooi idee. Een ten toonstelling ter gelegenheid van het afscheid van Hedwigepol- der. Maar aan de uitvoering schort het. Nico Out Terneuzen Wij zoeken bezorgers voor de bezorging van de ochtend kranten, waaronder PZC, de Volkskrant, AD en Trouw, 6 dagen per week verwachten abonnees hun krant voor 07,00 uur 's ochtends in de brievenbus (op zaterdag voor 08,00 uur). Je bezorgt gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag. De minimumleeftijd is 15 jaar (voor grotere wijken 18 jaar), Ben of ken jij iemand die op zoek is naar een goede bijverdienste? Meld je aan! A Johan Klein zoekt hij naar de essentie van het door mensen gemaakte landschap. Atelier Hedwige, 'KunstvanLos- laten'. Covra, Spanjeweg 1, Nieuwdorp. Maandag tot en met vrijdag. Tot en met 15 augustus Passerelle, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4, Terneuzen. Tot en met 28 mei. Beide tijdens kantooruren. A Brons van Guido Metsers. A Adri Geelhoed is een van de weinige schilders die het paletmes subtiel gebruikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44