KunstcrewXXL helpt Zeeuws talent op weg 5 CRUISEVAART PROMOTIEPLATFORM Het moet klaar zijn met de bussen die opvarenden van cruiseschepen direct na aankomst 'ontvoeren' voor een dagje Gent of Antwerpen. Onze provincie heeft die toeristen zelf genoeg te bieden, wil het promotieplatform See Zeeland laten zien. Pas op voor vallende beren ZWINREGIO 0117 - 42 06 88 ZWINREGIO.COM i lk jaar leggen ruim tweehonderd cruiseschepen - samen goed voor zo'n zestig- l duizend toeristen - aan in Vlissingen. Acht tot tien uur la ter vertrekken de schepen alweer naar hun volgende bestemming. Het zijn kostbare uren, waarin de opvarenden zo snel mogelijk zo veel mogelijk willen zien en bele ven. Die uren worden echter gro tendeels in België besteed, geeft Ko Poppe van het promotieplat form See Zeeland aan. Poppe: „Zo dra het schip afgemeerd is, ver trekken de opvarenden met bus sen naar steden als Gent en Ant werpen. Terwijl wij hier in Zee land genoeg te bieden hebben." De website seezeeland.com, een soort menukaart voor arrange menten rond Zeeuwse attracties, moet daar verandering in brengen. Poppe: „We hebben ook folders la- Cruiseschip dat in Vlissingen aanlegt blijft tien uur, de opvarenden lopen echter in België rond ten drukken, in het Nederlands, Duits en Engels. Misschien dat we die ook nog in het Chinees en Ja pans laten vertalen." Eerst maar eens kijken of het lukt de Duitse en Amerikaanse toeristen te ver leiden tot een bezoek aan Zeeland, geeft hij aan. Op seezeeland.com presenteren zich toeristische hotspots die on der aanvoering van Zeeland Cruise Port de handen ineen ge slagen hebben. Vooralsnog zijn dat het Watersnoodmuseum, de ge meente Veere, Deltapark Neeltje Jans, het Themacentrum Roos- evelt Oud-Vossemeer, VOC Vlis singen, het Muzeeum, Stadsmu seum Zierikzee en het Zeeuws Museum in Middelburg. Riviercruises Er is keus tussen beknopte arran gementen van een halfuur tot dag- vullende uitstapjes inclusief res- Als wij beter ons best doen, kunnen er twee keer zoveel cruiseschepen komen taurantbezoek. Het vervoer van en naar de attracties vindt plaats met luxe bussen van AMZ Borsele. Het aantal cruiseschepen dat Zeeland aandoet is nu nog be perkt. Dit jaar drie zeecruises en nog eens tweehonderd riviercrui ses, waaronder een aantal met 'overstappers' die in Rotterdam van een zeecruise komen. „Als wij beter ons best doen met elkaar, kunnen het er wel twee keer zo veel worden", zegt Ko Poppe van See Zeeland vol vertrouwen. De komende tijd wordt gekeken hoe de samenwerking binnen See Zee land verder kan worden uitge bouwd. In maart dit jaar is het initiatief gepresenteerd op een grote inter nationale cruisebeurs in het Ame rikaanse Fort Lauderdale. Daar is See Zeeland onder de aandacht ge bracht van rederijen, voor het cruiseseizoen 2019 en 2020. De re acties zijn 'zeer enthousiast'. Tijdens het festival (15 tot en met 17 juni) werken de deelnemers sa men aan een productie. Daarin kunnen allerlei kunstdisciplines aan bod komen, zoals muziek, theater, dans, film en taal. Het ini tiatief sluit daarmee aan op de Kunstbende, de talentenwed strijd waarvan twee weken gele den de Zeeuwse voorronde was en waarin ook allerlei disciplines samenkomen. De deelnemers aan Kunst crewXXL worden bij EEF begeleid door een creatief team met profes sionele coaches. Op zaterdag avond en zondagmiddag verzor gen de jongeren uitvoeringen van hun productie. Er is plaats voor ongeveer dertig jongeren. Belang stellenden kunnen zich tot 20 mei aanmelden via info@kunst- crewxxl.nl. Meer informatie over het project is te vinden op kunst- crewxxl.nl. TERNEUZEN Kijk niet raar op als je op Bevrijdingsdag in de buurt van Terneuzen opeens een knuffelbeertje aan een para chuutje naar beneden ziet ko men. Het gaat om een initiatief van de stichting Wings to Vic- tory, die de jaarlijkse 'prijsdrop- ping' dit jaar boven Zeeuws- Vlaanderen houdt. Het initiatief is een eerbetoon aan de omgekomen vliegeniers in de Tweede Wereldoorlog. Met de knuffelbeertjes probeert de stichting kinderen te betrekken bij de Bevrijding. Wie een beer tje vindt, kan de parachute terug sturen en zo het cadeautje innen. Hoe dat moet, is te vinden in het rugzakje van het beertje. zaterdag 5 mei 2018 PC 'Zeeland heeft zo veel moois' Ondine van der Vleuten Vlissingen -Ko Poppe, woordvoerder See Zeeland -Ko Poppe, woordvoerder See Zeeland Zeeuwse jongeren krijgen tij dens het Eindeloos Eiland Fes tival (EEF) op Noord-Beveiand ruimte om hun talent te ont wikkelen. Daarvoor is het pro ject KunstcrewXXL ontwik keld, een kunstlab waarin jon geren kunnen experimenteren en samenwerken. Rolf Bosboom Wissenkerke Een cruiseschip aan de kade betekent toeristen. Kunst is ze in Zeeland te houden en niet naar Gent te laten vertrekken, foto lex de meester 2-onder-l kap vanaf 279.500 v.o.n. incl. BTW Oude R\)ksweg Breskens Nieuwbouw Roode Polder Breskens Nog maar 2 te koop in Fase 2! Er is al >70% verkocht, dus de voorbereidingen voor start bouw zijn getroffen. De 2- en 3- onder-één-kap woningen liggen in het toeristische kustplaatsje, op 5 min. van de veerboot Breskens-Vlissingen en 30 min. tot de Westerscheldetunnel. Bezoek tijdens de open avond de gebouwde woning van Fase 1 (bouwnr. 7), Oude Rijksweg 21. VASTGOEDMAKELAARS - SLUIS IKNOKKE VBO^MAKELAAR fj f®)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41