Iemand nog een flinke muur over? 4 Kwart van 86 huizen Water Village in een weekeinde verkocht re. Veel kopers zien een 'groene' va kantiewoning als een duurzame in vestering. Door de lage rente en de ronkende economie steken mensen steeds vaker hun spaargeld in (re creatief) vastgoed. „Gasloos en een laag energieverbruik is duidelijk de trend. De belangstelling is enorm. In één weekeinde hebben we meer dan 25 procent van de duurzame en energiezuinige vakantiewoningen in Roompot Water Village ver kocht. Het is fijn als je de verkoop zo kunt starten", zegt Mare Riemens, verkoopmanager van Roompot Projects. De woningen kosten tus sen de 173.950 en 260.000 euro ex clusief btw. De grond wordt eigen dom van de koper. De bestemming is recreatief. Eigenaren mogen er niet permanent wonen. Waterpartijen De bouw van de 86 gasloze vakan tiewoningen in het nieuwe Kam- perlandse park, pal naast het be staande Roompot Beach Resort, be gint in oktober. Voor 1 juli 2019 moet Roompot Water Village klaar zijn. De woningen waarvan het gros aan waterpartijen ligt, worden met duurzame materialen ge bouwd. Ze worden verwarmd via warmtepompen, zodat er geen gas- aansluiting nodig is. In combinatie met zonnepanelen op het dak wordt de vakantiewoning energie neutraal. „Het zogenoemde nul- op-de-meter", zegt Riemens. Of gasloze resorts de trend worden bij Roompot kan hij niet voorspellen. „Duurzaam bouwen zal ook in onze branche toenemen." Het groene concept voert Room pot in het hele park door. Aan de rand van het resort komt een cen traal parkeerterrein dat voorzien is van laadpalen voor elektrische auto's. Het park zelf is autoluw en wordt groen en duurzaam inge richt. Roompot kiest daarbij voor streekeigen beplanting die geen Gasloos en een laag energieverbruik is duidelijk de trend chemische onkruidbestrijding be hoeft. Roompot Water Village verrijst westelijk van Roompot Beach Re sort, vlak bij de Oosterschelde. De gebruikers van de woningen kun nen gebruikmaken van de uitge breide voorzieningen van Roompot Beach Resort. Daar bevinden zich onder meer een subtropisch zwem paradijs, diverse restaurants, een beachclub en een jachthaven. Ook het strandje van Roompot aan de Oosterschelde ligt op loopafstand. Hoofdkantoor Roompot Vakanties is de grootste aanbieder van vakantieparken in Nederland en met 150 bestemmin gen de nummer twee van Europa. Elk jaar boeken gasten zo'n tien miljoen overnachtingen in 40 vakantieparken in Nederland en Duitsland. Naast vakantieparken en cam pings heeft Roompot Vakanties een breed palet aan accommodaties zo als hotels en resorts. De vakantie reus besloot recent het hoofdkan toor van Kamperland naar Goes te verhuizen. Daar worden een kan toor en logistiek centrum gebouwd. Medio 2019 moet de bouw gereed zijn. De schittering van de zon op de Vlissingse rede aan je muur. Of een opstomend zeeschip dat het Nollehoofd rondt. Een visser op de kop van het Roeiershoofd. Wie zulke uitzichten wel in huis of in zijn bedrijf wil zien hangen, mag zich melden bij Panorama Walcheren. Je moet wel over ruimte beschikken: de doeken meten vijf bij tweeënhalve meter. De expositie vernieuwt en de ruimte in de Machinefabriek is nodig voor een nieuw pa norama: het deze winter geschil derde gezicht op Middelburg. En in het atelier vordert Het Blauwe Uur, een panorama van de avondlijke Middelburgse Markt. Bruikleen Het noopte het bestuur van Panorama Walcheren het allereerste werk van schilder en artistiek leider Jo Dumon Tak naar de opslag te verwijzen. Het zicht vanaf het water op de Koop manshaven, met de boulevard De Ruyter links en het uitzicht op de Westerschelde rechts. Het hart van het panorama Vlissin gen blijft na eind mei te zien; dat was de proeve van bekwaamheid waar mee Dumon Tak acht jaar geleden de Het hart van panorama Vlissingen blijft gewoonte zien positie van panoramakunstenaar ver overde. Maar de zes doeken aan weerszij den naar het donker verbannen, lijkt de stichting bij nader inzien zonde. Maar wie kan er zulke grote doeken kwijt? Naar gelang de reacties van ge gadigden wordt besloten of ze in de verkoop gaan of in bruikleen worden gegeven. Dumon Tak prepareerde de doeken zelf en spande ze samen met zijn zoons op. Het Panorama Walcheren aan de De Willem Ruysstraat verwacht ko mende maand de 25.000-ste bezoe ker. De koper van toegangskaart nummer 3.700 van dit jaar wacht een warm onthaal, belooft secretaris en co-schilder Jos Pielage. panoramawalcheren.nl Motorrijder en fietser gewond Brandweer blust autobrandje Bestelbus verliest wiel 'S-HEERENHOEK Twee keer veel te hard op de Sloeweg zaterdag 5 mei 2018 Gasloze bungalows van Roompot zijn zeer in trek Het eerste gasloze vakantiepark van Roompot Vakanties in Kam perland is een verkoophit. De grootste vakantieaanbieder van Nederland heeft al ruim een kwart van de nog te bouwen 86 energieneutrale vakantiewonin gen verkocht. Van de kopers komt 70 procent uit Nederland. De overige 30 procent zijn over wegend Belgen en Duitsers. Frank Balkenende Kamperland -Mare Riemens, verkoopmanager Roompot Projects Claudia Sondervan Vlissingen ▲Wie er de ruimte voor heeft, kan een mooi tafereel aan de muur hangen. WAARDE Een motorrijder en een fiet ser zijn gistermiddag met el kaar gebotst op de Haven- oordseweg in Waarde. Het ongeluk gebeurde rond 14.15 uur ter hoogte van de kruising met de Polderweg. De fietser en de motorrijder zijn ter plaatse behandeld door ambulancepersoneel en daarna overgebracht naar een ziekenhuis. Het is niet bekend hoe het ongeluk kon gebeuren. WISSENKERKE Het verkeer op de Oost- Westweg (N255) heeft gis termiddag hinder ondervon den van een brandende per sonenauto. Niemand raakte gewond. Vlak bij de rotonde bij bedrijventerrein Cruijc- kelcreke in Wissenkerke ontdekte een automobiliste rond 14.00 uur dat er rook vanonder de motorkap van haar Volkswagen Polo kwam. De brandweer uit Kamperland heeft de brand geblust en met behulp van een warmtebeeldcamera gekeken of het vuur uit was. ZIERIKZEE Een bestelbus is gisteren rond 11.00 uur een wiel ver loren op de Nieuwe Kool- weg N59 ter hoogte van Zierikzee. Het wiel kwam onder een auto terecht die beschadigd werd. Er raakte niemand gewond. De be stelbus reed richting Mori- aanshoofd en verloor plots het linkervoorwiel. De auto raakte beschadigd, maar kon zelfstandig naar de garage rijden. De bestel bus is weggesleept. Door het ongeluk was er één rij strook afgesloten. De politie heeft gistermid dag het rijbewijs ingeno men van een automobiliste die veel te hard over de Sloeweg tussen de A58 en 's-Heerenhoek reed. Na correctie bleef een snel heidsoverschrijding over van 56 kilometer per uur. Een andere bestuurder reed 42 kilometer per uur te hard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40