Eindbalans ■r Op hoeveel staat de concurrentie? J 46; ec op50 3C op56sec 26 WIELRENNEN GIRO D'ITALIA Column S JOERD MOSSOU Grootste winnaar: Phillip Cocu. Was al afge schreven in en rondom Eindhoven, óók bij het me rendeel van de mensen die half april vrolijk ston den te hossen op het Stadhuisplein. Onzinnigste beslissing: het ontslag van Marcel Keizer bij Ajax. Bovenal om de reden hieronder. Grootste drama: Het enige ware drama. Abdel- hak Nouri. Grootste wanprestatie: Gertjan Verbeek, op een gedeelde eerste plaats met zijn collega-televisie analyticus Jan van Halst. Kansloos degraderen met de vierde begroting van Nederland. Het is nooit vertoond. Grootste wederopstanding: Luuk de Jong. Raakte ruim een jaar lang geen knikker. Bleef normaal doen. Werkte zich het touwtyfus. Zeikte nooit. Werd kampioen. Slechtste kunstgras: VW, zeker in de zomer. Verstikkende, gloeiend hete rotzooi. Beste kunstgras: Almere City (volgend jaar op echt gras). Geen kunstgras: Fortuna Sittard. Bleef als één van de weinige clubs uit het rechterrijtje van de Jupiler League trouw aan natuurgras. Werd glorieus beloond met promotie. Hoera. Grootste mysterie: Hakim Ziyech. Statis tisch gezien de beste, met het blote oog de begaafdste, maar wéér geen prijzen. Zou zich toch eens af moeten vragen waarom teams, zoals eerder ook FC Twente, niet per se beter gaan presteren als hij meedoet. Strakste witte overhemd met mooist glim mende lakschoenen: Stijn Vreven. Grootste druktemaker: Stijn Vreven. Kleurrijkste trainer in een woestijn van saaiheid: Stijn Vreven. Mooiste trap: Mason Mount (Vitesse) en Angelino (NAC). Allebei gehuurd van een Engelse topclub, ironisch genoeg. Misschien het bewijs dat niet al les beroerd is aan die verfoeide samenwerkings verbanden. Grappigste veteraan: Dickie Advocaat. Alleen al omdat hij juicht zoals Dickie Advocaat. Schitterendste veteraan: Robin van Persie. Zelfs op één been, zonder enkelbanden en op krukken behandelt hij een balletje liefdevoller en intelli genter dan wie ook in de eredivisie. Effectiefste supportersprotest: Willem II. Lullig voor Erwin van de Looi, maar de supporters kre gen onherroepelijk gelijk. Grootste droogkloot: Robert Molenaar. Mis schien wel de grootste droogkloot uit de geschie denis van de mensheid, maar niettemin hard op weg om Roda JC te redden. Grootste quasi-vedette: Lars Veldwijk. Heel mo dale voetballer die denkt dat hij een reïncarnatie is van George Best, James Dean, Alfredo di Stefano en Johan Cruijff tezamen. Beste broodje kroket: Michiel Kramer. Verbaast zich - als enige mens op aarde - over zijn eigen imago. Is, naast kopschopper en snackliefhebber, heus een hartstikke serieuze prof. Kleurrijkste trainer in woestijn van saaiheid: Stijn Vreven Froome: Tom reed geweldig Sivtsov is de eerste uitvaller zaterdag 5 mei 2018 GO @sjoerd mossou Aangezien we toch een laatste speelronde krijgen zonder echte spanning, is het tijd voor een korte, onvolledige eindbalans van het eredivisieseizoen 2017-2018. Grootste taalvernieuwer: Erik 'blessureprovo- catief veld' ten Hag. POZZOVIVO(BAH) CHAVEZ (m-scott) FROOME(sky) WIELRENNEN Met een val in de verkenning van het par cours en een flinke achter stand op Tom Dumoulin in de tijdrit kende Chris Froome een slechte ope ningsdag in de Giro. „Met Tom erbij moet ik het in deze Giro niet hebben van de tijdritten om de winst te pakken", zei Froome. „Hij reed ge weldig, de manier waarop is heel indruk wekkend." WIELRENNEN Wielrenner Kanstantsin Sivtsov (foto) is niet van start gegaan in de Ronde van Italië. De Wit-Rus van Bahrain Me- rida viel giste ren tijdens het verken nen van het parcours van de individuele tijdrit over 9,7 kilometer in Jeruzalem. Hij brak zijn sleu telbeen en moest naar het zieken huis. Tom Dumoulin rijdt door Jeruzalem in zijn wereldtiteltrui tijdens de tijdrit. Later krijgt hij de roze trui. FOTO COR VOS cv*- V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26