O 24 M LISSABON CALLING Albert Verlinde oogst als directeur van Stage Entertainment Nederland het ene succes na het andere met zijn musicals, maar kan de geluksmomentjes niet meer delen met zijn ouders. De Amsterdammer over verlies, ABBA, John de Mol en RTL. INTERVIEW VERLINDE^ Wat te doen bij negatief nieuws? Het mediahandboek voor Eurovisie deelnemers biedt eenduidig ant woord: zorg ter compensatie voor positief nieuws. Vooral niet wrijven in een ontstane vlek, maar zorgen voor een afleidend, op beurend bericht. Het moet een van Waylons drijfveren zijn geweest om gistermiddag een korte tournee langs Lissabons mooiste pleinen te houden. Zelf omschreef hij de twee korte openlucht optredens als 'terug naar de basis van de straat'. Zo was hij immers begonnen, meldde hij. Het enige verschil was dat hij nu met enkele gerichte socialmediaposts alvast een publiek van fans en media kon mobilise ren. En daar stond hij dan: op het imposante Praca Rossio onder een standbeeld van de Portugese Koning Pedro IV. Gehuld in zwart overhemd met een dubbel wit doodshoofd. Onder de rand van de mosgroene hoed stak een nonchalant peukje tussen de lippen. Terwijl kuddes Japanse toeristen zich ach ter hun eigen selfiesticks aan over het plein spoedden, zong Waylon drie liedjes. Hij kondigde ze in het Nederlands aan, blijkbaar niet uitgaand van al te veel internationale aandacht. Die was er zeker wel. Toeristen die zich mompelend afvroegen wie de muzi kant was op wie zo veel camera's waren ge richt. Uiteraard draaide het optreden uit op Outlaw in Em, dat hij een fijne akoestische uitvoering gaf. In de introductie kwam hij toch terug op de kritiek die hem na zijn eer ste repetitie in Lissabon trof. „Meezingen mag", sprak hij. „Of dans mee. Want ja, dan sen mag ook." En zo waren we toch bij 'krump-gate' aan beland. De Afrikaanse breakdance die Way lon de afgelopen dag liet kelderen naar een bibberige 23ste plaats bij de bookmakers. Fanblogs kraakten de 'chaotische' act met 'dansers met een tremor' die Waylon dins dag presenteerde. Hoewel hij liet weten niet wakker te liggen van commentaar, meldde hij op Twitter wel fijntjes dat er maar weinig mensen 'slim genoeg' waren om de choreo grafie te begrijpen. In de kramp vanwege de krump dus. En dat is simpelweg niet handig op een festi val waarin elke deelnemer de ander perma nent geweldig vindt en de fans het liefst alle 43 kandidaten douzepoints doen toekomen. Waylons outdoor-promotietour was een stapje in de goede richting. De reuzenpas- sen moeten vanochtend om 12 uur worden gezet tijdens de tweede repetitie, die deze keer volledig openbaar is voor de pers. Way lon moet de dalende trend in de beeldvor ming zien te keren. Dan hoeft zijn droom om het festival te winnen niet uit zicht te verdwijnen nog voor hij echt is begonnen. ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Strijd tegen Netflix 9 *1 lbert Verlinde reisde laatst van Londen naar Stockholm. Eerst de musical over Tina Turner bij wonen en vervol gens de presentatie van Antje Mon- teiro als hoofdrolspeelster van Mamma Mial, de musical die hij naar Nederland haalt. Natuurlijk had dat alles met werk te maken, maar de directeur van Stage Entertainment maakt het zich tegenwoordig comfortabel. „Ik geniet veel meer dan voorheen. Ik gun me zelf meer luxe. Trakteer mezelf op een goede kamer. Met uitzicht op de haven. Een lekker ontbijt. Ik voel me goed, zit lekker in m'n vel." „Sowieso door mijn fysiek. Eerlijk gezegd vond ik mezelf gewoon te dik worden. Ik ben gaan sporten. Loop drie keer per week hard en let op mijn eten, zonder dat ik mezelf veel tekortdoe. Ik ben 7 kilo af gevallen. Daardoor heb ik meer energie. Maar het heeft ook te maken met het ouder worden. Mijn vader is in december overleden. En mijn moeder gaat qua gezondheid ook niet goed. Het is een nieuwe fase in je leven. De paraplu die je altijd had, waardoor je toch een soort kind blijft, verdwijnt. Het is Bij de Musical Awards had ik mijn vaders horloge om. Was hij er toch een beetje bij alsof ik het nu echt zelf moet doen, terwijl ik toch ook al 57 ben." „Ik dacht vroeger altijd: dat overleef ik niet. Maar we hebben het voor recht gehad om met hem naar het einde toe te leven. Hij is niet lang ziek geweest. Was op. En is 85 jaar ge worden, een prachtige leeftijd. We hebben afscheid genomen met het hele gezin. Het was goed zo." „De laatste tijd vooral weer. Het even bellen, of langsgaan. Die deelmo- mentjes. Bij de Musical Awards had ik zijn horloge om. Was hij er toch een beetje bij. Voorheen waren ze er altijd. Of reageerden ze na een pre mière. Een berichtje, een belletje. Gelukkig hebben we een hechte fa milie, doen we veel samen. We ma ken echt tijd om bij mijn moeder op bezoek te gaan." Tijd en energie gingen de laatste ja ren veelal op aan werk. Zijn theater bedrijf Albert Verlinde Entertain ment fuseerde met Joop van den Ende Theaterproducties tot Stage En tertainment Nederland, nu al weer vier jaar geleden. Plotseling was Ver linde niet meer de uitdager, maar zo als hij zelf zei 'de uitdager van zich zelf. „De eerste twee jaar was ik niet de meest democratische directeur, Concert Snow Patrol SONG CONTEST LISBON 2018 zaterdag 5 mei 2018 GO Verslaggever Stefan Raatgever bericht dage lijks over wat hem opvalt in Lissabon. Kramn Kijk op de site bij /video Wie zijn de vijf grootste kanshebbers bij het Songfestival? Snow Patrol komt eind mei naar Nederland voor een intiem optreden. De Iers-Schotse band geeft in de reeks Ziggo Music Sessions een concert waarop een aantal nummers van de nieuwe plaat Wildness wordt gespeeld. TELEVISIE Talpa van John de Mol gaat dramaseries uit eigen stal aan bieden op Vi deoland, het on- lineplatform van RTL, om de strijd aan te gaan met Net flix. Het gaat om onder meer Dokter Tinus, Celblok H en Danni Lowinski. 3 ■o Albert: een man missie Dennis Jansen Hoe komt dat? 44 Hoe was het om je vader te verlie zen? Mis je hem? MUZIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24