Hey! Je kunt me die 15 hier terugbetalen via Tikkie www.tikkie.me/l839HDls Tikkie nu ook in de super en bij collectes Handig! E 21 Tikkie klinkt vriendelijk, het moet behalve handig ook fun zijn Zonder pijn in één keer de trap op naar zolder? 0800-5003 mondreclame. De zomermaanden verlopen rustig, maar na enkele maanden beginnen de grafieken omhoog te schieten, merkt het Tik- kie-team. De rest is geschiedenis: uiteindelijk eindigt het jaar 2016 met 200.000 downloads, dubbel zo veel als het gestelde doel. In augus tus 2017, ruim een jaar na lancering, bereikt Tikkie de miljoen down loads, eind december de 2 miljoen. Ergens komende maand tikt de app de 3 miljoen gebruikers aan. Wekelijks worden er gemiddeld een half miljoen betaalverzoekjes afgewikkeld. In de week rond Koningsdag vestigde Tikkie met 650.000 betaalverzoeken een nieuw record. Simpelheid Wat maakt Tikkie zo succesvol? De app is niet de eerste waarmee be taalverzoeken per WhatsApp kun nen worden gedeeld. De Steenwin kel en Booijen verklaren het succes door de 'ultieme simpelheid' en de werking met alle banken. Ook de funfactor speelt mee. Gebruikers kunnen een gifje maken - een kort repeterend bedankvideootje - dat vrienden te zien krijgen als ze een Tikkie hebben betaald. Dagelijks worden er 10.000 nieuwe gifjes geüpload. En Tikkie lost uiteraard het probleem op dat ABN Amro wilde aanpakken: „80 procent van de ontvangers betaalt een Tikkie binnen een dag." ABN Amro kijkt ook naar nieuwe mogelijkheden. Het Tikkie-team overweegt om ontvangers van een Tikkie zelf een bedrag te laten in vullen en dat te betalen. Hetzelfde geldt voor automatisch splitsen van de rekening zodat gebruikers niet zelf meer bedragen hoeven uit te rekenen. Complicerende factor is dat Tik kie samenwerkt met iDeal en WhatsApp, maar geen toegang daartoe heeft. ABN kent alleen het aantal personen naar wie een Tik kie wordt gestuurd, maar weet niet wie zij zijn. „Wij kunnen WhatsApp niet in. Vandaar dat wij gebruikers van Tikkie niet kunnen laten weten wie nog moet betalen. We blijven naar creatieve mogelijk heden daarvoor zoeken." Wellicht dat de nieuwe betaal- richtlijn van de Europese Unie die dit jaar van kracht wordt, soelaas biedt. Die maakt mogelijk dat niet alleen banken, maar ook andere partijen over financiële informatie kunnen beschikken, mits gebrui kers toestemming geven. „Mis schien levert dat een sneller alter natief voor iDeal op. Nu op steeds meer terrassen de zin 'Stuur even een Tikkie!' klinkt, hebben Booijen en De Steenwinkel nog één grote wens: ze hopen de Dikke van Dale te halen. „Opname van Tikkie zou het ultieme succes zijn." ZAKELIJK Advertentie Met een traplift van thyssenkrupp veilig en pijnloos de trap op thyssenkrupp trapliften.nl zaterdag 5 mei 2018 GO Ur»»versity FOTO'S ABNAMRO - Freek de Steenwinkel Met Tikkie Zakelijk probeert ABN Amro ook bedrijven en or ganisaties van het gemak van Tikkie te overtuigen. Sinds begin april valt bij Spar University, een 'to-go-supermarkt' die Spar bij universi teiten en hogescho len uitbaat, met Tik kie te betalen. Artike len worden gescand met de smartphone en belanden in het digitale winkel mandje. Met een Tik- kie-link of QR-code kan worden afgere kend. Het concept werkt eind dit jaar bij alle negen vestigin gen. En zo zijn er meer voorbeelden. ABN Amro werkt samen met Ajax, parkeerapp YellowBrick en KLM. Passagiers die voor meerdere mensen een vliegticket heb ben geboekt, kunnen sinds kort een Tik- kieverzoek sturen. In middels werkt Tikkie met bijna 250 zake lijke partners. Volgens directeur In novatie Roland Booijen kan Tikkie prima fungeren bij (online) betalen in winkels of aan bedrij ven. „Bedrijven wachten vaak ook lang op hun geld. Consumenten willen best snel betalen, maar doen dat alleen als dat gemakkelijk gaat. Zelf huurde ik laatst een auto en ontving ik per mail een factuur. Dan moetje eerst de IBAN daaruit kopië ren, het werkt heel onhandig." Ook goede doelen ontdekken Tikkie. De Hartstichting gaat met de betaalapp digitaal collecteren. Op Facebook kun nen mensen een digitale collectebus aanmaken en dan met een Tikkielink geld ophalen bij hun vrienden, kennissen en familie. Kent u het gevoel dat uw bovenverdieping steeds lastiger te bereiken is? Traplopen kost pijn en moeite, en de angst om te vallen wordt groter. Uw huis wordt alsmaar kleiner omdat er steeds minder ruimtes begaanbaar zijn. Uw trap is niet langer de weg naar boven, het is een obstakel geworden in huis. De traplift als oplossing De thyssenkrupp Swing-traplift is in steeds meer woningen te vinden. Deze traplift maakt iedere verdieping weer bereik baar en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Het maakt niet uit of u een wenteltrap, een trap met een of meerdere bochten of met een heel smalle opgang heeft. De trap wordt tot op de millimeter nauwkeurig ingemeten en op maat geproduceerd, waardoor hij op iedere mogelijke trap past. Geen obstakel meer De Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Een tevreden gebruikster vertelt: "Al tijden ging ik zittend de trap op en af. Het ging erg langzaam, maar lopen durfde ik niet meer, dat deed me teveel pijn aan mijn spieren en gewrichten. Mijn huis werd steeds kleiner, want ik leefde vooral in de woonkamer. Ik heb zelfs overwogen om mijn bed in de kamer te zetten. Bij een vriendin zag ik voor het eerst de Swing-traplift en ik was meteen overtuigd. Dat wilde ik ook! Gelukkig kon de traplift ook op mijn smalle trap worden geïnstalleerd. Dankzij de Swing-traplift heb ik mijn huis weer terug." Meimaand Trapliftmaand, profiteer van de korting! U ontvangt de hele maand mei 750,- korting op de aanschaf van een Swing- traplift! Vraag een vrijblijvend gesprek aan met een van de adviseurs van thyssenkrupp, zodat u samen kunt bekijken hoe de Swing er in uw huis uitziet. Uiteraard is dit bezoek kosteloos. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op Op deze website kunt u ook onze uitgebreide brochure en een prijsindicatie opvragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21