Dochterlief laat papa haar hele huis opknappen Irritatie over de zorg voor moeder Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. eg gerust tegen uw dochter: 'Nu is het wel letjes'. Hoe? Door tegen haar te zeggen: 'Nu is het welletjes'. Helpt het? Natuurlijk niet. Het helpt geen zier, want uw man klust graag, Hij wil zijn eigen kind niet laten zak ken - gefeliciteerd trouwens met dat huisje - dus hij gaat erheen om even dit en even dat te fiksen: „Zo weer terug." Jaja. Ik ben trouwens erg blij met uw brief. Ik heb twee linkerhanden en heb dat vele jaren te horen gekregen van mijn vrouw. Waarbij een zwager, van haar kant natuurlijk, een man die loodgieter, tim merman, hovenier en elektricien in één persoon is, mij ten voorbeeld wordt gesteld. Maar u hebt zo'n man - u bent toch niet toevallig mijn schoonzuster - en dat blijkt ook weer zijn bezwaren te hebben. Toch prettig om te weten. Partnerruil? Mevrouw, ik garandeer u dat een echtgenoot in huis die voor alles de vakman moet bellen al helemaal geen pretje is. Wees blij met uw man, u hebt al jaren plezier van zijn kluscapaciteiten. Nu is uw dochter even aan de beurt. Leg u erbij neer. U wint dit niet. k heb uw vraag een paar keer moeten lezen voor ik begreep waar het probleem zit. U wilt hulp in kopen en uw kinderen willen professionele zorg. Dat lijkt toch in eikaars verlengde te liggen. Is het niet zo dat u die hulp in huis wilt halen, terwijl uw kinderen willen dat hun moeder naar een verzor gingshuis gaat? Daar ga ik nu maar even van uit. In dat geval is uw vrouw eigenlijk niet het pro bleem, maar bent u het zelf. De vraag lijkt: in hoe verre bent u, omstreeks 85 schat ik en met wat kwaaltjes hier en daar, in staat die hulp aan uw vrouw thuis te bieden? Die taak is erg zwaar. En misschien denken uw kinderen anders over uw conditie dan u zelf doet. Ik denk dat streng zelf onderzoek geboden is. Redt u het wel, ook als de dementie verergert? Heeft uw vrouw misschien belang bij dagelijkse hulp die beter is dan wat u nog te bieden hebt? Laat de korzeligheid achter u, denk even niet aan huwelijkstrouw, maar beantwoord die vraag zo eerlijk mogelijk en handel ernaar. De meeste problemen op deze pagina pak ik nogal vrolijk aan. Dit keer niet. Ik lach niet meer om alle leuke anekdotes over oude mensen die de weg kwijtraken. Te veel ellende gezien wat dat betreft. Sterkte meneer en bel uw kinderen eens. 41 magazine 45 KLUSSEN. Mijn dochter van 25 verhuist van een kamer naar een huisje. Haar vader, mijn man, is een handige Harry, daarom vraagt ze hem al weken voortdurend om te komen klussen. Elek tra, schilderen, laminaat leggen... Hij kan geen nee zeggen, maar ik vind het wel welletjes. Hoe zeg ik mijn dochter: 'Nu is 't genoeg'? z THUISZORG. Mijn vrouw is dementerend. Na 63 jaar huwelijk wil ik zolang mogelijk bij haar zijn en haar verzorgen. Omdat ik ook dingen mankeer, heb ik budget om hulp in te kopen. Mijn kinderen willen dat ik dat besteed aan professionele zorg voor hun moeder. In een wat korzelige mail heb ik gezegd dat wij die laatste fase samen zelf willen inrichten. Nu horen we niks meer van ze. E Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 113