Halve ton extra voor De Spetter 199 Stichting regelt nu ook Bevelandse vakanties 6 Loodsen Tholen moeten dicht na vondst drugs VERKRIJGBAAR De gemeente Vlissingen stopt de subsidie aan de vakantiestichting vanaf 2021 omwille van de bezuini gingen. Als een gemeente niet mee betaalt, houdt het ook op voor de bijstandsgezinnen in die gemeente, zegt voorzitter Aschwin van den Abeele van de stichting Vakanties Minima Walcheren. „Je kunt an dere gemeenten niet laten betalen voor die inwoners." Middelburg en Veere blijven wel bijdragen. En de gemeenten Bor- sele, Goes en Reimerswaal hebben zich dit jaar aangesloten bij de stichting. Als meer Zeeuwse ge meenten zich aandienen, kan daar altijd over gepraat worden, zegt Van den Abeele. „Er zijn wel vakantiekampen voor kinderen. Maar wij zijn nog de enige in Zeeland die vakanties rege len voor bijstandsgezinnen. De laatste jaren zijn diverse stichtingen gestopt." Terwijl het aantal aanvragen voor de regeling groeit, neemt de subsi die af: „Er melden zich meer gezin nen aan dan er mee kunnen. Het is Er melden zich meer gezinnen voor de regeling aan dan er op vakantie kunnen juist zo nodig dat mensen met een minimum inkomen er even tus senuit kunnen. Onderzoek van Ni- bud toont aan dat de financiële ruimte voor recreatie en ontspan ning bij mensen in de bijstand er helemaal niet meer is." Organisatie De stichting organiseert sinds 2005 een zomervakantie voor Walcherse gezinnen en ouderen die niet meer dan 110 procent bijstandsinkomen hebben. Met bijdragen van de ge meenten, fondsen en sponsoren re gelt de stichting busvervoer en een huis op een vakantiepark voor een week. De vakantiegangers dragen zelf 50 euro per volwassene bij en 25 euro voor elk kind boven de vier jaar. Vorige zomer brachten zo 152 mensen uit verschillende gezinnen een week door in Brabant. Als extraatje deed de stichting er een voedingspakket en een geza menlijke barbecue bij. Van het jaar budget van 40.000 euro komt iets minder dan de helft, 19.000 euro van de Walcherse gemeenten. De rest komt van fondsen en sponsors. „We houden het hoofd net boven water", zegt Van den Abeele. Onkosten vergoeden Borsele, Reimerswaal en Goes kie zen er voor om de parkaccommoda tie rechtstreeks te betalen en de stichting hun onkosten te vergoe den. Er gaan 28 gezinnen uit Bor sele, 38 uit Goes en 20 Reimers- waalse gezinnen mee in augustus. De aansluiting van de Bevelandse gemeenten betekent voor de stich ting een breder draagvlak en min der financiële kwetsbaarheid. „We moeten wel aan een andere naam", erkent Van den Abeele. Die komt na de zomer. Bij de renovatie van het zwembad, die in december begon, werd afge sproken dat dat plan 'sober en doel matig' moest worden uitgevoerd. Dat betekende onder meer dat niet alle onderdelen vervangen konden worden. Maar om de zwembadraad (voorheen comité Blijven Spette ren) en zwembadmanager niet te belasten met hoge onderhoudskos ten, komt een aantal onderdelen toch voor rekening van de ge meente. Het gaat dan om het ver- De gemeente trekt nu 50.000 euro extra uit om hoge kosten te voorkomen vangen van de tegelrand in de bas sins, tegelwerk in de was- en kleed ruimten, het plafond bij de entree, de zwembadtrapjes en de balus trade van de duiktoren. Daarnaast zijn er meer kosten gemaakt dan verwacht door extra overleg met de aannemer en de zwembadraad. De gemeente trok eerder al 1,25 miljoen euro uit voor de renova tie. Vier jaar geleden wilde het toenmalige college De Spetter slui ten. Uiteindelijk bleef het bad open onder de voorwaarde dat de exploi tatie goedkoper zou worden. THOLEN Een bedrijfspand aan de Ambachtsweg 13c en een loods aan de Kettingdijk 10 in Tholen worden twaalf en zes maanden gesloten na de vondst van drugs. In het pand aan de Ambachts weg werd op 15 maart 44 kilo co caïne en 30 kilo heroïne gevon den. Burgemeester Van de Velde wil het pand daarom een jaar sluiten. Enkele dagen later was het raak aan de Kettingdijk: in de schuur naast een woning was een werkende hennepkwekerij met 69 hennepplanten. De schuur moet de komende zes maanden dicht. IN DE REGIO Theetuin 'Onder de notenboom' Vrijwilligers gezocht MIJN DORP, MIJN STAD Voorstelling na herdenking EXCLUSIEF sdeirieyere VOOR vrijdag 4 mei 2018 BE" Minima-gezinnen een weekje weg Stichting Vakanties Minima Wal cheren neemt deze zomer ook Bevelandse bijstandsgezinnen mee voor een vakantieweek. Maar voor de Vlissingse bij standsgezinnen houdt de vakan tiehulp op. Claudia Sondervan Vlissingen - Aschwin van den Abeele De gemeente Tholen wil 50.000 euro extra uittrekken voor de opknapbeurt van zwembad De Spetter. De gemeenteraad moet zich er nog wel over uitspreken. Michiel Bouwman Tholen WOLPHAARTSDIJK Theetuin 'Onder de notenboom' opent morgen en zondag haar deuren voor het begin van een nieuw tuinseizoen. Zondag is er 's mid dags een optreden van zangeres Ilse Voorhoeve. De en tree is gratis. 'Onder de noten boom' is tot en met september ieder eerste weekend van de maand geopend, telkens van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie zie theetuinwolphaarts- dijk.nl. VLISSINGEN Dierenambulance Zeeland houdt woensdag een ken nismakingsavond voor vrijwilligers op het kantoor aan de Alexander Gogel- weg 12. De organi satie zoekt tien nieuwe vrijwilligers die het leuk vinden om weekend- of nachtdiensten te draaien. De kennis makingsavond duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Aanmelden kan via dierenambulance.ze eland@ dierenbescher ming.nl. COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 10.00-17.00 uur: Ex positie 'Vaartgever' GOES Ter Weel, Joanna- plantsoen 1, 08.00-17.00 uur: Expositie Trees Oude Ophuis; Stadskantoor, 09.00-17.00 uur: Expositie foto's van Annet van Heusden; Buurthuis De Pit, 10.00 uur: Wandel project 'Elke stap telt'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Centrum 't West- licht, 19.45 uur: Theatertraining Je- ZIERIKZEE De Zeeuwse Kome die speelt vandaag de voorstelling 'Ver weer' in fiZi Zierik- zee. Na de Dodenher denking op de Dam in Amsterdam wor den overal in het land activiteiten ontplooid, onder de noemer 'Theater na De Dam'. 'Verweer' is hier een onder deel van. De voorstelling be gint om 21.00 uur. Tickets kosten tien euro, e-tickets kos ten 9,50 euro. Meer informatie via www.fizi.nl. remy Balrak HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Ineke van den Berg-Soffels (schilderijen) en Wil Goed (beelden) KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senioren MIDDELBURG ZB, 10.15-11.30 uur: Taaicafé; Zeeuws Museum, 14.00-15.30 uur: Rondleiding door museum voor men sen met (begin nende) dementie; Kloostergangen Abdij, vanaf 18.30 uur: Theater na de Dam OUDELANDE Galerie Luctor, 13.00-19.00 uur: Opening expositie zeefdrukken en sie raden door Karolien Boucquaert SINT-ANNALAND Streekmuseum De Meestoot, 14.00-17.00 uur: Ex positie 'gloeiende glazuren' YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen. KIM EXPOSITIE WILKOM NIEUWE SLUIS TERNEUZEN In het Portaal van Vlaanderen aan de Bin- nenvaartweg is vanaf vandaag een tentoonstelling te zien over de bouw van de Nieuwe Sluis. Ook komt de hele ge schiedenis van het Terneuzense sluizencomplex voorbij, met fotomateriaal dat tot de verbeelding spreekt. Het Gentse bureau Madoc die de expositie maakte, is nog bezig met het pronkstuk, een maquette van twee bij twee meter. „Die zal helemaal in 3D worden geprint", vertelt Stefanie Callens van Madoc. Met de bouw van de Nieuwe Sluis zal de expositie meebewegen. Geraldine Wijffels van Vlaams-Ne derlandse Scheldecommissie: „We willen mensen nieuws gierig houden, als dat al nodig is." foto boaztimmermans auteren, roerbakken,noem 5-PlyMaterial met Silvinox® vandig deksel zorgt voor ESSENTIAL PAN 0 28 Ideaal voor sudderen, sauteren, i maar op. Gemaakt van afwerking. Het optimaal behoud van warmte. zorgt voor Goes - Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl Middelburg - Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 www.peetersgeschenken.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65