Alsnog oordeel in drugszaak Kunstmestfabriek Yara verliest gedoogvergunning Benefietdag in het teken van Elvis Presley Hrieps 2 Als 'broekie' van 22 jaar speelde Kees Polf liet (72) voor het eerst tijdens de Dodenherdenking in Axel. Nu, vijftig jaar later, blaast hij in Sas van Gent nog steeds The Last Post. DODENHERDENKING THE LAST POST De teksten zijn te zien, zodat iedereen mee kan zingen Commentaar De grote Zeeuwse drugszaak rond Hoogwerkerservice Zeeland is nog niet voorbij. Het oordeel van de recht bank Middelburg dat het Openbaar Ministerie niet-ont- vankelijk is, houdt geen stand. Het gerechtshof in Den Bosch vindt dat de rechtbank zich ondanks fouten van het OM toch over de zaak moet buigen. Die missers zijn niet zo ernstig dat de verdachten zonder meer vrijuit moeten gaan. De toenmalige burgemeester van Kapelle Anton Stapelkamp verwoordde de gevoelens van de Zeeuwse bevolking goed, toen hij het in 2015 'onverteerbaar' noemde dat de 29 verdach ten niet worden berecht. Met 22 van hen is al een schikking ge troffen, maar een oordeel over de resterende zeven zal waar schijnlijk alsnog voldoende licht werpen op deze kwestie. De zaak lijkt een schoolvoorbeeld van banden tussen onder en bovenwereld en daarmee van ondermijning van de samenle ving. Daarom moet de onderste steen boven. Hopelijk gebeurt dat nu snel. De weging van de handelswijze van het OM door rechtbank én gerechtshof heeft veel tijd gekost. Het is de hoge prijs van een rechtssysteem dat niet over één nacht ijs gaat. De verdachten zullen het wellicht vervelend vinden dat hun zaak zo lang duurt. Toch is een inhoudelijk oordeel van de rechter altijd beter dan een schikking of een vrijspraak op basis van een procedurefout. Aan de laatste twee zit een luchtje dat er niet gemakkelijk af gaat. Inhoudelijk oordeel rechter is altijd beter dan schikking of vrijspraak na vormfout 's Middags vanaf 15.00 uur is er een Elvis-ruilbeurs. Ook de Elvis Pre sley Society België is dan present met een kraam. Voor de hongerige bezoekers worden Elvis-burgers geserveerd. Herleven De avond staat vanaf 19.30 uur in het teken van de muziek van de in 1977 overleden legendarische zan ger. Er zijn optredens van DaxHo- vius uit Kapelle, vinyl-DJ Kees Dor- leijn en Gino Buysrogge. Die laatste zal, samen met een aantal gasten, de tijd van The King laten herleven. De teksten van de liedjes zijn te zien op een groot scherm, zodat ie dereen kan meezingen. Kaarten kosten 15 euro en kun nen vooraf al worden gekocht bij Baarends, maar ook op de avond zelfs, mits het evenement nog niet is uitverkocht. De opbrengst gaat naar Ride4Kids. Dat is een actie waarmee geld wordt ingezameld voor onderzoek naar energiestof wisselingsziektes bij kinderen. ALMANAK Dat Vlissingse gezin was redelijk zonder kleerscheuren door de winterse griepepidemie gerold. Tot dochterlief terugkwam van een zeer doorleefd festival Hrieps. De zondag erna werd ze omver gelegd door een hevige vi rale aanval. Zoon, niet zo'n festi valbeest, bracht haar liefdevol naar bed, ruimde de ongelukjes op en droeg paracetamolletjes aan. 24 uur later kreeg hij zijn be dankje. De hele malaise trofhem even hard. Na een dag of wat kwam hij bleekjes weer onder de dekens vandaan. Mopperend: „Leuk thema hoor, Storm in de tent. Maar had die daar gelaten." Zuinige appartementen Buitenbad Den Inkel eerder open Lidl weer open op zondagochtend THOLEN Crowdfunding voor AED De geboren Axelaar Polfliet werd al van kindsbeen af getrokken door de kopersectie van de fanfare. Tot op de dag van vandaag is hij lid van meerdere harmonieën. Muziek is de rode draad in zijn leven. Polfliet werd al jong lid van fanfare Ho sanna in Axel. Een ouder lid zag muzikaal heel wat in de jonge Kees en schoor hem zijn cornet voor, in die tijd een fikse uitgave van 1200 gulden. „Die heb ik uitgesmeerd netjes terugbetaald. Ik heb hem nog. Tegenwoordig speel ik meer trompet, maar af en toen haal ik de cornet weer boven." Als 22-jarige speelde Polfliet voor het eerst de The Last Post bij het monument voor de gevallen Poolse strijders in Axel. „Niet iedereen durft dat aan, een solo spelen voor zoveel publiek en ook nog op zo'n beladen bijeenkomst. Je staat daar wel in je uppie. In het begin was ik best wel nerveus. Ondertussen heb ik The LastPost zo vaak gespeeld. Je kunt me er midden in de nacht voor wakker maken, ik ga staan en ik speel hem foutloos." Zo'n tien jaar lang stond Polfliet in Axel bij het monument. Toen hij lid werd van Brassband Kloetinge, speelde hij ook daar op de Doden herdenking met zijn cornet. Omdat Niet iedereen durft dat. Een solo spelen voor zoveel publiek De provincie verleende de gedoog vergunning al in 2015, nadat Yara had toegezegd te zullen investeren in een nieuwe fabriek. De vergun ning liep 1 januari 2018 af, maar is op verzoek van Yara vervolgens ver lengd tot 1 mei van dit jaar. De op levering van de nieuwe fabriek, Ureum 8, was vertraagd door een arbeidsconflict. Het provinciebe stuur toonde begrip voor die situa tie. Inmiddels is ook 1 mei verstreken. De werkzaamheden aan Ureum 8 vlotten, maar de fabriek is nog altijd niet af. Yara heeft geen verlenging van de gedoogvergunning aange vraagd, omdat het te kort dag was, aldus woordvoerder Gijsbrecht Gunter. De gedoogvergunning is daarmee automatisch vervallen. Het is nu aan de milieudienst RUD om te controleren of Yara zich aan de regels houdt, aldus de provincie. Gunter kan niet zeggen wanneer Ureum 8 gereed zal zijn. De pro ductie terugdraaien is geen optie. Gunter hoopt op redelijkheid van de RUD. vrijdag 4 mei 2018 e? Voor fans van Elvis Presley is café Baarends aan de Voorstad in Goes morgen te place to be. De Lions Club Borsele houdt daar een benefietdag die hele maal in het teken staat van The King. Rob Paardekam Goes Tip? redactie@pzc.nl GOES Woningcorporatie RWS is begonnen met de bouw van 20 zogeheten nul op de meter-apparte menten in de Evertsen- straat in Goes-West. Vol gens de corporatie wordt De Henry het eerste ap partementencomplex in Zeeland dat de naam 'nul op de meter' mag voeren. Door onder meer zonne panelen en goede isola tie wordt de energiereke ning laag gehouden. De oplevering is over ruim een jaar. KRUININGEN Het buitenbad van zwem bad Den Inkel in Kruinin- gen gaat eerder open dan gepland. Er kan vanaf zaterdag al in het bad worden geplonsd. Het was eigenlijk de be doeling om het buitenbad pas op Hemelvaartsdag open te stellen, maar in verband met het voor spelde prachtige weer kunnen zwemliefhebbers nu al vanaf zaterdag in de buitenlucht zwemmen. Het bad gaat om 13.00 uur open. GOES Als laatste van de vijf Goese supermarkten die open zijn op zondag heeft Lidl laten weten weer te openen op zon dagochtend. Dat gebeurt vanaf 3 juni. De afgelo pen vier jaar mochten su permarkten op zondag pas om 13.00 uur ope nen, maar die beperking is van tafel. Agrimarkt, Jumbo, Dirk van den Broek en Aldi lieten al weten weer op zondag ochtend open te gaan. In Tholen is een crowd funding actie gestart voor een BuurtAED. Ruud Muijt wil met buurtgenoten de Am- bachtenwijk veiliger maken en is de inzame lingsactie begonnen. BuurtAED.nl is een ini tiatief van Philips en De Hartstichting met als doel om meer AED's be schikbaar te hebben. 'Ik sta op en speel hem foutloos' Sheila van Doorsselaer Sint Jansteen -Kees Polfliet Kunstmestfabriek Yara in Sluis kil-Oost is de gedoogvergunning voor het uitstoten van meer ure- umstof kwijt. Welke gevolgen dit heeft, is nog onduidelijk. Harmen van der Werf Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64