iiüiiüiiiiii'ii'1' Je kind zit in elk beeld 66 iciiiïii' 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Kannetje Doorzichtig Datum Verhaal Verplaatsen Knutselen Sinds ik moeder ben, lijd ik aan een atypi sche vorm van be roepsdeformatie. Niet dat ik tegen volwassenen praat alsof het peuters zijn (al heb ik bij sommige volwassenen de indruk dat het niet eens kwaad zou kunnen), maar omdat ik overal mijn kinde ren in zie. Ook als ze niet in mijn buurt zijn. Ik zie mezelf in de moeder die terloops aan het bolletje van haar kindje snuffelt. Ik zie mijn dochter in het kindje dat in de rij staat bij de kassa en trots vertelt dat ze een toetje uit mocht zoe ken. Flamingo's Ik hoor dezelfde gesprekken die wij voeren. Zoals dat kindje dat een dialoog tegen haar moeder afsteekt over flamingo's. En ik herken mezelf in de ouder die zeer bedreven is geworden in het maken van luistergeluiden terwijl ze, parallel aan dat 'gesprek', nadenkt over die afspraak die ze moet voor bereiden. Ik zie hoe ouders die zelfde grote liefde - of beter nog - hetzelfde lastige geluk delen. Want dat zijn kinde ren ook: groot, lastig, geluk. Je wilt ze achter het behang plakken, je moet honderd keer tot drie tellen om ze Ik zie mezelf in de moeder die terloops snuffelt aan het bolletje van haar kind aan tafel te krijgen. En ver volgens doen ze iets wat je in lachen doet uitbarsten en je hart weer doet overlopen van liefde. Zo trof ik mijn dochter vanmorgen in bed aan in innige omhelzing met een pot kikkerdril. Ik bedoel maar. Mijn hart is, sinds ik kin deren heb, zoals het magi sche tasje van Hermelien Griffel uit Harry Potter. Op WAT DOEN WE ERMEE? dit tasje heeft ze een Onna speurbare Zweispreuk uit gesproken, waardoor de in houd van het tasje vele ma len groter is dan hij normaal zou zijn. Met andere woor den: al is mijn hart nog net zo groot als vier jaar gele den, er blijkt een wereld van nieuwe emoties in te pas sen. Polletje piekhaar Ik zie mijn kinderen ook in voorwerpen. Misschien is dat wel gewoon mijn afwij king, hoor. Ik kocht eens een cactus omdat zijn zachte witte stekeltjes me deden denken aan het polletje piekhaar van mijn oudste dochter. En ik kocht dit konijn in de kringloop omdat zijn dikke konijnenwangen en dat bolle buikje me doen denken aan de bolle wangen en het babybuikje van mijn jongste. Ik heb dus nog meer rede nen om zooi mee naar huis te sleuren. Misschien moet ik me toch eens verdiepen in die onnavolgbare zwei spreuk. Ik zou hem op ons huis moeten kunnen toe passen. vrijdag 4 mei 2018 GO €4,99, Curver €29,95, Oxo Good Grips B S 5'«, 0 8 8 2o rj i vanaf €12,99, Joseph Joseph Alle spullen die je ver zamelt én opknapt hebben zo een verhaal. Vraag aan de verkoper van wie de lamp is ge weest en hoe oud deze is. Heb jij ook weer wat te vertellen als iemand een opmerking over je kekke lamp maakt. Zet de lamp in je huis kamer, probeer meer dere plekken uit en ont dek zo waar de lamp goed tot zijn recht komt. Denk je in eerste instan tie aan de keuken, dan kan het zomaar zijn dat de lamp veel beter uit komt op het tafeltje in de gang. En dan mag je knutse len. Zet een fijn mu ziekje op en bekijk de kap. Spuitje die in een andere kleur? Versier je 'm? Zet je er een andere kap op? Wil je een hip snoer met kleurtjes? Heerlijk zo'n project waarbij oud weer een nieuw leven krijgt op een nieuwe plek. Je hebt van die voorwer pen waarin je direct je kind herkent. In een konijn met bolle wangen, bijvoor beeld. Ik schreef het al eerder en ik zeg het weer: een eigen stijl is niet gebonden aan regels. Wat in de ogen van een ander afzichtelijk is, kan je hart stelen. Om ring jezelf met voorwerpen waar je blij van wordt, die een positieve emotie of as sociatie oproepen. Heb lak aan de mening van wie dan ook. Liever een interieur dat emoties oproept, dan een interieur dat een-op- een uit een woonwinkel komt. Voorwerpen waar je graag naar kijkt, komen mooier uit als je ze in hun eentje uitlicht. Zet het ob ject op een plank in de kast op ooghoogte, zonder andere spullen er omheen die de aandacht kunnen af leiden. Bij winkels als Action of IKEA koop je opplakbare ledstrips die je in je kast kunt plakken om het voor werp letterlijk uit te lichten. Je kunt je geliefde object ook onder een stolp zet ten. Kwantum verkoopt bij voorbeeld betaalbare stolpvitrines waar grote voorwerpen in tentoonge steld kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55