Struinen 6 INDE ETALAGE Die kilo winterpeen knaag je niet in één keer weg. En ook soep en andere etenswaren wil je soms nog even bewaren. In een van deze bakjes blijven ze vers. En zo'n trommel fleurt ook nog je koelkast op. Win-win! Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: Rommel opknappen Dieren Meloen Kleurig Op tijd Kopen DE KLUSVROUW vrijdag 4 mei 2018 GO €19,95 per 3, psikhouvanjou.nl €22, Sunnylife Out of the box €5,25, Tomorrow's Kitchen Ga een half uur voor openingstijd al over de markt wandelen. De ver koop is dan nog niet of ficieel begonnen, maar je kunt vast kijken. Dan ben je er als eerste bij en scoor je de beste koopjes. Denk in mogelijkheden. Stel: je ziet op een kleedje, naast tweede hands boeken, een oude houten lamp staan uit grootmoederstijd. De kap is vies en gelig en de stekker is gevaarlijk oud. Vergeet de kap en de stekker, kijk naar de mooie poot en bedenk later wat je er mee kunt. naar huis gingen. Op - toen nog - Koninginnedag stoorde dat me niet. Omdat ik op de begane grond woonde had ik 'recht' op een plek op de stoep voor mijn deur om oude zooi te verkopen. Ik zette daar dagen van te voren een groot kruis op met in hoofdletters 'gere serveerd door de bewo ner'. Mijn buurman werkte op de markt, hij zorgde voor een kraam. Samen met vriendinnen verkocht ik allerhande meuk. Ik liet ook mensen tegen beta ling gebruik maken van het toilet. Zelf struinen was er toen niet bij, sinds ik elders woon wel. En er zijn veel marktjes, het hele jaar door! Misschien struinde je vorige week over een vrij markt. Of had je een kleedje of kraam en ver kocht je zelf spullen. Voor dat ik in mijn huidige wo ning terecht kwam, huurde ik een studio in de binnen stad van Utrecht. Een le vendige buurt met aan het begin en einde van de straat een coffeeshop en in het midden raamprosti- tutie. Af en toe vond ik het te le vendig; bijvoorbeeld als ik daklozen in mijn portiek aantrof, als er fietsen tegen mijn raam stonden of wanneer dronken men sen na het stappen op donderdag-, vrijdag- én zaterdagnacht rumoerig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54