3 Keizerlijke sferen Smakelijk eten uit porselein Vlammend en sterk Tip 3: Leg een kleed onder de bank De grote bank - je kunt er makkelijk met drie mensen languit op liggen - is de eyecatcher van Giuliano's woonkamer. Niks mis met deze beige bank, volgens Theo-Bert, maar een vloerkleed eronder zou het ge heel sfeervoller maken. Giuliano ziet dat niet zitten. „Joh, dan ben ik alleen maar aan het stof zuigen. Er gaat van alles in zo'n kleed zitten!" Theo-Bert: „Dan is een hoog polig wollen tapijt niet zo'n goede, nee. Maar er zijn ook tapijten die makkelijker schoon te houden zijn: een gevlochten kleed bijvoorbeeld." Nog een tip voor mannenhuizen met óók zo'n grote bank: „Zo'n bank staat vrij massief, zeker als ie grijs is of een andere donkere kleur heeft. Je kunt ook kiezen voor een chaise longue met daarnaast twee fauteuils. Dan hoefje als je bezoek hebt niet zo op een rijtje naast elkaar op de bank te zitten." Tip 4: Verzamel de flessen drank in één kast „Die Bacardi-fles doet het 'm wel!" zegt Theo-Bert, doelend op de XXL-rumfles in de hoek van Giulia no's woonkamer. De fles doet dienst als spaarpot. „Als er genoeg geld in zit, is het tijd om een nieuwe te kopen", zegt Giuliano. Geen man nenhuis zonder drankflessenverza- meling, maar al die flessen los in de hoek staan niet sfeervol. Verzamel het op een klassiek rond drankenta feltje, of in een servieskast. Tip 5: Kies voor een verstelbare wandlamp Theo-Bert: „Goed sfeerlicht maakt een huis gezellig. Hier zie ik plafon nières aan het plafond." Giuliano: „Wel met een dimmer hè!" Theo- Bert: „Toch: probeer een wandlamp. Bijvoorbeeld een bureaulamp met een kap die je ook omhoog kunt klappen als je geen direct licht wilt. Of een los peertje aan een stalen, grafische con structie. Voor aan het plafond staat een verstelbare lamp speelser dan zo'n plafonnière en die hangt toch niet voor het scherm als je televisie kijkt." Tip 6: Een eettafel hoeft niet rechthoekig te zijn Bij het raam staat Giuliano's zelfge maakte hoge eettafel. Eromheen vier hoge krukken met leren zitting. Giu liano is op zoek naar een nieuwe, lage eettafel en Theo-Bert tipt om een ronde eettafel te overwegen. „Een ronde vorm staat speels. En omdat je de tafel niet tegen een muur aan zet, maar midden in de kamer, lijkt het optisch ruimer." Mocht Giu liano toch kiezen voor een rechthoe kige tafel, tipt Theo-Bert te kiezen Goed sfeerlicht maakt gezellig. Dus koop geen plafonnière voor verschillende stoelen. „Een krukje, een stoel van staaldraad met een schapenvachtje er in, eentje met een stoffen zitting. Zo'n verzameling vind ik altijd leuk staan!" Tip 7: Bundel pronkstukken in een servieskast In de hoek van Giuliano's woonka mer, naast de televisie, komt binnen kort een houten servieskast te staan. De oude van zijn moeder. Tip van Theo-Bert: „Schilder die in dezelfde kleur als je muur, dat mooie blauw grijs. Dan wordt het niet hout op hout op hout en krijgen de pronk stukken in de kast de volle aandacht.' Giuliano weet wel een bestem ming voor op de planken in de kast; hij heeft achter z'n kastdeurtjes een aardige whiskyglazenverzameling staan. Theo-Bert: „Dat soort verza melingen zijn leuk om te laten zien. Dat maakt het persoonlijk." Tip 8: Weg met de grote tv Bij een typisch mannenhuis hoort een knoeperd van een televisie. Die bij Giuliano aan de muur is formaat je bioscoopscherm. Theo-Bert: „Ik ben geen fan van grote beeldschermen. Als je er toch één wilt, kijk dan naar de Serif TV van Samsung, een mooie designtelevisie op stalen pootjes." Giuliano geeft toe dat zijn huidige tv inderdaad wel behoorlijk in your face is. Als zijn vriendin en hij ooit gaan samenwonen, heeft hij al moe ten beloven dat hij er een voorzet- wandje voor maakt. „Ze vindt 'm nogal aanwezig." vrijdag 4 mei 2018 FOTOSFRANKJANSEN M Voorkom hout op hout, hang iets persoonlijks boven de bank en kies voor een ronde eettafel. Het zijn tips om de inrichting van Giuliano Kooij sfeervoller te maken. —Theo-Bert Pot De behangcollec- tie Imperial van Graham Brown (€61 per rol) toont omkaderde deu ren, smalle ramen en betegelde daken die symbool staan voor de sierlijke architectuur, de grandeur en de elegantie uit het Chi- neze keizertijdperk. In dit ontwerp staan de gebouwen in een weelderig bos op een warme achtergrond. Je thuisbereide lunch of kopje koffie neem je makkelijk mee met de nieuwe kommen en mokken uit de To-Go collectie van Villeroy Boch (vanaf €14,90). Ze zijn gemaakt van porselein, lekken niet en houden de maaltijd vers en warm. Slim detail: je kunt het bordje ook ge bruiken als deksel voor de bijpassende kom. Handig is dat het ser vies zowel in de vaatwas ser, de mag netron als de vriezer kan. Mi lieuvriendelijk en stijlvol dus. En zeg nu zelf, uit porselein eet het lekkerder dan uit een plastic bakje. De Sunsation Flame zorgt voor een zonnig gevoel op je terras of balkon. Het is een nieuw soort potzonne- bloem (vanaf €2,99), die een goud bronzen ring heeft op de blaadjes. Daardoor heeft hij een vlammende uit straling. Deze plant wordt maximaal 40 centimeter hoog en heeft een sterke steel waardoor hij in weer en wind rechtop blijft staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51