Hang op, die aardbeienplant 2 -Hf 2 Sfeer Mannen vinden het soms lastiger om sfeer in huis te krijgen dan vrouwen. Ze kiezen nogal eens voor praktisch. Hoe krijg je als alleenwonende man je huis gezellig? Interieurstylist Theo-Bert Pot geeft tips. Cv Zet het maar op de wolk ROMKE VAN DE KAA Column Het zal wel een afwijking zijn: ik heb een zwak voor het kweken van producten die ik niet lekker vind. Ik vertroetel mijn mis pelboompje, terwijl ik nooit een mispel in mijn mond zou stoppen. Ik kweek met liefde tomaten, terwijl ik geen groot liefhebber van tomaten ben. Ik oogst bramen en bessen om er jam van te ma ken. Die ik vervolgens weggeef omdat ik geen jam lust. Nu ja, wat zeggen ze ook alweer? Het is niet het doel dat telt, maar het pad erheen. Dat pad is een tweebaansweg. Op de markt kocht ik zes forse aardbeiplanten voor een gering bedrag. Een naam hadden ze niet, het waren wel 'doordra gers'. Doordragers, wonder der vier jaar getijden, rentegevers - dat zijn namen waar voor ik val. Het is vast goedkoper om aardbeien op de markt te kopen Om niet op één paard te wedden, be stelde ik bij een ver zendhuis nog eens een half dozijn plan ten, die in de catalogus gloedvol werden beschre ven. 'Seascape' heten ze, een rare naam voor een aardbei, maar alla. Ze kostten 22,44 inclusief verzendkosten en arriveerden vandaag. De plan ten zaten in een kartonnen doos die voor het grootste deel gevuld was met pakpapier om te voorkomen dat de inhoud kon bewegen. Na enig zoeken kwamen twee groene blisters tevoor schijn - van die plastic hulzen die je vaak met geen mogelijkheid open kunt krijgen. Deze keer viel het mee. Tevoorschijn kwamen zes piepschuimen bak jes met piepkleine aardbeiplantjes. Ze waren in blakende gezondheid en dat na een reis vanuit Duitsland. En natuurlijk zijn ook dit doordagers, want wat moet ik met aardbeien die maar een paar weken vruchten geven? Vroeger dekte je de grond onder aardbeien af met stro, maar die methode zie je alleen nog in het Openluchtmuseum. Daarna kreeg je grond- doek, een plastic weefsel, maar wie wil dat in zijn moestuin? Je begint geen groentetuin om de grond met plastic te bedekken. Nee, er moet een hangcultuur komen. Die heeft grote voordelen. Geen slakken, geen op spattende grond, geen onkruid. Maar hangend kweken heeft ook een paar nadelen. Grond in hangende potten of bakken droogt snel uit en planten die over de rand van de pot hangen, krij gen door het schuren in de wind soms 'kniktros- sen' - geknakte trossen vruchten die niet afrij pen. met rond gekrulde randen die bij professionele kwekers tussen twee buizen hangt. In buizen heb ik geen zin, ik ben dus druk met het maken van een houten constructie waaraan ik de bakken met aardbeiplanten kan ophangen. Waarschijn lijk is het goedkoper om niet alleen de planten, maar ook de vruchten zelf op de markt te kopen, maar ach, het houdt me van de straat. BOEKEN OVER HUIS, TUINEN KEUKEN N Lil ITIH KE WEG ERMEE en mannenhuis? Ja, Giuliano Kooij (28) uit Voorburg geeft toe dat zijn vriendin - met wie hij een lat- I relatie heeft - die term I wel eens naar zijn hoofd slingert. „Zelf vind ik het wel meevallen. Ik houd van hout en na tuurlijke materialen en ik vind het wel sfeervol in mijn huis." Giuliano is vestigingsmanager in opleiding bij een groothandel voor bouwmateriaal en is best een han dige harry. De salontafel en eettafel kluste hij zeifin elkaar van steiger hout. En toen hij hier in 2024 kwam wonen, mengde hij zelf de blauw grijze tint verf voor op de muur. Dus helemaal onhandig op interieurge bied is Giuliano niet, maar styling tips zijn welkom. Daarom komt interieurblogger en grafisch ontwerper Theo-Bert Pot (33) langs voor advies. Hij woont even verderop in Den Haag, met zijn partner Jelle van der Schoor. Zelf heeft hij een eclectisch huis, vol kleur en design. Voor zijn interieur- blog schrijft hij over huisinrichting als 'The Nice Stuff Collector' op Instagram (@theobert_pot) of zijn website (thenicestuflfcollector.com). Tip 1: Hang iets persoonlijks boven de bank In mannenhuizen barst het meestal niet van de schilderijen en vakantie foto's. Toegegeven, het is ook lastig. Wat hang je boven je bank? „Ga in ieder geval niet voor de cliché rode roos uit het IKEA-segment", advi seert Theo-Bert. „Zoek iets uit dat bij je hobby past. Houd je van muziek? Koop twee mooie lijsten met foto's van jouw favoriete band. Ook kun je denken aan een collage van toffe grafische posters. Ik ben bijvoorbeeld fan van de geïllustreerde stadsplatte gronden van Anne H. Copenhagen." En nog een tip: wees niet bang voor kleur. „Het klinkt heftig: een collage van verschillende schilderijen met allemaal kleuren. Maar als je het bij elkaar hangt en de rest rustig houdt, vormt het toch één geheel." Tip 2: Haal planten in huis Theo-Bert: „Ik zie in dit huis een mooie olijfboom in de hoek. Maar Giuliano, waar zijn je planten?" Giu liano krabt zich achter de oren. „Tja, ik had er twee, maar die hebben mijn laatste vakantie helaas niet overleefd. En daarna heb ik er gewoon geen meer aangeschaft." Volgens Theo-Bert maak je met een paar planten en bloemen al snel sfeer. En om het niet te propperig te maken, adviseert hij één grote plant als eyecatcher. „Koop bijvoorbeeld een Monstera: die heeft grote, opval lende bladeren. Of hang hier boven de bank een hangplant. Die kan mooi de olijfboom gezelschap houden." Voor wie structureel water vergeet te geven: niet alle planten hebben wekelijks water nodig. /l Een tapijt? Joh, dan ben ik alleen maar aan het stofzuigen TIPS NIEUWS A vrijdag 4 mei 2018 Mijn nieuwste project is de teelt van aard beien, waarvan ik ook al geen liefhebber ben. Daarvoor is de aardbeibak bedacht, een bak Reageren? r.vandekaa@persgroep.nl Verrassende fei ten over plantaar dig voedsel vind je in Plant eter (KNNV Uitgeverij, €19,95) Now make this 25 designers be schrijven objec ten die kinderen kunnen maken (€16,49) Spullen? Weg ermee zegt pre sentator Dennis Storm over spul len (Spectrum, €14,99) 3 o Zo krijg je sfeer, meneer GO Jette Pellemans 44 —Giuliano Kooij Een wandplankje is niet altijd alleen maar praktisch, het kan ook een leuke wanddecoratie zijn. In de collectie wand- planken van Houtspul (vanaf €8,75) zit bij voorbeeld een plank in de vorm van een houten huisje, maar ook in de vorm van een wolk, regenboog en tipi. Leuk voor de kinderkamer of voor het tentoonstellen van potten in de keu ken. Ze zijn gemaakt van onbewerkt hout, waardoor je ze kunt pimpen met verf, stof en ander knutselma teriaal. Zo maak je er een unieke plank van. houtspul.nl Romke van de Kaa over de hits van het tuincentrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50