Makelaar aan Bief: kom hier wonen! Vluchten kan niet meer Oppositie stelt vragen over coalitieakkoord 6 Doorgaande weg Groede dicht tot 19 mei Makelaar Van Gassen speelt met een ludieke boodschap op Face- book in op Blofs megahit Zoute- lande. Blof staat tijdens Hemelvaart op festival Graauwrock, waarvan Van Gassen Vastgoed sponsor is. 'Een bijna-thuiswedstrijd voor jullie, lijkt me heerlijk!', schrijft het makelaarskantoor in Ossenisse op Facebook. 'Maar er moet me wel echt even iets van het hart. Jullie laatste nummer: Zoutelande. Een prachtig nummer, met een prach tige tekst. We horen in het nummer dat jullie in een oud en gammel strandhuis moeten verblijven. Ui teraard begrijp ik de romantiek wel. Maar zeg nou zelf... dat is toch hele maal niet nodig? Als Zeeuwse ma kelaar kan ik het niet aanzien. Jullie verdienen beter! Neem daarom eens een kijkje in ons aanbod in Zeeuws-Vlaanderen. Ik help jullie graag in jullie zoektocht naar een droomhuis.' Ze stonden gebroederlijk naast elkaar, de schuitjes en petjes van de politie van België en Nederland. Onze zuiderburen van Politie Meetjesland en het korps Sluis hielden gisteren voor het eerst sa men een controle, op de grens tus sen IJzendijke en Watervliet. Niet alleen de uniformen en een deel van de uitrusting verschilden, ook de werkwijze was op een aantal punten anders. Beter of minder goed? Dat zal later blijken. „Het is goed om elkaar persoon lijk te leren kennen", aldus Frank Lockefeer, expert wijkagent. „We kennen nu de gezichten bij de stemmen. Daarnaast werkt dit ho pelijk ook preventief. We worden gezien, dat is goed." Ook leren de agenten iets van el- kaars werkwijze. Die verschillen wel een beetje. „Wij mogen iets meer", vertelde commissaris Ma rino Longeville van de Lokale Poli tie Meetjesland. „Onze Neder landse collega's mogen nog niet de hand op hun wapen leggen zonder toestemming terwijl wij op eigen initiatief mogen trekken en rich ten. En bij een achtervolging kun nen wij versnellen zonder toe stemming te vragen. In Nederland moet dit via de meldkamer." De controleurs hadden een in drukwekkend aantal voertuigen ter beschikking. Nog meer pa trouilles reden door de polders in de buurt om eventuele ontsnap pers naar de controlepost te bege leiden. Want ja, sommigen wilden echt niet gezien worden... Tussen twee motoren en soms nog een auto kon vluchten echter niet meer. Een wapen hoefde gelukkig niet getrokken worden, wel werden verscheidene personen naar een politiebureau in België of Neder land gebracht. Vooral de blaastes- ten bleken niet overbodig. IN DE REGIO Rondleiding begraafplaats Karaoke-feest in duincafé Guy Forsyth in Porgy Koopjes op de rommelmarkt Bij de presentatie van het akkoord sprak de oppositie onlangs haar teleurstelling al uit: het document is weinig concreet. In een commissievergadering woensdag werden dan ook flinke vragenlijsten opgelezen, gericht aan de coalitie bestaande uit CDA, VVD, Lijst Babijn en Nieuw Ge meentebelang. Zij zeggen zich 'open en flexibel' te willen opstel len de komende jaren. Dat kan beter, vindt de opposi tie. Het akkoord wordt 17 mei nog maals besproken en vastgesteld, in de tussentijd worden de vragen beantwoord. Wethouder Peter Ploegaert waarschuwde de oppositie alvast. „Het is niet de bedoeling dat we gaan herschrijven", zei hij. „Maar we staan natuurlijk open voor za ken die er niet in staan. En als u met zinnige zaken komt, zijn we best bereid om daarover mee te denken." GROEDE Het is de komende we ken wat lastiger rijden in en rond Groede. De doorgaande weg is af gesloten tot 19 mei, maar moet daarna veiliger worden. De dorpsraad van Groede trok re gelmatig aan de bel over de gevaar lijke verkeerssituatie aan Traverse en Voorstraat. Er komen nu twee extra oversteekplaatsen, op de kruispunten Traverse-Brouwerijs traat en Voorstraat-Burgemeester J.C. Everaarslaan. Ook wordt er een optische versmalling op de weg aangebracht om auto's langzamer te laten rijden. Verkeer wordt door middel van verwijsborden omge leid en inwoners zijn ingelicht. MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 4 mei 2018 Hartstikke leuk en romantisch natuurlijk, dat gammele strand huis van Bief. Maar na een ijs koude strandwandeling, stapje toch liever een goed geïsoleerd huis binnen? Helemaal als die in Zeeuws-Vlaanderen staat! Bob Maes Graauw Wilma Valk IJzendijke zijn echte verzame laars. Morgen bren gen ze hun goed bruikbare spulletjes aan de man tijdens een grote rommel markt. De spullen worden aangeboden vanaf 110 kramen en grondplaatsen. Koopjesjagers kun nen hier terecht vanaf 08.30 tot 15.00 uur. ZAAMSLAG De begraafplaats aan de Veerstraat in Zaamslag ademt geschiedenis. Zagras, een afkor ting voor de werk groep Zaamslagse Graven Spreken, heeft dit in kaart gebracht aan de hand van oude grafmonumenten. Morgen vindt een rondleiding plaats langs deze monu menten vanaf 13.30 tot 16.00 uur. Deelname aan deze rondgang is gratis. GROEDE Wie kan zingen, mag meedoen, morgenavond in duincafé De Groese Duintjes aan de Zeeweg 4a te Groede. Een ka- raoke nacht staat daar dan op het programma. Aan vang is om 22.00 uur. A Zeeuwse en Vlaamse agenten voerden gisteren samen een grenscontrole uit. foto boaztimmermans TERNEUZEN De Texaanse blues zanger, gitarist, mondharmonica speler en songwri ter Guy Forsyth geeft morgen een concert in Porgy Bess. Hij behoort tot de top van de interna tionale rootsscene. Het optreden begint om 20.30 uur en de entree is 15 euro p.p. HULST Bewoners van de Sassenstraat en aangrenzende Spoorwaterstraat Tientallen vragen vuurde de Sluise oppositie woensdag af op de coalitie. Het coalitieak koord roept nog te veel vragen op, vinden PvdA, D&T, SP en GroenLinks. Sophie Stockman Sluis AXEL HULST De Warande, Gregoriuscentrum, De Lieve, 13.00 uur: Biljarten 13.30 uur: 09.00 uur: Vrij bil Vrij kaarten, jarten; SLUISKIL biljarten, kaartjes 13.00 uur: Jeu de Meulengat, maken; boules, bingo; 13.30 uur: Biljarten 14.00 uur: Bingo; De Serre, De Halle, 10.00 uur: TERNEUZEN 13.30 uur: Creatief; Beauty-ochtend De Veste, 't Trefpunt, 12.00 uur: Biljarten; 09.00 uur: Koersbal KLOOSTERZANDE 13.00 uur: Klaver WZC Antonius, jassen, SOOS; HOEK 14.00 uur: Bingo Zuidpolder, De Lovenhoek, hele dag: Week 09.30 uur: Biljarten SINTJANSTEEN markt. OPGEFRIST TERNEUZEN De straten in de Terneuzense binnenstad zien er sinds deze week heel wat fleuriger uit. Alle zeventig nieuwe betonnen plantenbakken die de oude houten heb ben vervangen, zijn in frisse kleuren geschilderd. Peter Obrie van Obrie Cleaning en Reconditioning uit Sas van Gent was gisteren bezig in de Van Bovenstraat. Bewo ners reageren volgens hem positief. Alleen fakkeloranje valt minder in de smaak, merkte Peter. Een bewoner van de Donze Visserstraat wilde dat per se niet voor zijn huisdeur. „Ik heb overlegd met de gemeente. Het mocht blauw worden. Het leverde me een complimentje AM op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47