O CD Junioren Driedaagse: Syriër 12 ZEELANI Van Lare houdt de nul tegen Duitsland De kop is eraf voor Timo de Jong Kerkhove hoeft geen set af te staan Topsport, entertainment en vitaliteit worden in Vlissingen met elkaar gecombineerd tijdens de Zeeland Beach Classics. ZEELAND BEACH CLASSICS DERDE EDITIE Keeper Aron van Lare heeft met het Neder lands elftal voor spelers onder de vijftien jaar de leeftijdsgenoten van Duitsland verslagen. In het Eintracht Stadion in Nordhorn werd het o-i voor Oranje. Van Lare, in clubverband uitkomend voor PSV, stond de hele wedstrijd onder de lat bij Nederland en hield zijn doel schoon. In de tweede helft was het nog wel even schrikken voor de uit Terneuzen afkomstige goalie, toen Emrehan Gedikli bijna trefzeker was. Het schot van de Duitser werd echter van de lijn gehaald. Op dat moment stonden Nederland en Van Lare al op voorsprong. Ajax-aanvaller Dillion Hoogewerf verzorgde de enige goal. Wielrenner Timo de Jong heeft woensdag zijn eerste zege in de beloftencategorie behaald. De negentienjarige renner uit Goes kwam in de vijfde rit van de Poolse rittenkoers Carpa- thian Couriers Race als eerste over de streep. De Carpathian Couriers Race is een interna tionale wedstrijd voor renners tot 23 jaar. In de 119 kilometer tellende vijfde etappe van Szczawnica naar Nowy Sacz kwam De Jong solo over de finish, zeventien tellen voor het peloton. De renner van Destil-Parkhotel Val kenburg werd uiteindelijk vijftiende in de Poolse rittenkoers. Patrijzenjacht Met een soevereine zege op de Tsjechische Te- reza Mihalikova heeft Lesley Kerkhove de halve finales bereikt van het ITF-toernooi in Tbilisi. De Zierikzeese had na lange drieset ters in de voorgaande twee rondes nu maar twee sets nodig: 6-2 7-5. Het was de eerste partij in Georgië waarin de Zeeuwse tennisster geen set hoefde af te staan. Zowel in de eerste ronde, de tweede ronde als in de achtste finales had Kerkhove drie sets nodig om haar tegenstandster te ver slaan. Kerkhove is in de Georgische hoofdstad als eerste geplaatst. Thuisspeelster Mariam Bolk- vadze is haar volgende opponent. De Lange Inhaalduel Het badstrand in Vlissingen is vanaf maandag het decor voor de derde editie van de Zeeland Beach Classics. Het evenement wordt gekenmerkt door het samenko men van verschillende strand- sporten van (inter)nationaal tot recreatief niveau. „Qua concept zijn we uniek in Europa", zegt or ganisator Sander van Buren, die naast topsport zijn pijlen richt op entertainment en vitaliteit. Op het programma staan be- achvolleybal (zowel eredivisie wedstrijden als een recreanten- toernooi), beachtennis (een 250 dollartoernooi op vrijdag en een 2500 dollartoernooi op zaterdag en zondag), beachsoccer (vierlan- dentoernooi), het Bossaball 'Open Benelux' en demonstratiesporten, zoals beach flag rugby. De eerste dagen staan in het te ken van het breedtesportpro gramma voor Walcherse basis scholen en voortgezet onderwijs. De (inter)nationale wedstrijden worden op zaterdag 12 en zondag 13 mei gehouden. Op vrijdag avond 11 mei staat de officiële ope ning gepland. Bedrijven en orga nisaties uit de regio zijn welkom om mee te denken over de toe komst van het evenement, dat de komende jaren in alle strandsport- disciplines evenementen van inter nationale allure wil faciliteren. Wereldtop „De komende jaren willen we in deze en nieuwe sporten de echte wereldtop naar Zeeland halen", zegt Van Buren ambitieus. „Als we hier een EK of WK kunnen organi seren, biedt dat enorme kansen op een economische impuls voor Zee land. En wat te denken van de zendtijd op Studio Sport. Een be tere promotie voor de provincie kun je niet wensen toch? Het geheel kunnen we bovendien nog meer Zeeland-breed trekken, door bij voorbeeld voorrondes op andere Zeeuwse locaties te organiseren, zoals de markt in Goes of Middel burg." Van Buren vervolgt: „Daarnaast willen, we net als de Olympische spelen, een podium bieden voor demonstratiesporten. Zo komen er in samenwerking met de HZ University of Applied Sciences de monstraties van beach flag rugby. Een andere voorbeeld is slackline, acrobatiek op een strak gespannen elastiek. Maar ook beachkorfbal staat op ons lijstje." Ook wil de voormalig organisator van het ten nistoernooi Challenger Zeeland het strandevenement opleuken met het nodige entertainment. „Daarbij kun je denken aan een festival, con cert of dance-event in of aan het water." Komende week zullen er volgens Van Buren zo'n 450 breedtesporters en 200 (inter)nationale sporters te bewonderen zijn op het badstrand van Vlissingen. Hij verwacht 1200 tot 1300 Walcherse schoolkinderen voor de clinics en schoolsport ken nismakingslessen en 600 zakelijke gasten op de verschillende Dit evenement heeft alles in zich om heel veel voor Zeeland te betekenen v •N. - Hoewel een klein aantal van de 35 deelnemende ploegen zijn selectie nog niet heeft geopenbaard, ver telt de voorlopige startlij st al een hoop. De ploegen die op vrijdag 18 mei aan de start van de eerste rit verschijnen, zijn onder te verdelen in zeventien buitenlandse teams, zes nationale selecties, acht Ne derlandse clubteams en vier Ne derlandse districtsteams. De ren ners zijn op hun beurt weer onder te verdelen in subcategorieën. Topfavorieten: Winnaar van No- kere Koerse, tweede op het Bel gisch kampioenschap tijdrijden en vorig jaar winnaar van de jon- gerentrui in de Junioren Drie daagse. Ilan van Wilder mag ge zien zijn uitslagen met recht één van de topfavorieten worden ge noemd voor de eindzege in de rit tenkoers door Nederland en Bel gië. Een eindwinnaar uit het koersgekke België had de Junioren Driedaagse tot op heden 'slechts' twee keer. Veel vaker (vijf keer) had de nummer één de Deense nationali teit. Zoals in 2012 (Mads Würtz Schmidt) en 2011 (Alexander Kamp). Met Jacob Hindsgaul Mad- sen is het goed mogelijk dat het over twee weken opnieuw Dene marken boven is. De jonge Deen van Team Herning, vorig jaar tiende op het wereldkampioen schap in het Noorse Bergen, is goed op dreef dit seizoen. Outsiders: Xandres Vervloesem is eveneens op dreef. In Nokere Koerse, Gent-Wevelgem en de E3 Harelbeke eindigde de Belgische renner van Van Moer Logistics bij de eerste vijf. Dat Vervloesem ook het meerdaagse werk aankan, be- vrijdag 4 mei 2018 zy VOETBAL WIELRENNEN Timo de Jong komt juichend aan bij de eindstreep in Polen, fotofamiliedejong TENNIS De eerste wedstrijd in de zomeravondcom petitie wielrennen werd een prooi voor Tim van Dijke. Tien kilometer voor de finish in Goes schudde hij mede-vluchter Eloy Raas af, om solo over de eindstreep te komen. Raas be hield zijn tweede plaats, Pieter Vette werd derde. In de B-categorie ging de winst naar Alex de Haan, die David Michielsen en Kurt Vanhaverbeeke voor bleef. In de tweede Grand Prix driebanden van dit kalenderjaar overleefden Ronald van Geyt uit Hansweert en Joey de Kok uit Lewedorp hun eerste optreden in de kwalificatieronde. Van daag komen ze weer in actie. Morgen gaat ook Robert van Stevendaal van start. In Colijnsplaat wordt morgen de Patrijzenjacht ver reden. De door TMZ georgani seerde wieler koers gaat vanaf 14.30 uur met de 40+-klasse van start in de Voor straat. Inschrijven kan bij Café De Patrijs. n Wielrenner Thijs de Lange is als 73ste geëindigd in de eerste etappe van de Franse rit tenkoers Rhöne- Alpes Isère Tour. De coureur uit Kattendijke fi nishte op 2.43 mi nuten van de Deense winnaar Niklas Larsen. De etappekoers duurt nog tot komende zondag. In de derde klasse A van het zater dagvoetbal heeft Bevelanders het inhaalduel bij Vlis- singen met 2-4 gewonnen. Cahit Arslanlar was drie keer trefzeker voor de bezoe kers, Bart de Bruine maakte er één. James Beije en Silvion Uranie scoorden tegen. O CL CO Werelden komen Menno Kole Vlissingen - Sander van Buren V:. - V' Veelbelovende Belgische talen ten, een podiumklant van het voorbije wereldkampioenschap veldrijden en een deelnemer uit Syrië en Bermuda. Dat is wat er op de voorlopige deelnemers lijst van de 37ste editie van de Junioren Driedaagse van Axel staat. Gisteravond werd de wed strijd gepresenteerd. Arwin Willemsen Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40