WIM HOFMAN Rommel Onderzoek dijk Perkpolder complex bin ri9n uit 11 Ma Leu kocht een muts bij Tonaatje Harvink eigenzinnig elegant Veel rommel wordt in zee gekie perd, maar ook veel spullen ra ken in een meer goed bedoelde kringloop en komen terecht op rom melmarkten. Dozen met legpuzzels met 499 stukjes, poppen zonder de kop, de kop los, de Barbies die soms op vrouwen lijken, de bloemenvaas zon der bloemen, de kopjes zonder oor, de dubbele voetbalplaatjes met Messi en Van Persie, de emaille broodtrommel met luchtgaatjes zonder brood, het hoefijzer met haakjes waar je jassen aan kunt hangen, de broodrooster met broodkruimels er nog in, de fiets pomp zonder flets. Asbakken.Veel boeken. Bijzonder zijn de albums van Suske en Wiske: De Brullende Berg, de Snorrende Snor, de Zingende Zwammen, de Kwakstralen. Sommige albums stukgelezen, soms zonder kaft, maar met weet ik hoeveel ezels oren. Een jeugdbijbei met handteke ning van de bewerker. Een ZX 8i. De briefopener met het wapen van Coe- vorden. Bestek, lepels en vorken met elastiekjes bijeen gehouden, in goede staat, wel gebruikt. Een zwaailicht, een puntenslijper die je met een beu gel aan de tafel kunt vastmaken. Een straalkacheltje. Ik noem maar een paar dingen die ik zag. De lijst kan veel langer zijn, want er worden talloze voorwerpen door goedwillenden van zolder, uit de kelder en de schuur en de kinderka mer gehaald en in omloop gebracht en zo ontstaat een eindeloze kring loop, iets wat Friedrich Nietzsche wel had kunnen waarderen. Hij geloofde dat de mens zelf uiteindelijk ook in een eeuwige kringloop terecht zou ko men. Maar je kunt de rommelmarkt ook zien als een spiegel en een over zicht van wat de altijd bezige mense lijke geest voortbrengt aan zeer uit eenlopende en wonderlijkste en dik wijls ook geheel overbodige dingen. De zeedijk is in 2015 aangelegd in het kader van Plan Perkpolder. Dat project moet de kop van de ge meente Hulst van een economische impuls voorzien. Er moeten onder meer 250 woningen, een jachtha ven en een golfbaan komen. De zeedijk was nodig voor de reali satie van een buitendijks natuurge bied. Het was in 2015 het eerste ont- polderingsproject in Zeeland. Vorig jaar rezen plots vraagtekens over de zogenoemde thermisch gereinigde grond die in de dijk zit. Uit onder zoek bleek dat die verhoogde Ph- waardes bevatte, in theorie schade lijk voor de gezondheid, het milieu en de stevigheid van de dijk. Juni vorig jaar werden bewoners van het voormalige veerhavenplein door RWS en de GGD op de hoogte ge steld. In november kondigde RWS aan te onderzoeken of de grond daadwerkelijk schadelijk is. Zweethanden Direct omwonenden maakten zich zorgen. Ook in politiek Hulst zorgde het onderzoek voor zweet- handen. Algemeen Belang Groot Hulst, de grootste partij, riep zelfs op het plan tijdelijk stil te leggen, totdat het onderzoek van RWS was afgerond. Zover kwam het niet. RWS verwachtte aanvankelijk de resultaten half januari 2018 wel te hebben. Dat bleek een misreke ning. „Het heeft inderdaad te lang geduurd, dat geven we toe", zegt woordvoerder Edwin de Feijter. „Dat komt omdat het zeer ingewik kelde materie is, die we goed moe- Het heeft inderdaad te lang geduurd, dat geven we toe ten bekijken. En we krijgen ook steeds nieuwe gegevens over de grond, omdat we nog altijd aan het monitoren zijn. Daar gaan we ook nog een tijdje mee door." De conclusies die halverwege of eind deze maand naar buiten ko men, zijn voorlopige resultaten, geeft De Feijter aan. „We onderzoe ken drie aspecten: de gevolgen voor de volksgezondheid en het milieu en de sterkte van de dijk." RWS doet dat samen met de gespeciali seerde onderzoeksinspectie Delta- res en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Interpreteren Intern heeft RWS al voorlopige conclusies over de grond, maar De Feijter laat daar niets over los. „Niet omdat we iets te verbergen hebben, maar omdat we ze nog moeten in terpreteren. Als er een aanleiding was geweest acuut maatregelen te treffen, hadden we dat uiteraard ge daan. Dat is echter iets anders dan beweren dat er niets aan de hand is. We doen het onderzoek natuurlijk niet voor niets." VLISSINGEN De oproep aan le zers om een naam te geven aan de dames op de foto van fotograaf Cas Oorthuys, in de PZC van woens dag, heeft iets opgeleverd. Links op de foto staat Anthonia de Troije ('Tonaatje'), geboren in 1910 en overleden in 1988. Rechts, voor de toonbank, de nu 89-jarige Maatje Schroevers-De Meulmees- ter ('Ma Leu'). Op de toonbank van de klederdrachtwinkel aan de Noordstraat 24 in Arnemuiden lig gen ondermutsen. Maatje Schroevers- De Meulmeester is te zien in de klederdrachtwinkel bij Anthonia de Troije WOONPLAZA vrijdag 4 mei 2018 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Ja, het duurt heel lang. Woord voerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat (RWS) geeft het direct toe. Maar half mei zullen dan toch de voorlopige resulta ten van het onderzoek naar de dijk in Perkpolder bekend zijn. Vijf maanden later dan de oor spronkelijke planning. Bob Maes Perkpolder -Edwin de Feijter, woordvoerder Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 14 82 binnenuit.nl >100 WOONMERKEN 9.000M2 INSPIRATIE PERSOONLIJK WOONADVIES Eigenzinnig elegant. De kunst van het kijken. Details bepalen het verschil en houden je blik vast. Het eigenzinnige ontwerp, gevangen in een esthetisch vormgegeven zichtbare frameconstructie; waarop je zelf lichte variaties kunt toepassen. De bijzondere, nieuwe Harvink collectie, nu te bewonderen bij Binnenuit Meubelen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39