Uiteindelijk staat iedereen met elkaar te dansen 8 28ste editie Bevrijdingsfestival in Vlissingen PZC ONLINE Van mijn moeder leerde ik dat je je doelen niet bereikt door ruzie te zoeken. Radicaal links en rechts lijken dat met hun provocatie- politiek maar niette begrijpen. #doden- herdenking PC Vanaf 13.00 uur zijn er, verspreid over zeven podia, volop activiteiten. Op het hoofdpodium op het Bella- mypark treden achtereenvolgens The Kik, Broken Brass Ensemble, Bazzookas, Broederliefde, Jeangu Macrooy en slotact Memphis Mani- acs op. De Sena Performers Stage, aan de andere zijde van het plein, biedt ruimte aan aanstormend ta lent, evenals het Zeeland Podium in De Spuikom is het terrein van de dance, met een optreden van Fedde Le Grand de Coosje Buskenstraat. Ook op de Oude Markt (omgedoopt tot Roo- sevelt Plein) zijn er muziekoptre- dens. De Spuikom is het domein van de dance, met onder meer een optre den van Fedde Le Grand, dit jaar een van de Ambassadeurs van de vrijheid die per helikopter langs de Bevrijdingsfestivals reist. STUK is een van de andere publiekstrekkers bij Liberty Dance. Lokale DJ's zijn 's middags te vinden bij Liberty Pe- ach op het Malala Plein (Nieuwen- dijk). Bezoekers kunnen verder in ge sprek gaan met oorlogsveteranen, luisteren naar diverse sprekers of de confrontatie aangaan met vooroor delen. Voor kinderen is er een spe ciaal programma samengesteld. 's Avonds is er onder meer Mee- zingfeest op de Nieuwendijk, een optreden van Projectkoor Walche ren 4Freedom in de Sint Jacobskerk en een Silent Disco in de Spuistraat. Meer informatie: bevrijdingsfes- tivalzeeland.nl. De Bazzookas kennen Vlissin gen. En Vlissingen de Bazzoo kas. Vijfjaar geleden stond de Nederlandstalige skaband ook al op het hoofdpodium van het Be vrijdingsfestival. „Dat we nu zijn terug gevraagd, vind ik superbelangrijk", zegt frontman Bas 'Bazz' Barnasconi. „Daar word ik intens gelukkig van, want het betekent dat het vorige keer kennelijk te gek was." De band bewaart zelf ook goede her inneringen aan 2013. „Onder muzikan ten heb je een soort rangorde van de Be vrijdingsfestivals. Vlissingen hoort niet bij de top, ook omdat het een beetje een uithoek is. Maar wij vonden het zó in tens. Je staat niet op een of andere kale vlakte, maar op het Bellamypark mid den in de stad, met die mooie huizen eromheen. De zon scheen, het publiek had duidelijk zin om het feestgevoel met ons te delen. In mijn herinnering was het een van onze topoptredens." De Bazzookas - in 2009 voortgeko men uit The Palookas en VanKatoen - spelen veel in het buitenland. Vorig jaar deden ze nog een tour door Australië en ze zijn net terug van een bezoek aan Zwitserland. Hun schare fans blijft uit dijen. „We hebben het geluk dat de taal van onze muziek zwaar grensover schrijdend is", zegt Barnasconi. Toch doet hun naam in eigen land nog lang niet bij iedereen een belletje rinkelen. „We worden niet op de radio gedraaid. Radio heeft toch vaak de func- In mijn herinnering was Vlissingen een van onze topoptredens tie van achtergrond en ik kan me voorstellen dat onze muziek te aan wezig is, te veel energie geeft om daar lekker bij te kunnen werken. Er wordt ook weinig over ons geschre ven. Wij glimlachen daar om, want ondertussen staan we wel op de be ste festivals. Er moet een moment ko men dat muziekjournalisten denken: wat hebben we gemist?" Optreden op 5 mei is voor de Baz zookas niet wezenlijk anders dan op andere dagen, zegt Barnasconi. „We zitten altijd heel erg in het moment, creëren een vibe en een bubble die metalheads en punkers en ook moe ders met kinderen en mensen die houden van Kensington of Broeder liefde verbindt." Dat niet iedereen de muziek kent, blijkt allerminst een obstakel. „De eerste twee nummers is het misschien even wennen, maar uiteindelijk staat iedereen te dansen. Dat gebeurt altijd en dat is ook het gevoel dat naar mijn idee heel erg past bij Bevrijdingsdag: we zijn sa men en laten we het fantastisch heb ben met elkaar. Ik ben blij dat we dat bij elk concert kunnen beleven, en niet alleen op 5 mei." Bazzookas spelen om 17.00 uur op het hoofdpodium op het Bellamypark. vrijdag 4 mei 2018 NIEUWS PER MAIL Wilt u dagelijks snel en overzichtelijk op de hoogte worden gebracht van het interessantste, leukste, gekste en opmerkelijkste nieuws uit Zeeland en bin nen- en buitenland? Meld u dan aan voor de PZC nieuwsbrief. Vrijwel dage lijks versturen we een e- mail met daarin tien gese lecteerde artikelen van de website, waarvan de redac tie vindt dat u die niet mag missen. Aan- en afmelden is gratis en kan eenvoudig met uw e-mailadres. De nieuwsbrief valt tussen 11.00 en 12.00 uur in uw mailbox. Aanmelden kan via pzc.nl/nieuwsbrieven. TWITTER Eric Corsius @ericcorsius Er mag van de rechter van daag geen lawaaiprotest worden gehouden op de Dam in Amsterdam. ONLINE TOP 5 1. Dreunende heimachine houdt bewoners in Goes uit de slaap 2. Windsurfer (16) verliest mast en klampt zich onder koeld aan boei vast 3. Nucleaire waakhond trekt boetekleed aan over lek kerncentrale Doel 4. Porsche-eigenaren heb ben beste seksleven, Tesla-rijders doen het lie ver zelf 5. Podia voor Bevrijdings festival Vlissingen staan al overeind Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie ff? facebook.com/depzc fs) @pzcredactie Vrijheid vieren op zeven podia Uitstekende weersvooruitzich ten, een voor velen vrije dag en een gevarieerd programma. Alle seinen staan op groen voor een mooie 28e editie van het Bevrij dingsfestival Zeeland, morgen in Vlissingen. Rolf Bosboom Vlissingen Het Bevrijdingsfestival van 2016 in het Bellamypark in Vlis singen. FOTO LEX DE MEESTER Bazzookas, met in het mid den Bas Bar nasconi, met fans tijdens een optreden in Tsjechië. - Bas Barnasconi, frontman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36