Stichting regelt nu ook Bevelandse vakanties Stacaravan op wielen blijft ongemoeid 6 Rites toert door Engeland en Wales www.jan-gbm.nl De gemeente Vlissingen stopt de subsidie aan de vakantiestichting vanaf 2021 omwille van de bezuini gingen. Als een gemeente niet mee betaalt, houdt het ook op voor de bijstandsgezinnen in die gemeente, zegt voorzitter Aschwin van den Abeele van de stichting Vakanties Minima Walcheren. „Je kunt an dere gemeenten niet laten betalen voor die inwoners." Middelburg en Veere blijven wel bijdragen. En de gemeenten Bor- sele, Goes en Reimerswaal hebben zich dit jaar aangesloten bij de stichting. Als meer Zeeuwse ge meenten zich aandienen, kan daar altijd over gepraat worden, zegt Van den Abeele. „Er zijn wel vakantiekampen voor kinderen. Maar wij zijn nog de enige in Zeeland die vakanties rege len voor bijstandsgezinnen. De laatste jaren zijn diverse stichtingen gestopt." Terwijl het aantal aanvragen voor de regeling groeit, neemt de subsi die af: „Er melden zich meer gezin nen aan dan er mee kunnen. Het is Er melden zich meer gezinnen voor de regeling aan dan er op vakantie kunnen juist zo nodig dat mensen met een minimum inkomen er even tus senuit kunnen. Onderzoek van Ni- bud toont aan dat de financiële ruimte voor recreatie en ontspan ning bij mensen in de bijstand er helemaal niet meer is." Organisatie De stichting organiseert sinds 2005 een zomervakantie voor Walcherse gezinnen en ouderen die niet meer dan 110 procent bijstandsinkomen hebben. Met bijdragen van de ge meenten, fondsen en sponsoren re gelt de stichting busvervoer en een huis op een vakantiepark voor een week. De vakantiegangers dragen zelf 50 euro per volwassene bij en 25 euro voor elk kind boven de vier jaar. Vorige zomer brachten zo 152 mensen uit verschillende gezinnen een week door in Brabant. Als extraatje deed de stichting er een voedingspakket en een geza menlijke barbecue bij. Van het jaar budget van 40.000 euro komt iets minder dan de helft, 19.000 euro van de Walcherse gemeenten. De rest komt van fondsen en sponsors. „We houden het hoofd net boven water", zegt Van den Abeele. Onkosten vergoeden Borsele, Reimerswaal en Goes kie zen er voor om de parkaccommoda tie rechtstreeks te betalen en de stichting hun onkosten te vergoe den. Er gaan 28 gezinnen uit Bor sele, 38 uit Goes en 20 Reimers- waalse gezinnen mee in augustus. De aansluiting van de Bevelandse gemeenten betekent voor de stich ting een breder draagvlak en min der financiële kwetsbaarheid. „We moeten wel aan een andere naam", erkent Van den Abeele. Die komt na de zomer. MIDDELBURG De Middelburgse band Rites maakt eind mei een vierdaagse tournee door Engeland en Wales. Het vijftal speelt in Car- diff, Southampton, Portsmouth en Brighton. De hardcore/punkband treedt daarvoor nog op op Klomp pop, zaterdag 26 mei in Ovezande. Zolang een stacaravan op wielen staat, moet Veere die ongemoeid laten bij de komende grote con trole op stacaravans, tuinhuizen en andere bouwsels die nog niet geregistreerd staan in de Basisre gistratie Adressen en Gebouwen (BAG). De Recron Zeeland- Noord-Brabant laat die operatie ongemoeid, mits de gemeente zich houdt aan de regels van het ministerie en de uitspraak van de rechter in 2016. Dat zegt regio manager Arthur van Disseldorp van Recron. Na de eerste registratieronde in 2015 had de gemeente alle sta caravans opgenomen in het ge- bouwenregister. Dat dient als bron voor de inning van lokale belastingen en voor de waterre keningen van Evides. Recron en recreatieondernemers spanden een rechtszaak aan tegen die aan pak en kregen gelijk. Inmiddels heeft het ministerie verduidelijking gegeven wat voor caravans wel of niet in het register horen. Stacaravans met een uitbouw of een verdieping die ze regulier bewoonbaar maakt, horen daar wel in. Zo'n 95 procent van de stacaravans in de gemeente Veere is echter traditi oneel, schat Van Disseldorp. IN DE REGIO Vrijwilligers gezocht Cursus smartphone Opening Kunst wacht MIJN DORP, MIJN STAD BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk, Bestrating enTuinaanleg Alles naar uw wens! Kijk voor inspiratie op onze website vrijdag 4 mei 2018 WA Minima-gezinnen een weekje weg Stichting Vakanties Minima Wal cheren neemt deze zomer ook Bevelandse bijstandsgezinnen mee voor een vakantieweek. Maar voor de Vlissingse bij standsgezinnen houdt de vakan tiehulp op. Claudia Sondervan Vlissingen - Aschwin van den Abeele Claudia Sondervan Domburg VLISSINGEN Dierenambulance Zeeland houdt woensdag een ken nismakingsavond voor vrijwilligers op het kantoor aan de Alexander Gogel- weg 12. De organi satie zoekt tien nieuwe vrijwilligers die het leuk vinden om weekend- of nachtdiensten te draaien. De kennis makingsavond duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Aanmelden kan via dierenambulance. zeeland@ dierenbescher ming.nl. VLISSINGEN ZB| Bibliotheek Vlissingen organi seert vanaf 7 mei een iPhone- en smartphonecursus. De cursus iPhone wordt gegeven op 7,14 en 28 mei. De cursus smartphone begint op 8 mei en bestaat ook uit drie wekelijkse sessies. Beide cursussen duren van 09.30 tot 12.00 uur, locatie ZB| Bibliotheek Vlissingen. De ver- volgdata zijn 15 en 22 mei. De kosten bedragen 30 euro per cursus, biblio theekleden betalen 25 euro. Aanmel den kan via www.bibliotheek- vlissingen.nl. VEERE Galerie Kunstwacht Veere, gelegen naast de Grote Kerk in Veere, wordt zondag fees telijk geopend. Op initiatief van vijf Zeeuwse kunste naars is de galerie weer open voor pu bliek tot maandag 1 oktober. De galerie is dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur geopend, met uit zondering van maandag. NIEUWLAND Twee van de drie nieuwe windmolens van Windkracht 6 staan overeind in de polder bij Nieuwland. Au tomobilisten die van de Westerscheldetunnel richting Mid delburg rijden of andersom, zagen gisteren een piepklein mannetje dat er in het bovenste molensegment voor zorgde dat het huis goed op de romp kwam te staan. De derde windmolen verrijst vandaag of in de loop van volgende week. Daarna worden de wieken gemonteerd. Het proef draaien begint eind deze maand, zodat ze daarna voluit kun nen werken, foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur: Week markt DOMBURG MTVP Museum, 13.00-17.00 uur: Voorjaarstentoon stelling Zeeuwse portretten onder de titel 'Raak' KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafelten nis voor senioren (50+); Het koffie huis, 09.30-11.30 uur: Inloopmoment met koffie en thee; ZB, 10.15-11.30 uur: Taaicafé; Zeeuws Museum, 14.00- 15.30 uur: Rondlei ding door museum voor mensen met (beginnende) de mentie; Klooster gangen Abdij, vanaf 18.30 uur: Theater na de Dam; Kruit- molenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Zeeuwse Con certzaal, 20.45 uur: Herdenkingscon cert 'De Vergelding' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ SEROOSKERKE Johanneskerk, 19.15 uur: Dodenherdenking met bloemencere- monieel, toespraak en twee minuten stilte VEERE Galerie Kunst- wacht, Oudestraat 28,11.00-17.00 uur: Tentoonstelling werk van Zeeuwse kunstenaars Mat- thijs Apner, Anne- mari Gaselli, Paula Drost, Addie Veld horst en René Ver- hage VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; Oude Markt, 18.30 uur: Vertrek Zonnetrein richting Middelburg waar diverse toneelvoor stellingen worden bekeken; Uitvaart centrum Over toom/Groen, 19.00 uur: Oecumenische herdenking en kranslegging. WINDKRACHT 6 Jan de Visser Koudekerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34