Hoog in de lucht, later diep in 't water 4 Verdachte hoort vier jaar cel eisen voor doden huisgenoot Zelf weet de Middelburgse C.G. (32) niets meer van de steekpartij die vorig jaar een einde maakte aan het leven van haar medebewoner in het beschermd wonencomplex van Emergis in Middelburg. Toch eiste het Openbaar Ministerie (OM) gis teren in de rechtbank Middelburg vier jaar celstraf en tbs met dwang verpleging tegen de vrouw. Het staat voor het OM vast dat de Middelburgse op 28 oktober een broodmes in het hart van de 26-ja- rige Youssef el Kourachi stak. Drie getuigen zagen haar met het mes in handen en een wezenloze blik in de ogen. G. herinnert zich weinig van die bewuste zaterdag. Wel weet ze dat ze het tv-programma The voice of Holland zat te kijken en haar derde fles wijn leegdronk. Wat volgt is een gat in haar geheugen. Volgens begeleiders zou ze ruzie hebben ge kregen met El Kourachi. Die beëin digde kort daarvoor hun relatie, daarbij was ze flink door hem uit gescholden Opmerkelijk genoeg belde ze zelf 112 en zei dat ze El Kourachi ging doden. De meldkamer seinde Emergis in, maar de werknemers kwamen te laat. Een van hen zag het lichaam van El Kourachi bloe dend van zijn bed glijden. Met Hoe kon dit gebeuren bij beschermd wonen? Laksheid, tekort aan personeel bij Emergis? daarnaast de verdachte, die bloed aan haar linkerhand had. Volgens officier van justitie Wil- fred Suijkerbuijk is er geen sprake van moord. Het gebeurde in een dronken opwelling, denkt hij. Toch vindt hij vier jaar celstraf gepast, ge zien de maatschappelijke impact. Beiden woonden met twintig an deren in complex Hof van Sint Pie- ter, een tussenvorm tussen kliniek en zelfstandig wonen voor mensen met een psychiatrische aandoe ning. Voor de vader van Youssef heeft Emergis flinke steken laten vallen. „Hoe kon dit gebeuren bij be schermd wonen? Was het laksheid, een tekort aan personeel? Emergis heeft geen teken van medeleven ge toond. Ik ben pas benaderd nadat ik het dossier van mijn zoon opvroeg. In mijn ogen veel te laat." Werkne mers getuigden dat ze niets van een alcoholprobleem afwisten. Advo caat Rivka Davidse haakte daarop in. Ze vond dat de alcoholverslaving van haar cliënte niet goed is aange pakt door Emergis. Naast de celstraf acht het OM tbs met dwangverpleging de enige juiste optie. De verdachte is seksu eel misbruikt in haar jeugd. Ze is suïcidaal, kampt met borderline, een posttraumatische stressstoor nis en stevige alcoholverslaving. Ze is daardoor verminderd toereke ningsvatbaar, maar er is gevaar voor herhaling. Aan het eind van de zitting kreeg de verdachte het laatste woord. „Va der en moeder van Youssef. Het is nooit mijn bedoeling geweest dat hij zou sterven. Het spijt mij heel erg. Mijn excuses brengen hem niet terug, maar ik hoop dat ze de pijn kunnen verzachten." In het Sloegebied groeit een bos van staal. Acht enorme draag constructies voor windmolens priemen zeventig meter de lucht in. Ze zijn bestemd voor de bouw van East Anglia One, een Engels windpark op zee dat vlak voor de kust bij Norwich verrijst. De Vlissingse BOW Terminal, een onderdeel van de Klooster boer Groep, sloot begin 2017 een contract met ScottishPower Rene- wables. Het gaat om de op- en overslag van 102 windmolenfun daties en 306 ankerpalen. De bouw komt nu op gang, waardoor het steeds drukker wordt in Vlissin- gen. De BOW Terminal is het logistieke manusje van alles voor het wind- park East Anglia One. Het bedrijf ontvangt windmolenfundaties die door het bedrijf Lamprell in Dubai worden gemaakt. Ze worden ver voerd naar Vlissingen, waar ze tij delijk worden geparkeerd. Nu staan er acht, maar dat aantal zal oplopen tot 20 tot 24 stuks, zegt Ludolf Reijntjes, directeur van de BOW Terminal. De draag constructies wegen 1000 ton. Off- shorebedrijf Van Oord tilt ze met zijn Bokalift aan boord en instal leert ze op de bouwlocatie voor de kust van Norwich. Overigens wor den niet alle windmolenfundaties door Lamprell gefabriceerd. De Spaanse bedrijven Navantia and Windar bouwen er ook 42. Vlissingen is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een springplank voor de bouw van windparken op zee. Zo zal de Deense windmolen maker MHI Vestas neerstrijken op een terrein van de BOW Terminal in Vlissingen. Vestas opent er een productielocatie om allereerst het Belgische windpark Norther (35omw) te voorzien van wind molens, maar ziet ook kansen om de komende jaren te leveren aan andere windmolenparken in Ne derland en omliggende landen. ■PC Tholenaar belandt met auto in water Gasleiding kapot bij zetten lantaarnpaal Brand in container door vuur barbecue VOGELWAARDE Gewonde bij botsing tussen twee auto's vrijdag 4 mei 2018 Dronken opwelling fataal Bas Bareman Middelburg -Vader Youssef el Kourachi Uitspraak over twee weken. De windturbinesok kels torenen hoog uit boven het Sloegebied. FOTO RUBEN OREEL Frank Balkenende Nieuwdorp VINKEVEEN Een 24-jarige man uit Tho- len is gisteren met zijn auto te water geraakt nadat hij op de A2 bij Vinkeveen werd afgesneden door een an dere auto. De bestuurder van die auto reed na het on geluk door en de politie is naar hem of haar op zoek. De Zeeuwse automobilist en zijn bijrijder wisten op eigen kracht uit de auto te komen. Getuigen verklaar den later dat ze van de weg waren geraakt door een ris kante inhaalmanoeuvre van iemand anders. GOES Tijdens het plaatsen van een nieuwe lichtmast aan de Cort van der Linden- straat in Goes is gistermid dag per ongeluk een gaslei ding beschadigd. De brand weer van Goes verrichtte metingen en hield toezicht op de omgeving. Een team van Delta Netwerk Groep, dat onderhoud aan nutswer- ken uitvoert, heeft het gas lek gedicht. ZOUTELANDE Een vuilcontainer aan de Noordendolfer in Zoute- lande is gistermiddag in brand gevlogen nadat ie mand een barbecue weg had gegooid. Campinggas- ten zagen rook uit de vuil container komen toen zij langsliepen. De toeristen hebben de smeulende res ten geblust, terwijl anderen de brandweer belden. De brandweer heeft de vuilcon tainer bekeken en veilig be vonden. Een persoon is woensdag avond gewond geraakt bij een botsing tussen twee auto's op de Provinciale- weg (N290) tussen Vogel waarde en Terhole. Een op geroepen ambulanceteam heeft een van de inzitten den naar het ziekenhuis vervoerd. Over de ernst van de verwondingen van het slachtoffer is niks be kendgemaakt. De auto's zijn door bergers afge voerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32