Stannennlan Heimachine houdt bewoners in Goes uit hun slaap Marokkaanse lijn naar haven van Gent Rechtszaak rond HWS gaat terug naar af 2 MAAN LEO Column Ik lig op mijn buik in bed. Mijn hoofd in het kussen gedrukt. Mijn rechterarm hangt buiten boord en zwaait heftig heen en weer. 4995.4996.4997.4998.4999. 5000. Ik sta in mijn woonkamer en kijk uit het raam. Het regent. Ik marcheer op mijn plaats, nog een laatste paar stappen. 4995.4996. 4997.4998.4999.5000. Op mijn werk heb ik de perfecte formule gevonden. Ik loop erg vaak naar de keuken om koffie of thee te halen. Bijgevolg kan ik later op de dag dan ook nog eens veelvuldig naar de wc wandelen en aldus mijn doel bereiken. Twee vliegen in één klap. Of eigenlijk drie, want als ik genoeg glaasjes water aanklik in de app krijg ik een leuk plaatje als be loning. U denkt misschien dat ik uitein delijk dan toch kierewiet gewor den ben. Niets is minder waar. Ik heb slechts mijn stappenteller weer eens opgediept. Hoewel ik me schaam voor de banaliteit van de gedachtegang, moet ik toege ven dat ik ieder voorjaar weer bib ber bij de gedachte mijn sneeuw poplijf (zacht en opgebouwd uit enkel bolletjes) in luchtige kleding aan de wereld te moeten tonen. En dus wijd ik mij verwoed aan het tellen van mijn stappen. Van zo veel mogelijk stappen. Maar al snel kraak ik het sys teem. Wat meet zo'n stappenteller eigenlijk? Het bandje om mijn pols weet natuurlijk niet wanneer mijn benen bewegen. Na wat onder zoek kom ik erachter: in het appa raatje zit een sensor die voelt wan neer je met je arm zwaait. Die ken nis had ik beter niet kunnen heb ben. De hele dag door, zelfs bij de meest triviale activiteiten, zwaai ik vol overgave met mijn rechter arm. Alles om mijn doel van 5000 stappen te halen. DESTELLING Vandaag: The Last Post is prachtig Eens Oneens Toos Henk 2 MINUTEN STILTE OP \>E &AM VANAVOND VRIJWEL SESARAN&EERb HOOSUIT EEN t>OF PLOFSELUIb... Brouwerseiland in september bij RvS Raad Reimerswaal eist actie om Doel Filmfestival zoekt jongeren voor jury MIDDELBURG Eis vier jaar voor dodelijke messteek Zowel dinsdagavond als woensdag avond werden inwoners van Goes opgeschrikt door gedreun van een heimachine. Het werk begon na 23.00 uur en duurde tot in de nacht. Het geluid was tot in Kloetinge te horen. In opdracht van de gemeente Goes worden nieuwe verkeersbor den geplaatst. „Het heien was nodig voor het plaatsen van nieuwe por talen over de A58", vertelt woord voerder Matthanja Schipper van de gemeente. „Het werk wordt welis waar uitgevoerd in opdracht van de gemeente, maar omdat het een rijksweg is moeten we voldoen aan de eisen die Rijkswaterstaat stelt. Die vereiste dat het werk 's avonds gebeurt." Rijkswaterstaat bevestigt dat. „We doen dat om verkeershinder te voorkomen", zegt woordvoerder Edwin de Feijter. „Om het werk te kunnen uitvoeren moeten rijstro ken worden afgesloten. Dat zou overdag fdes opleveren." Bewoners zijn vooraf niet geïn formeerd over mogelijke geluids overlast. „We hadden niet inge- Om het werk te kunnen uitvoeren moeten rijstroken worden afgesloten schat dat het werk zoveel overlast zou veroorzaken", zegt Schipper. „Als we een idee hadden gehad dat mensen er zoveel last van zouden krijgen, hadden we dat uiteraard wel gedaan." Inmiddels is het heien klaar. „We hebben deze maand no dig om nieuwe verkeersborden te plaatsen." Het havenbedrijf, dat toch al sterk is in stukgoed, verstevigt daarmee zijn overslagpositie voor dit type lading. De schepen van de nieuwe lijndienst vervoeren staal, hout, stukgoed en projectlading. In Gent zet de Camabe Line de lading aan wal bij stuwadoor Stukwerkers. De schepen varen niet op gezette tij den, maar wanneer klanten dat vra gen. De Camabe Line wordt verte genwoordigd door Haeger Schmidt Logistics Belgium en scheepsagentuur Idea Maroc. Het Gentse bedrijf Stukwerkers is overigens één van de oudste overslagbedrijven van Europa. Het werd opgericht in 2338 als Genera- liteyt der Cooplieden, die begon met de selectie en training van ha venarbeiders. Later werd dat het Stukwerkers Corps. In 1827 kreeg het bedrijf uit naam van Koning Willem I een officiële vlag ter gele genheid van de opening van het Kanaal Gent-Terneuzen. Een overwinning voor het Open baar Ministerie (OM) gisteren bij het gerechtshof in Den Bosch. De drugszaak tegen Hoogwerkerser vice Zeeland (HWS) uit Kapelle moet opnieuw. De rechtbank in Middelburg oor deelde twee jaar geleden dat het OM haar recht op strafvervolging had verspeeld door ernstige fouten in het opsporingsonderzoek. Het gerechtshof is het daar niet mee eens. Dat het OM ontlastende in formatie lange tijd achterhield is fout, maar dat is niet zo ernstig dat het OM niet-ontvankelijk is. Door het arrest van het Bossche hof moet de zaak tegen zeven verdachten op nieuw. Wanneer dat gaat gebeuren, is nog niet bekend. Het drugsonderzoek tegen HWS was het grootste politieonderzoek in Zeeland sinds Checkpoint. Het bedrijf zou een enorme speler zijn op de softdrugsmarkt, van teelt tot en met verkoop en export. Met de illegale winsten zou HWS ook bo nafide bedrijven uit de markt heb ben gedrukt door goedkope tarie ven te rekenen. In november 2011 klapte de boel met een groot scheepse politie-inval in het pand aan de Handelsweg in Kapelle. Het lijkt gekkenwerk, en mis schien is het daarom wel een ge ruststellende gedachte dat ik vanaf september het lelijke plastic bandje steeds vaker thuis zal laten en de verloren kilo's terug verwel kom. Het bandje om mijn pols weet natuurlijk niet wanneer mijn benen bewegen vrijdag 4 mei 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Trouwen is oubollig 531 reacties Paul Kusters ZIERIKZEE De bezwaarschriften te gen vakantieresort Brou werseiland worden op 26 en mogelijk ook op 27 september behandeld door de Raad van State. Alle bezwaren komen in één zitting aan de orde. Dat meldt de actiegroep Save Our Surfspot op Twitter. SOS is een van de acht organisaties die zich verzetten tegen het project van 315 luxe bun galows op eilandjes in het Grevelingenmeer. Driekwart ervan is al ver kocht. KRUININGEN Naar aanleiding van de recente lekkage in het nucleaire gedeelte van de kerncentrale in Doel (foto) vragen de partijen in de gemeenteraad van Reimerswaal 'om het meten en monitoren van de kwaliteit van het ons omringende (grond) water'. De zes partijen hebben over het jongste incident, een lek in het nucleaire deel van de centrale, hun zorgen geuit aan burgemeester en wethouders. VLISSINGEN Film by the Sea zoekt kandidaten voor de Jon- gerenjury 2018. Zij be oordelen tijdens het fes tival in september een week lang films, volgen workshops en seminars op het gebied van film en maken een videoclip voor een Zeeuwse band. Er is plaats voor 25 jongeren tussen de 15 en 23 jaar. Zij kunnen zich tot 18 mei aanmelden. Meer infor matie is te vinden op film- bythesea.nl. „Het verschrikkelijkste wat je kan overkomen is je eigen kind begraven", liet de vader van de doodgestoken Youssef (26) gisteren weten in de rechtbank Middel burg. Een vrouw stond daar terecht voor de do delijke steekpartij in een wooncomplex van Emergis in Middelburg. Bewoners in Goes zijn twee avonden uit de slaap gehouden omdat na elven 's avonds tot in de nacht werd geheid. Ze heb ben over het gedreun geklaagd bij gemeente en politie. Volgens de gemeente was het heien nodig om bij de nieuwe afslag van de A58 portalen te plaatsen voor verkeersborden. Jeffrey Kutterink Goes - Edwin de Feijter, RWS Havenbedrijf North Sea Port heeft er een lijndienst voor stuk goed bij. De Camabe Line gaat regelmatig pendelen tussen Gent en de Marokkaanse haven stad Casablanca. Frank Balkenende Gent Pieter van Klinken Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2