- -jfa 25 Hakim Ziyech gaat uit van een vertrek bij Ajax na het WK X Van Gerwen zekere nr. 1 Succes Wild in Yorkshire Korea'sopWK nu één team UITSLAGEN Hakim Ziyech (25) wil na het WK zijn vleugels uitslaan naar een buitenlandse competitie. De Ajacied zegt toe te zijn aan een nieuwe, uitdagende omgeving. Het contract van Hakim Ziyech in Amsterdam loopt nog door tot het jaar 2021, maar dat hij na de zomer nog het Ajax-shirt draagt is zo goed als uitgesloten. „Ik vind per soonlijk dat ik vrij weinig meer te zoeken heb in Nederland", laat de 25-jarige Marokkaan weten. „Dat ik ben uitgeleerd en dat ik een nieuwe uitdaging nodig heb. Op een gegeven moment is het tijd om te gaan. Natuurlijk heb ik ook mindere wedstrijden gespeeld, maar ik voel gewoon dat ik een trigger nodig heb in een andere omgeving." Voordat Ziyech twee jaar terug van FC Twente naar Ajax ging, stond hij al op het punt om naar een buitenlandse competitie te vertrekken. Hij was al op weg naar de Turkse topclub Fenerbahce. Ajax kwam, na een reeks slechte resultaten, op het laatste moment voor de transferdeadline en legde 11 miljoen euro voor hem neer. Ziyech: „Toen kwam de over tuiging dat ik nog twee jaar in Ne derland wilde spelen. Ajax is ge woon een topclub, dat was FC Twente op dat moment niet. De afgelopen jaren hier zijn enorm leerzaam en goed voor mijn ont wikkeling geweest." Maar Ajax moet natuurlijk wel mee willen werken aan een ver trek aangezien Ziyech een doorlo pend contract heeft. „Absoluut, maar daar zie ik het niet fout gaan", zegt de Marokkaanse inter national. „Toen ik hier kwam heb ik al gezegd dat ik na twee jaar eventueel verder wilde kijken. Ik heb daar nu ook met technisch di recteur Mare Overmars over ge sproken. Als alles klopt voor Ajax en voor mij dan zie ik het niet stuklopen." Geen favoriet Ziyech is dit seizoen door een deel van het Ajax-publiek uitgefloten. Nadat Ajax verloren had van PSV, dat die middag kampioen werd, wachtten boze supporters de spe lersbus op. Ziyech werd zelfs fy siek belaagd. Heeft dat een rol ge speeld voor zijn toekomstplan nen? „Nee", antwoordt hij. „Als dat niet was gebeurd, had ik er hetzelfde over gedacht. Ik heb geen favoriete competitie. Ik kijk vooral naar welk plan een club met mij heeft. Dat vind ik belang rijker dan het land. Iedereen weet dat ik het beste tot mijn recht kom in een voetballende ploeg. Op die twee zaken ga ik uiteindelijk DRIE KEER ZIYECH 4 -J m s- mijn keuze maken." Ajax speelt zondag nog de laatste wedstrijd van het sei zoen tegen Excelsior. Al is nog maar de vraag of Hakim Ziyech meedoet, omdat trainer Erik ten Hag waarschijnlijk andere spe lers wil zien nu de competitie beslist is. Daarna maakt Ziyech zich op voor de voorbereiding met het Marokkaans elftal op het WK. Toplanden Hakim Ziyech wil eerst het WK spelen voordat hij een beslissing Toen ik hier kwam heb ik al gezegd dat ik na twee jaar eventueel verder wilde kijken over zijn toekomst neemt. Marokko speelt in de poulefase in Rusland tegen Iran en de top landen Spanje en Portugal. „Daar kan nog een hoop veran deren. Of niet natuurlijk. Mocht het WK voor ons mislukken, kan dat in mijn nadeel werken. Maar zo denk ik niet. Ik zie het juist als een heel mooie kans. Ik ga niet zo snel van het negatieve uit. Zeker Spanje en Portugal zijn prachtige tegenstanders om je te laten zien op het allerhoog ste niveau." vrijdag 4 mei 2018 DARTS Michael van Ger wen heeft zich verzekerd van de eerste plaats in de reguliere competitie van de Premier League. Hij was in Birmingham met 7-2 te sterk voor wereldkampioen Rob Cross. Met 23 uit 15 is Van Gerwen niet meer te achterhalen. Op 17 mei zijn in de 02 Arena in Londen de halve finales en de eind strijd om de hoofdprijs van ruim 280.000 euro. WIELRENNEN Kirsten Wild (foto) heeft de eerste etappe van de Ronde van Yorkshire gewonnen. De renster van de Wiggle High5-ploeg was het snelst in de sprint na 132 kilome ter van Beverley naar Don- caster. Wild hield voormalig wereldkampioene Amalie Dideriksen (Den) en Alice Barnes (GBr) achter zich. TAFELTENNIS Noord- en Zuid-Korea gaan als één team verder op de WK in Zweden. De ploegen zou den elkaar gisteren treffen in de kwartfinales, maar gaan met toestemming van de internationale bond als één team verder in de halve finales. Het besluit volgt op de toenadering van de staatshoofden van beide landen, die officieel nog in oorlog zijn. TENNIS Mannen. Istanboel, 2de ronde: Jaziri (Tun) - Cilic (Kro/1) 6-4 6-2, Fabbiano (Ita) - Dzumhur (Bos/2) 6-2 0-6 6-2. München, 2de ronde: Marterer (Dui) - Schwartzman (Arg/ 3) 6-4 6-2, Bautista (Spa/2) - Ruud (Noo) 6-4 6-3, Kohlschreiber (Dui/6) - M. Zverev (Dui) 6-2 6-2. Estoril, 2de ronde: Tsitsipas (Gri) - Anderson (ZAf/1) 6-7 (3) 6-3 6-3. Vrouwen. Praag, kwartfinales: Kvitova (Tsj/2) - Siniakova (Tsj/8) 6-3 6-3, Zhang S. (Chn/6) - Paolini (Ita) 6-4 6-3, Boezarnescu (Roe/7) - Kr. Pliskova (Tsj) 6-2 6-3, Giorgi (Ita) - Stosur (Aus) 6-2 6-3. Rabat, kwartfinales: Mertens (Bel/1) - Errani (Ita) 6-3 6-1. WIELRENNEN Vrouwen. Ronde van Yorkshire, 1ste etappe: 1. Wild (Ned) 132 km in 3.28.30,2. Dideriksen (Den), 3. Barnes (GBr), 4. Wiebes (Ned), 5. Bastianelli (Ita); 7. Mackaij (Ned) allen z.t.. A Hakim Ziyech is de spelers van AZ te snel af in waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax. fotosanp,proshots 'Ik heb hier weinig meer te zoeken' Daniël Dwarswaard Amsterdam Hakim Ziyech speelt sinds seizoen 2012-2013 in de ere divisie. De middenvelder de buteerde bij Heerenveen op het hoogste niveau, speelde twee seizoenen bij Twente en is na twee jaar klaar bij Ajax. A Heerenveen: 2012-2014 36 duels -11 doelpunten >5*4* A FC Twente: 2014-2016 68 duels - 30 doelpunten «1 A Ajax: 2016-? 61 duels -16 doelpunten - Hakim Ziyech

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25