Volg de Giro via de krant, Tom Dumoulin verdedigt vanaf vandaag zijn 22 Vanmiddag om 15.45 uur begint de jacht van Tom Dumoulin (27) op zijn tweede Giro-titel. In een vreemd decor, Israël, en met als voornaamste uitdager Chris Froome, die al maanden onder vuur ligt. Een Giro-drieluik met Dumoulin. Kort Geen duwtje voor Van Persie Giovanni van Bronckhorst zal zich niet be moeien met de toekomstplannen van Robin van Persie (foto). „Ik ga hem geen duwtje in de goede richting geven. Hij moet zijn ge voel volgen. Dat is mijn advies aan hem", al dus de Feyenoord-coach. Van Persie merkt steeds vaker dat zijn lichaam moeite heeft met topsport. Zondag tegen Heerenveen zou zijn laatste wedstrijd kunnen zijn. Tegen plannen Infantino De overkoepelende organisatie van Europe se competities heeft grote bezwaren tegen het plan van FIFA-baas Gianni Infantino voor twee nieuwe voetbaltoernooien: een uitgebreide versie van het WK voor club teams en een mini-WK met acht toplanden in plaats van de Confederations Cup. Mourinho wil Blind houden José Mourinho wil Daley Blind (foto) niet kwijt. De Nederlandse international krijgt slechts sporadisch speeltijd bij Manchester United, maar mag niet vertrekken van de Portugese coach. „Ze maken deel uit van mijn plannen voor volgend seizoen", zei Mourinho over de 28-jarige Blind en de Italiaanse verdediger Matteo Darmian, die ook amper speelt. Flitsen Quote van de dag 'Bij Liverpool hangen geen zilveren medailles aan de muur. Ons werk is nog niet af Sponsor Handbal Rugby Gelouterd over zijn doel De zaal in het chique hotel Waldorf Astoria in Jeruzalem is afgeladen als Tom Dumoulin binnenstapt, begeleid door flits licht en draaiende camera's. Hoe anders was dat een jaar gele den. Met 'Is dit het?' stelde hij toen licht gepikeerd vast dat de opkomst bij de persconferentie voor de Giro-start in Alghero mager was. Niemand hield er se rieus rekening mee dat hij een maand later in het roze op de Pi- azza Duomo zou staan. Toen was hij nog een groentje, nu zit er in Jeruzalem een gelou terde ronderenner. „Ik weet wat mij te wachten staat. Ik heb meer ervaring en weet dat ik ook met moeilijke situaties goed ben om gegaan. Op een zeker moment in de wedstrijd zal ik me slecht voelen. Dat heeft iedereen, maar ik weet dat ik er mee kan dealen." De benadering van Dumoulin is volstrekt anders. „Ik heb altijd een onrealistische ambitie en een realistisch doel", aldus de 27- jarige Limburger. „Nu is het alle bei: opnieuw de Giro winnen. Vorig jaar ging ik voor de eerste keer als kopman voor het klasse ment. We waren toen best tevre den geweest met een achtste plek. Dat was al een goede eerste stap geweest. Nu zal ik met een achtste plek niet tevreden zijn. „Met een derde plaats? Dat ligt aan de situatie. Over mijn voor jaar ben ik niet tevreden, omdat ik fouten heb gemaakt in de voorbereiding. Ik was niet re laxed. Ik deed te veel, terwijl ik rust had moeten pakken. Als ik het in de Giro opnieuw niet goed doe omdat ik iets fout heb ge daan, baal ik als een stekker. Maar als ik goed meedoe en dan derde word, dan is dat het hoogst haalbare." Over zijn ambities in de ope ningstijdrit zijn er geen twijfels. „Ik hoop dat ik win. Dan zit ik in de roze trui, maar het is niet de doelstelling om die drie weken achtereen vast te houden." Hidde van Warmerdam: „We gaan met een kleine crew zo compleet mogelijk verslag doen. Dit begint met de voorbeschouwing op de etappe, met mij als presentator en Thomas Dekker als analist. Voor de start maken we interviews met renners en ploegleiders. Dat doen we ook direct na de finish, waar Thomas meteen een korte ana lyse zal leveren. Tegen het einde van de dag slui ten we af met de na beschouwing en kunnen de kijkers nog eens genieten van een samenvat ting met alle hoog tepunten. Dat doen we in samenwerking met Eurosport." „Zijn grote kracht is het contact met de renners. Thomas kan van uit zijn eigen ervaring een heel an der gesprek voeren met een renner dan ik. Daarom staat hij er als ana lyticus, maar ook als verslag gever." „Dat is een vraag die we daar krij gen beantwoord. Met Thomas neem je iemand mee met een verleden, daar zijn we ons natuurlijk van bewust. Hij ziet zelf geen enkel probleem en is heel enthousiast over zijn rol. Ontzet tend goed hoe hij zich in die we- vrijdag 4 mei 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Jean-Paul van Gastel blijft de komende twee jaar assistent-trainer bij het eerste van Feyenoord. Javairo Dilrosun vervolgt zijn loopbaan bij Hertha BSC. De 19-jarige jeugd- international van Oranje zette in Berlijn zijn handtekening onder een meerjarig contract. Degradatiekandidaat Stoke City moet het morgen in het belangrijke thuisduel met Crystal Palace doen zonder Bruno Martins Indi. De Nederlandse verdediger heeft een liesblessure. Swansea City beschikt in de strijd tegen degradatie weer over Luciano Narsingh. De aanvaller miste door een en kelblessure de laatste twee wedstrijden. Jürgen Klopp is pas tevreden als zijn team de Champions League finale wint. ülnr Pure Energie blijft FC Twente trouw. De spon sor heeft het contract met de degradant met vijf jaar verlengd. „We blijven als een blok achter Twente staan", aldus directeur Marcel Boven- mars. 34 Pearl van der Wissel (foto) stopt na dit sei zoen. De 34-ja- rige speelster van Odense die ruim 200 keer voor Oranje uit kwam, werkt al in het design- en meubelbe drijf van haar Deense man. Tim Visser speelt niet langer in het Schotse team. Na 33 inter lands bedankt hij voor de eer. De 30-jarige Visser, die niet meer mag uit komen voor Oranje, blijft wel spelen bij zijn club Harlequins uit Londen. GELOUTERD, Tekst Daan Hakkenberg r. Tom Dumoulin kijkt in Jeruzalem naar een reclamebord met zijn Giro-zege. fotoanp Net als vorig jaar doet deze krant in de kolommen en op de website, maar ook in beeld ruim drie weken lang verslag van de Giro. 'In Het Wiel' wordt gepre senteerd door programma maker Hidde van Warmerdam, ex-renner Thomas Dekker ver zorgt de analyses. Asli Kösker Rotterdam Wat is er allemaal te zien? Wat wordt de rol van Thomas Dekker? Hoe zal in het pe loton gereageerd worden op zijn aanwezigheid?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22