SamSmith verdient een beter repertoire BOEK NU! 21 DE MOOISTE REIZEN Ops^apptetaJ-sm, bu ia Cn eLe, bw/rH Effeweg.nl of bel 08810 30 800 til CONCERT SAMSMITH Er is weinig aan te merken op een zanger als Sam Smith. Hij is een sym pathieke artiest met ogenschijnlijk weinig pretenties, met een dijk van een stem en soulvolle liedjes waar goedbeschouwd weinig over valt te zeuren. Veel mensen gunnen hem zijn suc ces, vanwege dat eeuwige en onuit roeibare kwaliteitszegel: hij is zo lek ker gewóón gebleven. Dat is Smith op het eerste gezicht ook, net als zijn vrouwelijke evenknie Adele. De kunst is alleen om zijn imago van boy next door succesvol vast te houden, en dat is nou eigenlijk het enige dat een beetje schuurt bij Sam Smith. Hij lijkt te veel zijn best te doen om een allemansvriend te zijn, waardoor een album zoals The Thrill ofltAll van vorig jaar nogal blijft ste ken in gelikte en te ijverig gladgestre ken popsoul, die schreeuwt om een duidelijke eigen signatuur of een rauw randje. Het lijkt alsof Smith nie mand voor het hoofd wil stoten en zodoende zijn nek niet helemaal uit durft te steken. Smith heeft een jaloersmakend soepele stem, die makkelijk glijdt van hoge falset naar zacht en zwoel en presenteert alles met een prettig soort vanzelfsprekendheid. Het jammere is alleen dat zijn lied jes vaak toch wat achterblijven. Het minimaal uitgevoerde Lay Me Down ontroert in zijn eenvoud, het funky Omen spettert aanzienlijk meer en de Bondtune Writing's On The Wall wordt met precies het juiste bombast gebracht. Maar veel van zijn repertoire blijft steken in formulematige eenvormig heid, waardoor je soms de aandacht verliest. Juist dat is iets wat een inne mend artiest als Smith niet verdient, maar zo vroeg in zijn carrière kan daar nog gemakkelijk verandering in worden gebracht. Hans van Lissum oningsdag in Breda vorig week. Dionne Slagter (27) staat voor haar eerste optreden voor een groot publiek. Als gastartieste bij Di rect, de band van haar coach Marcel Veenendaal. De spanning stijgt en backstage ziet ze wel dat 'er een hele hoop mensen zijn'. Als ze opkomt, beleeft ze een waar 'wow-moment'. „Er kwam er geen einde aan de menigte. Van links naar rechts, helemaal naar achteren, overal mensen. 40.000. En ja, als het dan lukt om een liedje te zingen, dan geeft dat een enorme kick." Dat gevoel, de meeste (aanko mende) zangers en zangeressen zul len het hebben bij hun eerste échte optreden voor een groot publiek. Wie de geschiedenis van Dionne Slagter kent, weet dat haar woorden Marcel zei dat het niet perfect hoeft te zijn, als je maar gevoel legt in je liedje een extra lading dragen. Als klein meisje zong ze al, altijd en overal. Ze hield van het podium en er was geen spoortje schroom te bekennen. Met de puberteit kwam echter ook de angst en onzekerheid. „Ik blokkeerde, kon geen zuivere noot meer uitbrengen. Ik raakte ge frustreerd, want thuis op mijn kamer lukte het wel." Toch werd ze aangenomen op de Herman Brood Academie, maar daar ging het na twee jaar mis. „Ik raakte ondergesneeuwd door andere talen ten en mijn eigen onzekerheid. Ik was er gewoon niet klaar voor." Eetstoornis Ze stopte. Bijna tegelijkertijd kampte ze met een eetstoornis. „Dat helpt natuurlijk niet mee als je worstelt met je identiteit. Ik ben met mijn moeder naar Spanje gegaan voor een speciale behandeling. De knop moest om en daar houden ze je een spiegel voor. Je moet het zelf doen." Dionne Slagter stortte zich op You- Tube. Met succes. Haar eigen kanaal OnneDi telt inmiddels 680.000 vol gers, haar video's worden duizenden keren bekeken. Het zingen stond al even op een laag pitje. En toen kwam het aanbod van It Takes 2, 'één van de leukste avonturen die ze ooit heeft be leefd', zegt ze nu. Het programma en coach Marcel Veenendaal in het bij zonder, hebben haar bevrijd. „Hij stelde me op mijn gemak. Kwam met de boodschap dat het allemaal niet perfect hoeft te zijn, als je maar gevoel legt in je liedje. Het voelde meteen goed om met hem op het podium te staan. Solo was in het begin nog on wennig". Tatoeages Inmiddels is Dionne Slagter een bij zondere verschijning met haar lange blondroze haar, vele tatoeages en stemgeluid met een rauw randje. Vo rige week zong ze solo Natural Wo- man van Aretha Franklin. Het was een ode aan Marcel Veenendaal. „Dat zag er al heel anders uit dan mijn eerste solo enkele weken gele den. Toen verschool ik me achter mijn haar, keek ik amper de zaal in, deed ik zelfs mijn ogen dicht. Nu stond ik veel relaxter op het podium. Opener." Morgen zingt ze in de finale van It Takes 2 een duet met Waylon: zijn songfestivalnummer Outlaw In 'Em. En of ze nu wint niet, ze heeft de po diumangst afgeschud en een mooie toekomst als zangeres gloort. „Na Ko ningsdag dacht ik: als ik dit kan, laat de rest ook maar komen. Maar ik ga niet zomaar met een USB-stick overal zingen. Ik wil gaan werken aan eigen muziek, met een bandje, een eigen repertoire. Dat plan zijn we nu aan het uitwerken. Maar ik besef wel dat dit het moment is om door te pakken." Rome, Florence en Venetië va. €399 Meervan Genève, Chatel- All-inclusive va. €449 vrijdag 4 mei 2018 Gehoord: 2-5, Ziggo Dome. Herha ling daar: 5-5 Dionne Slagter staat morgen in de finale met Waylon op het podium. Ze neemt het op tegen (kleine foto's, vanaf boven) stand-upcome- dian Jörgen Raymann, radio-dj Eva Cleven en cabaretier Leo Alke made. FOTO'S RTL Dennis Jansen 44 —Dionne Slagter 8 daagse busreis DE topsteden van Italië in één reis! U bezoekt het romantische Venetië, gebouwd op talloze eilandjes in de Lagune. Rome is een waar openluchtmuseum met o.a. het Colosseum, de Trevi-fontein en het Vaticaan. Ook in kunststad Florence komt u ogen tekort. Een schitterende reis naar het culturele hart van Italië! GEEN AANBETALING! Inbegrepen 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner Stadstour Rome o.l.v. een gids Stadswandeling Florence o.Lv. een gids Vervoer per Comfort Class touringcar Vertrekdata en prjjzen 18 mei, 8jun€469,- 6, 20, 27jul€469,- 3,17 aug, 7 sep€469,- 21 sep€449,- 28 sep, 20 okt€399,- 8 daagse busreis Een prachtige reis naar de Franse en Zwitserse Alpen, rondom het Meer van Genève. U ziet o.a. de Mont Blanc, de steden Genève, Montreux en Chamonix en het schit terende Annecy. Maak een boottocht op het Meer van Genève, of een treinrit door de Alpen. Dit alles vanuit ons All-lnclusive-hotel op de Frans-Zwitserse grens. Inbegrepen 2 nachten op de heen- en terugreis 2 maal ontbijt en diner op de heen- en terugreis 5 nachten all-inclusive in hotel in Chatel: - Uitgebreid ontbijtbuffet, lunchpakket, drank, snacks en 3-gangen diner Vervoer per Comfort Class touringcar Vertrekdata en prijzen 25 mei, 1,8,15,22jun, 6jul€469,- 3,10,17,24 aug€479,- 31 aug€469,- 7 sep€459,- 14,21 sep€449,- Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. (jj§)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21