'Ik mag nog voor ze werken, ze zijn niet onsportief E 17 ■|i Geedverblijf.nl ONTDEK DE NATUUR VAN TWENTE Zijn ouders en vrienden vinden het spannend dat hij Deliveroo voor de rechter heeft gesleept. „Tsja, dat snap ik wel. Het gebeurt niet vaak dat je kind een multi national aanklaagt." „Ik heb al sinds 2016 een bijbaan tje als maaltijdbezorger bij Delive roo. Ik had een arbeidsovereen komst, waardoor ik verzekerd was als ik een ongeluk met m'n fiets zou krijgen. Ook had ik vaste in komsten, ik werd per uur betaald. Eind vorig jaar werd ik voor de keuze gesteld: of ik zou als zzp'er gaan werken of ik kon vertrekken. Dat voelt oneerlijk." „Ik vind dat ik geen zelfstandige ben. Toen ik mij bij de Kamer van Koophandel inschreef, gaf ik aan dat ik alléén voor Deliveroo zou werken. Die vrouw zei dat ik meerdere opdrachtgevers moest hebben om als ondernemer aan de slag te gaan. Toch keurde ze mijn aanvraag goed. Ik gebruik van de app van Deliveroo om be- zorgopdrachten te krijgen. Delive roo bepaalt wanneer ik kan wer ken en hoeveel ik verdien. Soms kan ik drie maaltijden per uur be zorgen, dan verdien ik 15 euro. Maar als er niets te doen is, ver dien ik niets. Het verschilt dus heel erg." „Deliveroo wil dat ik maaltijden zo snel mogelijk bezorg. En ik krijg meer geld als ik meer bezorg. Dus ja, dan ga je risico's nemen. Ik pak wel eens een stoepje en een rood stoplicht mee. Een paar keer ben ik bijna aangereden." „Heel professioneel. Ik dacht dat ik misschien niet meer voor ze zou mogen werken, maar zo on sportief zijn ze gelukkig niet." het om zwakkeren op de arbeids markt, die weinig te kiezen heb ben en minimaal verdienen." Bedrijven die werknemers wel in dienst nemen en netjes hun premies afdragen, zijn ook de dupe, vindt Van Dijk. „Kijk naar Thuisbezorgd.nl. Dat is een Ne- Deliveroo heeft al haar personeel er openlijk uit geknikkerd derlands bedrijf dat dezelfde dien sten levert als Deliveroo. Maar doordat Deliveroo lagere perso neelskosten heeft, loopt Thuisbe- zorgd.nl het risico weggeconcur reerd te worden." Schijnzelfstandigheid In het regeerakkoord staat dat schijnzelfstandigheid wordt aan gepakt. De coalitiepartijen willen een minimumtarief voor zzp'ers. Dat wordt 125 procent van het mi nimumloon, wat waarschijnlijk neerkomt op een uurtarief tussen 15 en 18 euro. Als je als zzp'er min der verdient, moet het bedrijf je straks in dienst nemen. Maar die wetgeving komt er op z'n vroegst in 2020. „De wetgeving is heel ingewikkeld en de uitvoering bij de Belastingdienst ook", zegt CDA'er Heerma daarover. „Het is niet goed om dit heel gehaast in te voeren. Door een motie die ik heb ingediend, is wel toegezegd dat de Belastingdienst in de tussentijd scherper gaat handhaven. En ik ben heel benieuwd naar de uit komst van de rechtszaak." Voor de PvdA gaat het niet snel genoeg. „Bij de Kamer van Koop handel worden massaal nieuwe fietskoeriers ingeschreven, terwijl dat geen ondernemers zijn", zegt Van Dijk. „Inschrijvingen moeten beter worden gecontroleerd: wat is het businessplan? Hoe wordt dat uitgevoerd? Zijn er daadwer kelijk meerdere opdrachtgevers? Deliveroo weet dat daar nu niet kritisch naar wordt gekeken." Zelf zegt Deliveroo dat het be drijf voldoet aan alle nationale wet- en regelgeving. „Onze riders hebben aangegeven de vrijheid te waarderen die met zelfstandig heid gepaard gaat", zegt een woordvoerder. „We zouden onze bezorgers graag meer voordelen willen bieden, zoals een ongeval lenverzekering en ziekengeld. We zijn actief op zoek naar manieren om dit mogelijk te maken." Nu 3 dagen inclusief diners voor slechts 99,- p.p. Voordeelprijs: 99,00 p.p. vrijdag 4 mei 2018 GO Sytze Ferwerda werkt nu tegen zijn zin als zzp'er voor Deliveroo. FOTO PI M RAS Sytze Ferwerda (19) bezorgt op zijn fiets elke week maaltijden voor Deliveroo én hij klaagt het bedrijf aan. „Ik wil niet worden gedwongen om als zzp'er te werken." Waarom doe je dit? Toch sta je nu ingeschreven als zelfstandige. Verdien je meer of minder? Als zzp'er ben je niet verzekerd bij een ongeluk. Is je werk ge vaarlijk? Hoe reageert Deliveroo op de rechtszaak die je bent begon nen? -CDA-Kamerlid Pieter Heerma Het gemoedelijke Landhotel 't Elshuys is gelegen tussen Al melo en Albergen. Het hotel is de ideale locatie om te genie ten van de prachtige natuur van Twente en om deTwentse gastvrijheid te ontdekken. Het sfeervolle hotel is landelijk gelegen en is de ideale uitvals basis voor het maken van prachtige wandel- of fietstochten door het coulisselandschap. In het nabijgelegen kunststadje Ootmarsum kunt u een bezoek brengen aan één van de vele kunstgalerieën of het Openluchtmuseum. INBEGREPEN: 2x overnachting in een tweepersoonskamer 2x uitgebreid Twents ontbijtbuffet 2x heerlijk 3-gangen diner lx gebruik sauna en massagestoel Koffie/thee faciliteiten aanwezig Gratis fiets- en wandelroutes Gratis WiFi parkeren Adviesprijs: 129,00 p.p. RESERVEREN MEER INFO: www.goedverblijf.nl/pzc0405 085 - 489 90 19 (ma - vr 9 tot 17.30 u. I za 10 tot 16 u.) reisnummer: pzc0405 Actie is geldig t/m 20-12-2018. Prijzen zijn o.b.v. 2 personen per kamer, exd. citytax a€ 1,50 p.p.p.n. en reserveringskosten a€ 7,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17