tt Achtbaanliefhebbers boos over invoering boardingpass bij Python 13 Twan van der Wel doet mee met de Run for Kika in Eindhoven om geld op te halen voor onderzoek naar kinderkanker. Een hele uitdaging, want de 14-jarige jongen is zelf herstellende van een hersentumor. 'Noord-Korea verhuist Amerikanen naar hotel' f k heb van de week een keer 650 I meter gelopen. Dat meet ik met I een app op mijn telefoon. Maar I dat lukt niet elke dag", zegt I Twan, die woont in Gorcum. Door weer en wind loopt hij een rondje buiten, om ervoor te zorgen dat hij de 1000 meter gaat halen. „Ik loop mee om een doel te hebben voor mijn revalidatie. Het maakt niet uit hoe lang ik er over ga doen." Met zijn team Run4Twan, nu be staande uit acht lopers, wil hij geld ophalen om meer onderzoek naar kinderkanker mogelijk te maken. Zijn vader en zus doen ook mee, met de vijf en tien kilometer. „Het liefst wil ik ook meedoen aan de vijf kilo meter. Maar dat haal ik nooit", zegt hij vanuit zijn stoel met zijn kat Muis naast hem. „Ik heb een tijdje niet eens kunnen staan. Ik ben nu drie weken aan het revalideren. Een paar weken geleden kon ik maar 200 tot 300 meter lopen. De behandelingen zorgen ervoor dat de kanker weg is, maar maken ook de goede cellen kapot." Hij heeft moeite met lopen door de chemobehandelingen die hij gehad heeft. „Door de chemo heb ik weinig energie. Daardoor kan ik minder goed lopen." Een jaar lang kreeg de jonge patiënt sondevoeding. „Ik at gewoon niets. Alles smaakte vies." Binnenkort kan hij wel weer zelf eten. „Ik wil weer een normaal leven krijgen." MRI-scan In februari 2017 was Twan vaak ziek en had hij veel last van hoofdpijn en misselijkheid. „We dachten niet met een aan dit. Eerder aan migraine", zegt vader Marcel van der Wel. Toch moest er halsoverkop een MRI-scan gemaakt worden. Ze moesten met een door naar het ziekenhuis in Rot terdam. „Ik kwam daar aan in mijn Ajax-broek. Dat was wel grappig, want meerdere doktoren zijn daar fan van Feyenoord. Gelukkig hebben ze me wel behandeld", lacht hij. Dat was hard nodig. Al snel kregen Twan en zijn familie te horen dat hij een hersentumor had. Bij zijn laatste chemo in maart kwam hij weer in zijn Ajax-outfit naar Rotterdam. Maar nu expres. „Ze keken er niet meer van op." Zijn vader: „De beste dag van het afgelopen jaar was toen we met de stichting Make-A-Wish naar een wedstrijd van Ajax mochten. We We hebben tot nog toe het meeste geld opgehaald van alle teams die in Eindhoven meelopen moeten ook de leuke dingen blijven doen en zulke kansen pakken." Ook toen de spelers van Ajax naar het zie kenhuis in Amsterdam kwamen, zijn Twan en zijn vader langsgekomen. Het team Run4Twan heeft binnen anderhalve week bijna 3000 euro op gehaald. „Het is nu al een mooi be drag en veel meer dan verwacht. We hebben tot nog toe het meeste geld opgehaald van alle teams die in Eindhoven meelopen", zegt vader Marcel. Met Twan gaat het steeds beter. Hij is klaar met de chemokuren en de MRI-scans zijn goed. Hij wil zich nu focussen op zijn revalidatie en hoopt het gewone leven weer op te pakken. Binnenkort gaat hij weer een uur per dag naar school. Hij volgt nu af en toe lessen via een liveverbinding. „Ik vind het leuk om klasgenoten straks weer in het echt te kunnen spreken." Over een tijdje hoopt hij ook zijn grootste hobby te kunnen oppakken: voetballen. Voordat hij ziek werd, speelde hij bij de voetbalvereniging in Schelluinen. Daar wil hij straks ook weer spelen. „Het is mooi als dat straks weer kan." PYONGYANG De VS onderzoeken berich ten dat drie Amerika nen die in Noord-Ko- rea vastzitten, zijn verplaatst. De drie zouden van een werk kamp zijn overge bracht naar een hotel nabij de hoofdstad Pyongyang. CNN meldde giste ren dat de vrijlating van Amerikaanse staatsburgers 'aan staande' is. De Noord- Koreanen zouden twee maanden gele den besloten hebben de mannen vrij te la ten. De Noord-Kore- aanse minister van Buitenlandse Zaken zou de vrijlating heb ben geopperd tijdens zijn bezoek aan Zwe den in maart. Amerikaanse rege ringsfunctionarissen hebben er eerder bij Noord-Korea op aan gedrongen de drie vrij te laten als teken van goede wil, vooraf gaand aan de ontmoe ting tussen de Kore aanse leider Kim Jong-un en de Ameri kaanse president Do- nald Trump. Die staat voor later deze maand of begin juni gepland. De drie Amerika nen waar het om gaat, zijn zakenman en zendeling Kim Dong- chul en twee mede werkers van een uni versiteit in Pyong yang, Kim Sang-dok en Kim Hak-song. De laatste twee werden in 2017 opgepakt op verdenking van 'vij andigheden' tegen Noord-Korea. Kim Dong-chul werd in 2015 veroordeeld tot tien jaar werkkamp wegens spionage. KAATSHEUVEL De invoe ring van een speciale boar dingpass bij de populaire, geheel vernieuwde attractie Python moest lange wacht tijden in de Efteling voorko men. Maar achtbaanfans mopperen dat juist die boardingpass zorgt voor extra lange rijen. Op sociale media klagen bezoekers steen en been over het reserverings systeem. Een enkeling dreigt zelfs zijn abonnement op te zeggen. „Het houdt onze fans erg bezig", geeft een woord voerder van de Efteling toe. Na een testfase is het boardingpass-systeem na de heropening van de Python definitief inge voerd. „We zijn verrast door de grote belangstel ling voor de Python. Eerst reden we nog maar met een treintje, sinds kort zijn dat er twee." Enkele aanpassingen aan het nieuwe kaartjessysteem worden niet uitgesloten. Of het systeem ook bij andere attracties wordt ingevoerd is nog niet bekend. vrijdag 4 mei 2018 Kankerpatiënt Twan (14) rent zelf mee met Run for KiKa Sara Melkert Gorcum -Vader Marcel van der Wel Twan herstelt van chemotherapie, die hij moest ondergaan van wege een hersen tumor. FOTOCORDEKOCK Twan sponsoren of zelf meerennen op 1 juli? Ga dan naar: www.runforkika.nl/run4twan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13