3 Drie verhalen uit de oudheid De taal van de fiets Three Billboards Jij bent van mij Gomez is terug Boek Dvd Boek Cd tisch. Ze ziet de jaarlijkse uitnodiging voor de Schildersweek als een grote eer. „Op een plek met zoveel historie samen met alleen maar vakmensen je eigen kunst maken, is een droom voor iedere kunstenaar." In het bos of de duinen, op het strand: overal kun je kunstenaars te genkomen. Maar sinds vorig jaar is het kloppend hart van de Schilders week een grote tent op het grasveld voor het Badhotel. Van daaruit gaan de kunstenaars aan de slag. „Een tent van 200 vierkante meter, mooier kunnen we het niet wensen. Er zijn wel enkele beperkingen. Steen hak ken in de tent gaat niet. De rondvlie gende brokjes zouden natte schilder doeken om me heen beschadigen. Mijn project van een otter in hard kalksteen is bijna klaar en die hoop ik af te ronden tijdens de week. Daar naast neem ik een frame mee en vol doende klei om dagelijks te boetse ren. Vorig jaar heb ik een stierenkop en een ezel gemaakt. Welke dieren het dit jaar worden, dat bedenk ik ter plekke." Werken zonder voorstudie is iets wat het werk van Dekker bijzonder maakt. „Ik werk nooit aan de hand van een plaatje of met een beeltenis van een eindresultaat. Het begint al lemaal met een steen waar ik iets in zie. Pas daarna begin ik met hakken en geleidelijk komt het beeld vanuit de steen tevoorschijn. Ik blijf mezelf ieder keer verrassen in mijn werk." TONEEL Ze beschikt over het talent zich volle dig te kunnen inleven in haar kunst werk. „Als ik een stier maak, dan voel ik me ook een stier. Ik neem de uit drukkingen en het karakter over en dat helpt enorm tijdens het werken. Als een acteur die volledig op gaat in zijn rol, zo ben ik 'één met de steen'." Het bekijken van werken van pro fessionele kunstenaars vormt de hoofdmoot van de Schildersweek, maar er zijn meer activiteiten voor het publiek. Dekker wil binnen haar drukke schema proberen enkele eve nementen bij te wonen. „De lezing over Piet Mondriaan lijkt me interes sant en het klassieke vioolconcert wil ik zeker niet missen", vertelt ze. „Wat verder leuk is voor amateurschilders, is de zondag. Die dag kan iedereen in Domburg werken aan zijn of haar mooiste schilderij. Een jury maakt 's avonds de prijswinnaars bekend. Daar zijn voorgaande jaren al veel mooie kunstwerken uit voortgeko men. Ik zou tegen iedereen willen zeggen, 'probeer het eens'. Kunst is een verrijking voor je leven en ont spannend bovendien. Schilderen en boetseren werkt haast therapeutisch. Al heb je zulke grote zorgen, tijdens het werken ben je even alles verge ten." donderdag 3 mei 2018 GO Wim Daniëls is vooral be kend van zijn gedetail leerde taalkennis. Maar op radio en tv repte hij al regel matig over zijn liefde voor de fiets. In De taal van de fiets verhaalt hij over de in nige relatie die mensen met hun tweewieler kunnen hebben. Daniëls zelf kan overigens maar geen afscheid nemen van de fiets waarop zijn zoon, in middels 30 jaar, ooit leerde fietsen. Verschenen bij uitgeverij Brooklyn. Geheel terecht ontving Frances McDormand een Oscar voor haar rol in deze film over een moeder wier dochter vermoord is. Met borden langs de weg, en bijzonder volhardend probeert ze de politie ertoe te bewegen de zaak eindelijk eens op te pakken. Zwarte humor staat cen traal in dit meesterwerk van regisseur Martin McDonagh. Verschijnt 9 mei bij 20th Century Fox Home Entertainment. „In wezen gaat het over een vader en de relatie met zijn dochter", zegt Peter Middendorp in een interview over zijn nieuwe roman. Maar in het boek zijn onmiskenbaar details verwerkt over de zaak Ma- rianne Vaatstra, het Friese meisje dat in 1999 werd vermoord. Der tien jaar later bezocht Middendorp de boerderij van moordenaar Jasper S. m Verschenen bij Prometheus. Get Myself Arrested was een kleine hit afkomstig van het album Bring It On van de Britse alterna tieve band Gomez. Twin tig jaar na de release van hun ijzersterke debuut is er nu een heruitgave. Het vijftal uit Southport mengt op aanstekelijke wijze blues, jazz, rock, indie en elektronica. Zanger Ben Ottewell beschikte ook nog eens over een fijn raspend stemgeluid. Verschenen bij Virgin. Kunstenaars wer ken tijdens de Schil dersweek op allerlei locaties in Domburg. FOTO LEX DE MEESTER Tijdens de Schilders week staat er een bij zondere toneelavond op het programma: De Metamorfosen van Ovi- dius. Op vrijdag 11 mei brengt de Rotter damse acteur en re gisseur Joop Kees maat drie verhalen uit de klassieke oudheid tot leven. De getoonde werken zijn van Ovi- dius, een Latijnse dich ter onder het bewind van keizer Augustus. Zijn bekendste werk, Metamorphosen is een epos over gedaante verwisselingen, be staande uit meer dan 130 verhalen. Keesmaat heeft ervoor gekozen om drie van die legendes te vertol ken in het Badpaviljoen in Domburg. Phaeton en de Zonnewagen, Or- pheus en Eurydice en Myrrha Adonis. In Phaeton en de Zon newagen vraagt Phae ton om bewijs dat hij de zoon van de zon is. Orpheus en Eurydice is een huwelijkstragedie met goede afloop en Myrrha Adonis is een pikante geschiedenis over 'een mooie man'. Schildersweek, zaterdag 5 t/m za terdag 12 mei, Domburg. Voor het volledige programma: schilders- week.nl/programma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50