Kunstgalerie Hulst zoomt in op fotografie Trouwen in museum Sas van Gent 7 DEMOCRATIE NIEUW BEGIN Sluis heeft weer een stadsraad met ambitie. Do leden kijken verder dan losse stoeptegels op straat. Hulster museum zoekt werk van Huineman zy De nieuwe stadsraad van Sluis bruist van de energie. De leden zoeken naar oplos singen voor zaken die al jaren spelen, zoals parkeerpro blemen. De vorige stadsraad van Sluis leidde al een tijdje een slapend bestaan en stopte er eind 2015 de finitief mee, door gebrek aan le den. Een wervingscampagne le verde niets op en daarna bleef het stil. Totdat de gemeente Sluis be gin vorig jaar actief op zoek ging naar nieuwe leden voor kernen zonder stads- of dorpsraad. Dat leidde in Oostburg en Sluis tot re sultaat. Nestor Wim Deijnen is de schakel tussen de oude en nieuwe stadsraad van Sluis. Hij stond zo'n vijftien jaar geleden aan de wieg van de stads raad en is betrokken bij de nieuwe groep. „Hij is onze nestor", zegt voorzitter Rudi Beun met een knipoog. De groep bestaat daar naast uit Tom Vande Capelle, Wendy Louwagie, Eddy Azimi en Sabrina de Winter. „Een gemê leerd gezelschap en iedereen is enthousiast", zegt Wim Deijnen. In mei 2017 werd de nieuwe stadsraad geformeerd, die verken nend te werk ging. Voelhorens werden uitgestoken en via sociale media werd de mening van inwo ners over uiteenlopende onder werpen gevraagd. Na het passeren van de akte bij de notaris kan de stadsraad binnenkort officieel van start gaan, maar er is al resultaat geboekt. Parkeren Zo heeft de gemeente Sluis na ge sprekken met de stadsraad en Bin nenstad Management Sluis (BIMS) een enquête uitgezet over parkeren in woonwijken. Er moe ten meer vergunde plekken ko men, vindt de stadsraad. Nu heb ben inwoners één betaalde ver gunning per adres, waar twee kentekens op mogen staan, en er Een gemêleerd gezelschapen iedereen is enthousiast is een wachtlijst voor nieuwe ver gunningaanvragers. Wim Deij nen: „Steeds meer mensen wer ken met zijn tweeën. En mensen die in Sluis werken, moeten óók in de woonwijken een parkeer plek zoeken." Uit de enquête moet blijken wat er moet veranderen in het parkeerbeleid. Speeltoestellen Wat ook al jaren klinkt in Sluis, is de roep om speeltoestellen en een voetbalkooi. Er wordt met de ge meente Sluis gezocht naar een lo catie voor een grotere speeltuin. Ook moet er op de Kaai iets ge beuren aan de verkeersveiligheid. De stadsraad heeft op veel van die gebieden overlap met de Sluise middenstandsvereniging, die een prominente rol heeft. De stadsraad wil niet langs of om el kaar heen werken, maar overleg gen met de ondernemers. „We hebben al contact, over onder meer het parkeren", zegt Rudi Beun. De stadsraad van Sluis stelt zich op 14 mei voor aan inwoners tij dens een informatieavond en jaar vergadering in multifunctioneel centrum De Keure. De inloop is vanaf 19.30 uur, de aanvang is om 20.00 uur. De Kunstgalerie in Hulst ziet er dit jaar een tikkeltje anders uit. Omdat de basiliek eind dit jaar gastheer is van de World Press Photo-tentoonstelling, staat het evenement compleet in het teken van fotografie. De Kunstgalerie begint zater dag. De officiële opening is om 19.00 uur in het 's-Landshuis in de Steenstraat. Net als de vorige vijf tien edities stellen ondernemers hun etalages ter beschikking voor kunstwerken. Deze keer worden enkel plaatjes van regionale foto grafen tentoongesteld. Bezoekers lopen via een vooraf uitgestip pelde route langs alle etalages. De brochures liggen bij de deelne mers, die te herkennen zijn aan de Reynaert de Vos aan de gevel. Di verse ateliers zetten ook zaterdag 5 en 12 mei de deuren open. Bezoekers kunnen via hulstves- tingstad.nl/kunstgalerie stem men op de mooiste foto's. Stem mers kunnen een waardebon van 200 euro, een tekening van Rey naert de Vos of tickets voor de voorstelling Bending the Frame van Hulst Cultureel winnen. De Kunstgalerie duurt tot en met zondag 13 mei. Het museum, gevestigd in een oude suikerloods aan de West kade, was al in maart door het Ter- neuzense college van B en W aan gewezen als tijdelijke trouwloca tie. Die beslissing moest snel wor den genomen, omdat het Sasse gemeentehuis niet meer beschik baar was. Het nieuwe Zeeuws- Gentse fusiehavenbedrijf North Sea Port wilde dat betrekken als officiële hoofdzetel. Recent is besloten het Industri eel Museum definitief als trouw locatie aan te wijzen. Museum coördinator Bennie Vermandei is er blij mee. „Het geeft weer wat meer bekendheid." Het museum krijgt niet alleen bij huwelijksvol trekkingen extra bezoekers, de ge meente geeft alle genodigden een kortingsbon van 2,50 euro voor een later museumbezoek. De eerste huwelijksvoltrekking is 18 mei gepland, waarbij wet houder Frank van Hulle als bij zonder ambtenaar van de burger lijke stand (babs) optreedt. HULST Museum Hulst doet een oproep aan bezitters van tekenin gen of schilderijen van Kornelis Ja- cobus Huineman. Eind dit jaar wil het museum een tentoonstelling rond de schilder (1886-1952) hou den, omdat hij zich geregeld liet in spireren door de vestingstad. Het museum wil daarom graag werken van hem lenen. Momenteel is een zevenluik van Huineman te bezichtigen in het museum, in het kader van de expo sitie Tearsfrom Heaven. Wie zijn schilderij of tekening in bruikleen wil geven, kan contact opnemen via het telefoonnummer 0114- 320692. donderdag 3 mei 2018 Stadsraad Sluis in de startblokken Sophie Stockman - Wim Deijnen, stadsraad Sluis Bob Maes Hulst Wie op zoek is naar een bijzon dere trouwlocatie, kan vanaf nu terecht in het Industrieel Museum Zeeland. Harmen van der Werf Sas van Gent De stadsraad van Sluis (vlnr): Wim Deijnen, Eddy Azimi, Tom Vande Capelle, Wendy Louwagie, Rudi Beun en Sabrina de Winter. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47