Philippine is pas eerste klus JU O O) 0) O 12 ZEELANI Yaaqobi blijft langer bij Groene Ster Weer moeizame zege Kerkhove Witkam stopt bij Omloop van Borsele Den Boef weerstaat alle verleidingen TALENT UIT MIDDELBURG De veertienjarige Indy Godschalk is na haar recente succes in Tsjechië voor 99 procent zeker van deelname aan het Europees kampioenschap in Sarajevo. Zaalvoetbalvereniging Groene Ster Vlissingen heeft het contract verlengd met hoofdtrainer Samir Yaaqobi. Hij blijft nog minimaal één seizoen bij de eredivisionist. Yaaqobi, die zijn eerste seizoen in Vlissingen afsloot met een vijfde plaats, gaf afgelopen week al aan dat hij graag wilde blijven. Maar hij had wel enkele eisen aan het bestuur en die zijn nu voldoende gehonoreerd. „Er is ge noeg talent, maar daar moet je wel in willen investeren", zei hij. „Groene Ster heeft een stijgende lijn te pakken en die willen we vast houden." Ook assistent-trainer Azdine Boufrahi is voor nog een jaar vastgelegd. Weer kwam Lesley Kerkhove gisteren met de schrik vrij. Nadat ze dinsdag in de eerste ronde van het ITF-toernooi van Tbilisi al van een grote achterstand terugkwam, deed ze dat 24 uur later weer. De Zierikzeese nummer één van de plaatsingslijst had dik twee uur nodig om Yuliya Hatouka uit Wit-Rusland te ver slaan: 1-6 6-4 7-5. Door de overwinning zit Kerkhove wel bij de laatste acht. Ze treft nu de Slowaakse Tereza Mihalikova. Zij is als zesde ingeschaald. Arno Witkam stopt als voorzitter van de Stichting Wielercomité 's-Heerenhoek, die jaarlijks verantwoordelijk is voor de organisa tie van de EPZ Omloop van Borsele. Dit is een driedaags evenement, met onder meer een wedstrijd voor de elite vrouwen. Witkam is liefst elf jaar voorzitter geweest. Omdat hij nu wethouder wordt in de ge meente Borsele, heeft hij daar geen tijd meer voor. Derdeklasser Tholense Boys kan ook volgend voetbalseizoen rekenen op de kwaliteiten van Dave den Boef. De topscorer heeft dat beves tigd aan coach Erwin de Nijs. Hij stond in de belangstelling van andere clubs. „Bij Tholense Boys heb ik het beste gevoel. Hier wil ik me zelf verder ontwikkelen. Ik kan goed opschie ten met de jongens, we hebben een goede trainer en ik heb een goede band met de sup porters. Dat heeft voor mij de doorslag gege ven. In de toekomst kunnen we altijd nog ver der kijken." De keuze van Den Boefis opmerkelijk. Bij Tholense Boys wordt niet gewerkt met ver goedingen en wedstrijdpremies. Voor Den Boef telde dat niet zo heel erg. „Plezier is ook veel waard. Bij andere clubs heb je meer con currentie en daardoor misschien ook minder warmte." .zv-. Kloetinge AVC'87 „Risico van het vak, hè", wijst de enthousiaste Indy Godschalk naar haar linkeroog, dat afgelopen week aardig wat heeft moeten incasseren. De judoka is net terug uit Tsjechië. Op de Cadet European Judo Cup in Teplice veroverde ze een bronzen medaille in de klasse -44 kilo, een mooie mijlpaal in haar carrière. Maar het ging niet zonder slag of stoot. „In één van die partijen kreeg ik een kopstoot", zegt ze over de oorzaak van haar blauwe oogkas. „Daaroverheen kreeg ik een klap in mijn gezicht toen mijn tegenstand ster af wilde zetten. En in de trai ningsstage na het toernooi kreeg ik nog een knie in m'n gezicht. Dat le verde me ook nog een bloedneus op. Maar ja, kan gebeuren, hè. Dan heb je m'n schenen nog niet gezien, die zijn standaard blauw." Ondertussen ziet de familie God schalk op de achtergrond hoe Sam van 't Westende op het EK voor se nioren in zijn eerste partij op ippon direct wordt uitgeschakeld. „Een partijtje van vier minuten, of nog korter als het tegenzit. Zo snel kan je toernooi klaar zijn", zegt vader Harm Godschalk. „Ik dacht in Teplice ook dat ik al na één partij klaar was", vult Indy haar vader aan. De Middelburgse verloor haar eerste partij, maar om dat het tegen de uiteindelijke kam pioen bleek te zijn, kon ze via de herkansingen alsnog meedoen voor de prijzen. Die kans greep ze met beide handen aan en dankzij vier overwinningen op rij kwam ze met het nog maximaal haalbare resul taat - een bronzen plak - thuis. Sportschool Geelhoed Haar judocarrière begon al op drie jarige leeftijd toen Indy ging kijken bij de training van broer Mike bij Sportschool Geelhoed. Trainer Tonny Mulder stuurde pa en ma Godschalk even om een 'fictieve Er blijft geen tijd over voor andere dingen, maar dat is niet erg boodschap' de deur uit. „Ze heeft toen een hele training bij Tonny op z'n arm zitten huilen. Tonny zag er wel een volhoudertje in en zo is het begonnen", herinneren haar ou ders zich. „Ik moest eerst nog wel even mijn zwemdiploma halen", voegt Indy eraan toe. „Maar daarna mocht ik meedoen met het wedstrij djudo. Toen ik vier was, heb ik ook turnen nog even geprobeerd, omdat ik dacht salto's te mogen maken. Maar alleen over een bankje huppelen was me niet spectaculair genoeg. Dus toen kwam ik toch weer bij judo uit." Al snel bleek de jongste God schalk over het nodige talent te be schikken om een volgende stap te zetten. Op negenjarige leeftijd ging ze in Antwerpen trainen en op haar twaalfde maakte ze de overstap naar De Korte in Hoogvliet. Behalve in Hoogvliet traint ze op donderdag op Papendal en op vrijdagochtend in Goes bij André van Meerkerk. Een logistieke uitdaging waar haar ouders de nodige kilometers per week voor moeten afleggen. Daar naast doet Indy twee keer in de week kracht- en conditietraining bij Personal Fysio in Middelburg. School Cruciaal is ook de afstemming met het Scheldemond College, dat als Topsport Talentschool extra facili teiten aan sporttalenten kan bie den. „Die afstemming is heel goed", bevestigt vader Harm. „Als het op school niet goed gaat, dan gaat het bij de judo ook niet goed. En an dersom hetzelfde." Mede dankzij de goede afstem ming gaan beide momenteel prima. Harm: „Indy heeft bijvoorbeeld op donderdag vrijstelling van school. Dan blijft ze op woensdag vanuit de training in Hoogvliet bij familie in Velp slapen en kan ze donderdag op Papendal trainen." Dat Van Keulen dit seizoen nog bij een club aan de slag ging, kwam voor veel mensen als een verras sing. Ook voor de oefenmeester zelf. Maar toen Frank van Damme en zijn technische staf eind maart MUay donderdag 3 mei 2018 ZAALVOETBAL TENNIS WIELRENNEN Dave den Boef (rechts) blijft bij Tholense Boys. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN VOETBAL 2 De reserves van Kloetinge staan voor het tweede jaar op rij in de fi nale van de dis trictsbeker. Dins dagavond laat, in de halve eindstrijd, versloeg de re serve-hoofdklas ser het twee ni veaus lager acte rende Heerjans- dam met 2-0. Joël Dekker en Ramon Janson scoorden. De finale wordt gespeeld op za terdag 2 juni in Til burg. Het elftal van trainer Leen- dert Geelhoed weet hoe het voelt om de beker te winnen. Vorig jaar werd de titel be haald ten koste van Zeelandia Middelburg 2. In 2014 was er ook bekerwinst. 2-3 De volleyballers van AVC'87 uit Tholen zijn alsnog doorgestroomd naar de promo tieklasse. De eer steklasser, die als tweede eindigde in de reguliere competitie, verloor zaterdag welis waar een promo tieduel, maar ging als beste verliezer toch nog mee om hoog. De nederlaag tegen Voko 2 was nipt: 23-25 25-21 25-22 15-25 10-15. Judo beheerst het leven van Indy Godschalk Menno Kole Middelburg - Indy Godschalk Amper een maand staat Alexan- der van Keulen voor de groep bij zondag-derdeklasser Philippine, maar de trainer treft komend weekeinde ai voor de tweede keer zijn oude club Terneuzen. Hij begon zijn interim-avontuur met 45 minuten tegen zijn voor malige werkgever; er moest nog één helft ingehaald worden. Zondag staat een volledig in- haalduel op het programma. Daniël Vervelde Kloetinge Alexander van Keulen staat met Philippine binnen korte tijd voor de tweede maal tegenover Terneuzen, zijn oude club. fotoboaztimmermans o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40