MIJN HOBBY 6 8 11 De meeste strandwandelaars kijken in de verte. Naar de golven en de schepen of nog verder, naar de horizon. Maar niet Hester Loeff uit Zierikzee. Zij kijkt naar beneden. Naar het zand, op zoek naar fossielen. donderdag 3 mei 2018 Er valt zo veel te ontdekken Wendy Wagenmakers 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? „Nog maar kortgeleden. In 2014 heb ik een fossielenexcursie gedaan. Een jaar later ging mijn jongste zoon naar de basisschool en had ik tijd om naar de Maasvlakte te gaan. Ik ging gelijk drie keer per week." 2Wat is er zo leuk aan uw hobby? „Het is zo veelzijdig: het blijft spannend wat je zult vinden. Er valt echt zo ont zettend veel te ontdekken. Ook qua kennis. Je leert telkens weer nieuwe dingen." 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? „Best veel. Niet alleen aan het zoeken, maar ook het onderzoek thuis. Eigenlijk is het een fulltime baan." 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? „In het begin kocht ik ook fossielen, maar dat doe ik niet meer sinds iemand heel treffend zei: als je een fossiel koopt, koop je een museumstuk en als je een fossiel vindt, vind je een herinnering." 5 Zit u bij een club? „Een heleboel zelfs. De Werkgroep Pleistocene Zoogdieren, de Werkgroep Tertiaire Quartaire Geologie, het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen, de Nederlandse Geologie Vereniging, de Natuur- en Vogelwacht, de Belgische Vereni ging voor Paleontologie, de Nederlandse Ma- lacologische Vereniging... En dan vergeet ik er misschien nog een paar. Het is elk jaar slikken als de contributies moeten worden betaald." Hoe informeert u zich over uw hobby? „Op al die bijeenkomsten, maar ik lees ook veel boeken." 7Wat vindt uw partner ervan? „Ze laten me thuis nog steeds mijn gang gaan, ook al loopt het huis vol. Ik heb honderden kilo's gruis in zakken staan die nog moeten worden uitgezocht. Maar ze vinden het goed." Met wie deelt u uw passie? „Met name met leden van de werkgroe pen. En ook veel via Facebook." 9 Wat is uw topstuk? „Een werktuig van een Neanderthaler en eigenlijk ook de kaak van een wolha- rige mammoet, beide gevonden op de Maas vlakte." Verklaren mensen u wel eens voor l gek? „In het begin zeker. Maar nu ze zien dat ik er veel van weet en sinds ik een be langrijke aanmoedigingsprijs heb gewonnen, nemen mensen mij veel serieuzer." "1 "1 Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? „Uitbreiden, maar dan vooral met ken nis. Ik hoef niet per se nieuwe collectiestuk ken. Mijn huis is inmiddels één groot raritei tenkabinet. Ik wil nu mijn kennis gaan delen." A De hobby van Hester Loeff komt op veel plekken in haar huis aan de oppervlakte, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39