Mondharmonicaworkshop van Hans de Vries 10 ZE Veel Zeeuwen kijken reikhalzend uit naar een maaltje oesters uit de Zeeuwse wateren en laten zich het exquise schelpdiertje prima smaken. Wat is er dan leuker om te zien hoe oesters worden gekweekt en het hele proces van A tot Z uitgelegd te krijgen? PZC-Club wil u daarom uitnodigen mee te varen met het oesterschip C'est la vie van oesterkweker Danny Nelis. „Zelf beleven hoe een Zeeuwse oester wordt gekweekt en opgevist is een unieke ervaring" zegt hij en thousiast. „Al sinds 1996 kweken we onze ei gen Zeeuwse creuses op onze percelen in de Oosterschelde. Die worden met de Ye-37, die De Zeeland wordt genoemd, van de bodem op gevist. Omdat we de laatste jaren in toene mende last hebben van de oesterboorder heb ben we daarnaast een nieuwe kweekmethode ontwikkeld. Dat is de zogenaamde off bottom- methode waarbij de oesters los van de bodem worden gekweekt. Dit levert de exclusieve Zeeuwse Baronnenoesters op." Beheerst manoeuvreert Nelis zijn schip de Prinses Beatrixhaven van Yerseke uit. De Ye-7 is speciaal ontworpen voor de combinatie off bottom-visserij en rondvaarten. Voor de opva renden ontvouwt zich een prachtig schouw spel van zacht kabbelende golven en droogge vallen platen waarop vogels zich te goed doen aan een heerlijk OosterscheldebufFet. In deze blauw met gouden lappendeken zijn ook regel matig zeehonden te ontwaren en soms de drie hoekige vin van een buinvis. „Tijdens de twee uur durende demo-rond vaart naar ons oesterpark op de Oosterschelde krijgen de mensen inzicht in beide kweekpro- cessen", hervat de ervaren oesterkweker zijn verhaal. „We gaan naar de oesterkweekinstalla- ties en doen onderweg ook een proefsleepje op één van onze oesterkweekpercelen. Clubleden mogen helpen bij het uitzoeken van de vangst en kunnen als ze willen ook verschillende soorten zeewier proeven." Tijdens deze exclusieve boottocht worden de clubleden ook langs de visverwerkende bedrij ven gevaren die zich vanaf het water van een heel andere kant laten zien. Tegelijkertijd ver telt één van de medewerkers u over de verwer king van oesters. En natuurlijk mag er een heerlijke Baronnenoester worden geproefd. Zo uit de Oosterschelde in uw mond. Verser kan het niet. Op vrijdag 11 mei tijdens het Breda Jazz Festival krijgt u de kans om het basisprincipe te leren van de mondharmonica. Deze workshop is speciaal voor PZC Club leden. Tickets voor deze workshop zijn via PZC Club te bestellen. Deze workshop 'for absolute be ginners' neemt je mee door de wonderlijke wereld van de mond harmonica en haar talloze bespe lers. Het enige instrument ter we reld dat je bespeelt door afwisse lend in- en uit te ademen. Je kunt zo'n kleine harmonica overal mee naar toe nemen, en als je de smaak eenmaal te pakken hebt, gaat er echt een wereld aan speelplezier voor je open! Deelnemers hoeven geen noten te kunnen lezen en zelfs nooit eerder iets met muziek ge daan te hebben om mee te kunnen doen. De harmonica heeft een ra zend slim en eenvoudig systeem om liedjes te leren en te onthouden. „Geweldig", vindt een eerdere deelnemer, „dat je met niets begint en na een uur lol naar buiten komt met je 'eigen' harmonica waar je ook echt al wat op kunt spelen!" „Iedere workshop maak ik op maat", zegt cursusleider Hans de Vries. „Samen muziek maken is leuk. Het is een uitdaging om met een groep melodie en ritme op el kaar af te stemmen." Deze 'stoom cursus' mondharmonica is een hit op festivals, trainingsdagen of een dagje uit. Binnen 10 minuten speel je je eerste deuntje of bluesje! Een hele zaal vol met harmonica spe lers, dat klinkt echt geweldig"! Met de PZC drie dagen naar Engeland Openluchtconcert Watersnoodmuseum Boek over Maxima, met boek over de koning er gratis bij donderdag 3 mei 2018 m CLUB Vaar mee en beleef de dag van een oesterkweker Danny Nelis: „Clubleden mogen helpen bij het uitzoeken van de vangst." fotocarriefrederiks Een verse Baronnenoester proeven op de Ye-7. Datum: vrijdag 1 juni Opstapplaats: Meerpaalweg 20 te Yerseke, middelste haven. Prijs: €18,50 p.p. Dit is inclusief een Baronnenoester en een glas wijn Informatie: www.pzc.nl/club A Hans de Vries leert mensen die nog nooit eerder een instrument bespeelden de beginselen van het mondharmonicaspel. Altijd al mondharmonica willen spelen, maar kwam het er nooit van? Of heeft u er al jarenlang een thuis liggen, maar doet u er niets mee? Wat: Workshop mondharmonica Waar: Lutherse kerk Breda Wanneer: vrijdag 11 mei Aanvang: 14.30 uur Prijs: €20,00 inclusief goede kwaliteit harmonica Informatie: pzc.nl/club Drie dagen lang maken we vanuit ons hotel ****Crowne Plaz in Felbridge/East Grin- stead schitterende uitstapjes in de regio, waar dramatische landschappen worden afge wisseld door ruige of lieflijke kusten, levendige markt- plaatsjes en dorpjes waar het lijkt of de tijd heeft stilge staan. Wat: 3-daagse reis naar Zuidoost Engeland Wanneer: 17 t/m 19-7-2018 en 14 t/m 16-8-2018 Info: pzc.nl/club Het Vrijwillig Fanfarekorps der Genie geeft zaterdag 26 mei om 14.30 uur een bijzonder openluchtconcert in de 'bin nentuin' van het Watersnood museum in Ouwerkerk. Het orkest vertelt met haar mu ziek het verhaal van Ramp, Hulp en Wederopbouw, en de Deltawerken. Tussen de mu ziekstukken door vertelt een ooggetuige zijn persoonlijke verhaal. Bestel nu uw tickets voor €6 p.p. (i.p.v. €10 p.p.) op pzc.nl/club Maxima Zorrigieta is op 30 april vijfjaar koningin. In het boek Een koningin om van te houden staat haar leven cen- raal. En in Een koning om in te lijsten volgen we het leven van koning Willem-Alexander. Leden van de PZC Club krij gen het boek over de koning gratis als ze het boek over Maxima bestellen. Gebruik de actiecode 'KONINGSPAAR' Info: pzc.nl/club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38