i 4 i GroenLinks wil opheldering over risico's nieuwbouw PRINTER PANNENKOEK Kamerlid Isabelle Diks neemt geen genoegen met de antwoorden van staatssecretaris Visser. De be windsvrouw liet vorige week in antwoord op Kamervragen van Diks weten dat er nog geen onom keerbare stappen zijn genomen, maar dat het afzien van een verhui zing van Doorn naar Vlissingen wel flink in de papieren gaat lopen. „Zonder nu specifiek te kunnen zijn, gaat dat in totaal om tientallen miljoenen euro's", schreef Visser. Zij wees erop dat de consortia die in beeld zijn voor de bouw een ver goeding moeten krijgen, dat de provincie Zeeland en de gemeente Vlissingen hun gemaakte kosten op Defensie zullen verhalen en dat Defensie al veel geld in het project heeft gestoken. Kan in Vlissingen niet worden geoefend in het broed- en strandseizoen? die kosten. Ook wil zij weten in hoeverre er dan sprake is van echt weggegooid geld of dat een deel van de uitgaven toch niet voor niets is geweest. Verder vraagt GroenLinks zich af of de Van Braam Houck- geestkazerne in Doorn na renovatie in gebruik kan blijven als volwaar dige marinierskazerne. In Vlissin gen zou er volgens de partij een ka zerne kunnen komen 'met facilitei ten die momenteel in de rest van het land ontbreken' (zoals een oe- fenplek en een plek voor onder houd aan schepen). Al langere tijd stellen mariniers dat de nieuwe marinierskazerne in Vlissingen wordt uitgekleed. GroenLinks wil van het kabinet weten of dat daadwerkelijk zo is. Daarom vraagt Diks aan de staatssecretaris of de geplande schietbanen in Vlissingen maar half zo groot zijn als door de mari niers was gevraagd. Daardoor zou, volgens het Kamerlid, 'slechts met zes mariniers tegelijk kunnen wor den getraind in plaats van de vaste aanvalsteams van zestien perso nen'. Ook wil Diks weten wat er waar is van de geluiden 'dat in Vlissingen niet of beperkt geschoten kan wor den', 'dat niet alle helikoptertrai ningen er kunnen worden uitge voerd en dat 'voor een deel moet worden uitgeweken naar andere lo caties'. Het Kamerlid van Groen Links vraagt ook of het waar is 'dat in Vlissingen niet kan worden geoefend tijdens het broed- en strandseizoen'. Verder eist Diks opheldering over wat de bouw van een nieuwe marinierskazerne naar verwach ting in totaal gaat kosten en welke financiële risico's er aan zowel de bouw als de exploitatie zitten. Volgens het GroenLinks-Kamer- lid kost een nieuwe kazerne in Vlis singen ïoo miljoen euro meer dan het opknappen van de huidige ka zerne in Doorn. Om een goed debat te kunnen voeren wil zij precieze cijfers hebben in plaats van 'op bierviltjes berekende schattingen'. Man rijdt mogelijk onder invloed drugs Fietsster gewond door autodeur Drie visstropers op heterdaad betrapt JUWELIER MINDERHOUD Kamerlid Diks vindt dat te vaag. Zij dringt in aan vullende vra gen aan op een nadere on- wing van donderdag 3 mei 2018 v> DOMBURG Zielsgelukkig zit Suus (3) achter haar 'geprinte' pannenkoek. Pannenkoekenhuis Vierwegen in Domburg heeft sinds kort een pannenkoe kenprinter. In plaats van een straaltje inkt, spuit de pannenkoekprinter be slag op de bakplaat. „In principe kunnen we er alles mee: een voetbal vanwege Feyenoord, een hart met Mamma erop voor Moederdag. We kunnen alles maken. Of ja, het apparaat kan het", zegt Anke Bakker van het Domburgse pannenkoekenhuis. Een Mariaverschijning op de pan nenkoek is niet langer iets voor de uitverkorenen, foto lex de meester 'Kosten kazerne te vaag' GroenLinks in de Tweede Kamer wil weten wat het afbla zen van de verhuizing van de marinierskazerne naar Vlissin- gen exact kost. Ook vraagt de partij aan staatssecretaris Bar- bara Visser of het klopt dat de kazerne wordt uitgekleed en of renovatie van de kazerne in Doorn een alternatief is voor de verhuizing. Rolf Bosboom en Jeffrey Kutterink Vlissingen - Isabelle Diks, GroenLinks GOES Een 48-jarige man uit Noord-Beveland is dinsdag avond aangehouden. Hij wordt verdacht van het rij den onder invloed van drugs op de Van Doornestraat in Goes. Het rijgedrag van de verdachte viel nogal op bij surveillerende agenten. Niet alleen dat was vreemd, het voertuig verkeerde ook nog eens in een erbarmelijke staat. De zijspiegels, ruiten wissers en richtingaanwij zers ontbraken allemaal. In de voorruit van de auto zat een ster. GOES Een vrouw op de fiets is dinsdagmiddag gewond ge raakt toen zij tegen een openslaande autodeur aan reed. Dat gebeurde op de parkeerplaats van de Dirk van den Broek-supermarkt aan de Beukenhof in Goes. De vrouw reed rond 17.35 uur over de parkeerplaats bij de supermarkt, toen een inzittende van een perso nenauto zonder te kijken de deur openzwaaide. De fiets- ter kon niet meer remmen en knalde tegen het portier aan. De fietsster viel en liep lichte verwondingen op bij het ongeval. SEROOSKERKE Drie mannen zijn dinsdag aangehouden nadat zij een illegaal visnet probeerden uit te zetten in De Schelp- hoek bij Serooskerke (S). Buitengewoon opsporings ambtenaren (boa's) van Staatsbosbeheer betrapten de vissers op heterdaad. Bij nadere inspectie bleek dat de stropers bezig waren zes netten, een zogenaamd 'staand want', van in totaal ongeveer 400 meter lang uit te zetten. Zo'n staand want is een verboden vis techniek. Wij hebben interesse in al uw gouden en zilveren sieraden, heel of kapot. Bijv. Zeeuws, modern, bestek, munten en bloedkoraal. Wij taxeren het op reële waarde en kopen bij belangstelling contant in. Bel voor informatie. www.juwelierminderhoud.nl westkapelle arnemuiden 0118-571284 0118-601559

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32