Snollendollen RH Minder trouwen, vaker registratie Korte handleiding omgaan met Zeeuwse relaties Waterleiding Goes kan het springen niet laten 2 WILLEM VAN DAM Column Al een beetje bekomen van de vermoeienissen van af gelopen vrijdag? Ik heb uw zegetocht door Groningen helaas niet op de televisie kunnen volgen. Ik was die dag te druk met het pis- paalklimmen, schaaptongen, snol lendollen en ouwewijvenwerpen - afijn, u kent al die folkloristische spelletjes wel die het Vaderland geacht wordt te spelen als u uw verjaardag viert. jaar niet deelgenomen, omdat ik mezelf bij voorbaat kansloos wist- niemand is daarin zo bedreven als uw neef Bernhard. Maar dat hoefik u niet te vertellen, natuurlijk. Uit de kranten begreep ik dat het bezoek van u en de uwen aan Gro ningen een succes was. Ik las dat u links en rechts een hug uitdeelde, stond te swingen (weliswaar wat stijfjes) op de muziek van Ken- sington en dat u tussen alle luim en jolijt door ook nog tijd vond om uw medeleven te betonen met de Groningers wier grond de afgelo pen jaren onder de voeten is weg geslagen. Volgens de historica Dorine Her mans bent u een 'king of the hearts'. Volkskrant-columnist Bert Wagen dorp noemde u 'de toevallige ko ning, de wat te zware laatste man van het vijfde elftal, de gewone man'. Aha, dacht ik toen ik dat laatste las. Onze plaatselijke voetbalvereni ging staat op dit moment op een treurige ne plaats van de vierde klasse B Zuid t van het zaterdag voetbal. Afgelopen weekeinde ver loren de onzen met 4-0 van de v.v. Vrederust. Het zal u duidelijk zijn, wij kunnen wel enige versterking gebruiken. Een goede laatste man zou welkom zijn. Een tikkeltje te zwaar is geen bezwaar; we hebben wel meer bollende buikjes binnen onze club. Over een shirtje heeft u zich evenmin zorgen te maken, dat hebben we (maatje XXL) voor u gereed liggen. Ik weet zeker dat u zich bij ons thuis zult voelen; we spelen in het oranje. Een tikkeltje te zwaar is geen bezwaar DESTELLING Vandaag: Trouwen is oubollig Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FACEBOOK SAAT &ATE-FUNICTIE TOEVOESEN MEE JIJ LIJKT OP JE PROFIELFOTO Gewonde op mosselkotter Verstoppen motor voor politie mislukt Eén extra tip over brute carjacking In 2015 en 2016 sloten in totaal 3699 stellen in de provincie een 'wettige verbintenis'. In 647 gevallen ging het om een geregistreerd partner schap. De overige 3.052 koppels gin gen een huwelijk aan. Een partnerschap is het popu lairst in de gemeenten Veere en Noord-Beveland, waar bijna een kwart van de stellen voor deze vorm van samenleven koos. In de gemeente Reimerswaal gebeurde dat het minst: in één op de tien ge vallen. Het aandeel partnerschappen in Zeeland is vergelijkbaar met het landelijke beeld. Uit voorlopige CBS-cijfers over 2017 blijkt dat 64.400 paren in het huwelijk tra den en 17.900 een geregistreerd partnerschap sloten. In tien jaar tijd is het aantal duo's dat formeel part ner werd, meer dan verdubbeld. Vooral onder twintigers en derti gers is het huwelijk minder in trek dan voorheen. Zij kiezen eerder voor het partnerschap of voor onge huwd samenwonen. Sinds 1990 daalt het aantal huwelijken in Zeeland gestaag Volgens de voorlopige cijfers wa ren er vorig jaar in Zeeland precies 1.400 huwelijken. Dat is het laagste aantal in de afgelopen dertig jaar. Rond 1990 trouwden gemiddeld 2.200 stellen per jaar. Sindsdien daalt het aantal echtverbintenissen gestaag. Het aantal partnerschap pen dat vorig jaar in Zeeland werd geregistreerd, is nog niet bekend. Van de 310.000 Zeeuwen van achttien jaar of ouder waren er op 1 januari van dit jaar 170.000 ge trouwd. Bijna 31.000 inwoners leef den gescheiden. Hoe doe je zaken met Zeeuwen? Utrechter en voormalig lobbyist van de provincie Zeeland, Milos Labovic, geeft op internet vijf tips aan iedereen die 'ooit de gelegen heid krijgt om in Zeeland te wer ken'. 1. Berg de roeptoeter op. Want in Zeeland houden ze niet van blaas kaken. Stel je vanaf het eerste mo ment bescheiden op. 2. Maak duidelijk wat het ople vert. Dat Zeeuwen zuinig zijn, is een flauw cliché en klopt niet. Maar ze willen wel duidelijkheid. Kom niet aan met vage verhalen over potentie en groei. 3. Laat je verrassen door de Zeeuwse open houding. Zeeuwen zijn niet behoudend en conserva tief, maar staan open voor experi mentele ideeën en ludieke acties. Die moeten wel concreet zijn en iets opleveren. 4. Leer iets van de geschiedenis, topografie en cultuur van Zeeland. Soms wordt er Bresjes in plaats van Breskens gezegd en je wilt niet de enige zijn die niet weet waar dat ligt. Eet af en toe een bolus en een oester. 5. Geniet! Duik de provincie in. Ga naar de dorpen, eet en drink streekproducten en leer de Zeeu wen kennen. GOES 'Dit was al de derde keer binnen een jaar'. Bewoners van de Goese Polder en omliggende wij ken deden woensdag op sociale media hun beklag, nadat aan de Troelstralaan de waterleiding was gesprongen. Een woordvoerder van waterbedrijf Evides zegt dat dit probleem alle aandacht heeft. Door het springen van de leiding kwamen trottoirs, het fietspad en een deel van de weg onder water te staan. Ook zaten veel huishoudens een tijd zonder water. Woordvoer der Karien van Dullemen van Evi des bevestigt dat er zich op de be wuste locatie de afgelopen jaren va ker problemen hebben voorgedaan. Het lek wordt nu steeds gedicht, maar volgens haar kan het pro bleem definitief worden opgelost door de leiding te vervangen. „Maar we hebben daar te maken met een gesloten verharding", zegt ze, doe lend op het asfalt op de weg. „Dat maakt het lastig. Het is altijd een stuk gemakkelijker als een leiding onder bijvoorbeeld stoeptegels ligt." Evides gaat nu samen met de ge meente bekijken hoe het probleem kan worden aangepakt. donderdag 3 mei 2018 Dag Koning, Aan het huisjesmelken heb ik dit Beste Koning, Reageer op pzc.nl Gisteren: Elk bedrijf zou carpoolen moe ten verplichten 842 reacties DEN HELDER Een opvarende van een mosselkotter uit Yerseke is dinsdagochtend rond 11.30 uur gewond ge raakt op de Waddenzee. Het bovenbeen van de opvarende raakte door boord door een stalen pen. De kapitein van het schip schakelde via het Kustwachtcentrum in Den Helder medische as- sisentie in. In de tussen tijd werd het been door andere opvarenden afge bonden. De KNRM bracht de man ondanks ruwe zee aan land. BRESKENS Een bestuurder van een crossmotor is gisteroch tend aangehouden na een achtervolging in Breskens. De motorrijder probeerde de motor (foto) te verstopppen in een schuurtje. Een op lettende buurtbewoner zag dat en lichtte de wijk agent in. De bestuurder van de crossmotor bleek niet verzekerd te zijn en had geen geldig rijbewijs. BRESKENS Dankzij de uitzending van het tv-programma Op sporing Verzocht is één extra tip binnengekomen over de brute autoroot op de Promenade in Breskens vorige week donderdagmiddag. Daar bij werd een 85-jarige man uit zijn auto getrok ken. Hij zat in zijn auto, een witte Suzuki Splash, van het uitzicht te genie ten toen twee mannen naar hem toeliepen. De mannen vroegen aan de 85-jarige man of hij hen naar België wilde rijden. De man weigerde dat, maar werd daarop bruut uit zijn auto gesleurd. De auto werd in Watervliet (B) teruggevonden. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Steeds meer Zeeuwse koppels kiezen voor een geregistreerd partnerschap in plaats van een huwelijk. Toch trouwen nog al tijd vijf keer zoveel stellen als dat er partnerschappen worden geregistreerd, blijkt uit cijfers van het CBS. Rolf Bosboom Vlissingen Jeffrey Kutterink Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2