Amrabat: via Feyenoord 2 naar WK 22 Zaakwaarnemer plaatst club voor dilemma: óf Kort Viergever van Ajax naar PSV PSV heeft zich versterkt met Nick Viergever (foto). De kampioen hoeft voor de 28-jarige verdediger geen transfersom te betalen aan Ajax. Viergever, die een contract tot medio 2022 tekende, wilde eerst in het buitenland gaan spelen. „Maar toen PSV belde, was ik direct geïnteresseerd. Ik ben vereerd met de belangstelling van de landskampioen." Nederlandse hulp voor België De Belgische bond KB VB heeft voor het WK hulp ingeroepen van SciSports, een Neder lands bedrijf dat voetbaldata analyseert. Bondscoach Roberto Martinez wil vooral het programma Insight gebruiken, een plat form dat specifieke kwaliteiten van spelers over de gehele wereld met elkaar vergelijkt. Flemming, Hamer naar PEC PEC Zwolle heeft de eerste aankopen voor het nieuwe seizoen binnen. Het gaat om twee middenvelders: Zian Flemming (19) en Gustavo Hamer (20). De eerste komt van Jong Ajax, Hamer van Feyenoord. Bob de Jong coacht China Flitsen Quote van de dag Straffen fx^Tanchun Hij behartigt al de belangen van Justin Kluivert en met Mat- seang en voor- thijs de Ligt is nu nog een Aiax-talent op weg naar Mino Raiola, één wereidkam- van de machtigste spelersagenten ter wereld. Het zet 'td' Mare zuikittii staan Overmars onder druk in de transferzomer. Doping Basketbal Sofyan Amrabat zit in de Kuip naast Karim El Ahmadi. De vraag is of zij nog trek hebben in het niemendal letje, zondag bij Heerenveen. Waarom nog risico lopen gebles seerd te raken, net voor het WK in Rusland? Daar willen de midden velders van Feyenoord zichzelf aan de wereld tonen. El Ahmadi haalt zijn schouders op. „Ik speel altijd graag, mij maakt het niet uit", zegt de aanvoerder. Amrabat is duidelij ker. „Ik wil héél graag, heb te weinig gespeeld dit seizoen." Na de winter kwam de bij FC Utrecht weggeplukte middenvel der nauwelijks in actie voor Feyen oord. „Ik heb het best moeilijk ge had", zegt Amrabat. „Tegen PSV stond ik weer in de basis, maar ik had weken niet gespeeld. Ik speelde die middag slecht." En dus werkte Amrabat naast de reguliere trainingen harder dan ooit. Bondscoach Hervé Renard van Marokko zou geen beroep op hem doen als hij slechts in een jeugd- competitie met Feyenoord 2 uit kwam. Amrabat: „Hij riep mij ge lukkig gewoon op voor de inter lands tegen Servië en Oezbekistan. Tegen Servië viel ik in en tegen Oezbekistan mocht ik beginnen. Bob de Jong (foto) blijft in Azië actief. De oud schaatser is akkoord met de Chinese bond over een rol als assistent onder hoofdtrainster Wang Xiuli. De Jong (41) zal de Chinese rij ders begeleiden in aan loop naar de Spelen van 2022 in Peking. Sinds vorig jaar mei was de vijfvoudige olympiër assistent-coach van de Zuid-Koreaanse ploeg. tBenje bereid miljoenen te investeren om je beste spelers binnenboord te houden, of besteed je dat geld op de transfermarkt? Matthijs de Ligt wordt al jaren be geleid door zijn vader, samen met oud-voetballer en vertrouwens man Barry Hulshoff. Maar sinds de jonge verdediger in de belangstel ling staat van zo ongeveer elke top club ter wereld, met alle duizeling wekkende bedragen en belangen die daarbij horen, is ook Mino Rai ola aangeschoven bij de gesprekken. De Italiaanse Nederlander is nog niet officieel zijn agent, maar Raiola helpt De Ligt co in het grote transferspel, zoals hij dat al langer bij Justin Kluivert doet, dat andere grote talent van Ajax. Voor veel Amsterdamse suppor ters is het aanleiding om zich grote zorgen te maken: Raiola heeft de naam spelers zo snel en zo duur mogelijk 'weg te brengen'. Kluivert wacht al maanden met zijn con tractverlenging, tot frustratie van technisch directeur Mare Over mars. Rond De Ligt is het relatief stiller; zijn contract loopt nog door tot 2021, maar de kans dat de ver dediger deze zomer een mega- transfer maakt, is goedbe schouwd net zo groot, zo niet groter. Want volgens ingewij den is het zeker geen uit gemaakte zaak dat Klui vert daadwerkelijk ver trekt. Voor zijn sportieve ontwikkeling zou het ook beter zijn om te blijven, vinden veel mensen uit zijn omgeving. Maar Raiola speelt het zakelijke spel bo venal op zijn eigen karakte ristieke manier: zo hard mo gelijk. Een zo goed mogelijke deal voor de speler en hem zelf, daar gaat het bij Raiola al tijd om, óók in het geval van een contractverlenging. Zo schermt de spelersagent met een aanbod voor Kluivert van on der meer Manchester United, goed voor tientallen miljoenen euro's. Daarmee zet hij Ajax simpelweg voor het blok. Ofwel de Amster damse club compenseert dat aan bod met salaris en tekengeld voor Kluivert, ofwel de voetballer ver trekt. Als Kluivert zijn contract alsnog verlengt, wordt hij met zijn 19 jaar de best verdienende speler van Ajax, of dat nu middels een regulier salaris gebeurt, of via de omweg van een bonus of een tekencommissie. Voor de club is dat een groot di lemma. Stel je de verhoudingen binnen het salarishuis van je selectie cen traal in je beleid, of de waarde die een speler op de markt vertegen woordigt? En ben je bereid miljoe nen te investeren om je beste spe lers binnenboord te houden, of be steed je dat geld op de transfer markt, met alle onzekerheden die daarbij horen? Alle trucs Raiola kent alle trucs om de druk op Ajax maximaal te verhogen. Hij weet uiteraard dat ook sterspeler Hakim Ziyech vrijwel zeker vertrekt, waardoor Ajax zomaar drie sleutelspelers kan kwijtraken. Bovendien is er nog het geval Frenkie de Jong. Die verlengde dit seizoen zijn contract bij Ajax, dat daarvoor een ri ante commissie be taalde aan De Jongs zaakwaarnemer Ali Dur- sun. De Amsterdamse club be taalde sowieso al veel geld aan zaakwaarnemers afgelopen jaar, 'Voor de eerste keer in mijn loopbaan zit ik nu even in een dipje' donderdag 3 mei 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL SCHAATSEN Excelsior heeft de eerste versterking voor het nieuwe seizoen binnen: Jerdy Schouten, een 21-jarige middenvelder die onder con tract stond bij Telstar. Ramon Maradiaga, oud-bondscoach van El Salvador, is voor twee jaar geschorst door de FIFA vanwege zijn rol in een matchfixingzaak. De 63-jarige oefenmeester uit Honduras moet ook een boete betalen van ruim 16.000 euro. GO Raiola zat ^Vjax tonners zijn zwaar gestraft malig junioren- 1 u u u —7 IX II" I pioen Zulfadli vijftien, respec tievelijk twintig jaar buitenspel. Ik Zuid-Koreaan Sin Da-woon, vorig jaar in Rotterdam we reldkampioen op de 1500 meter, mag een jaar niet short- tracken. Hij miste drie do pingcontroles. Stephen Curry is na een maand blessureleed bij Golden State Warriors direct weer top. Hij kwam tegen New Orleans Pelicans bij de play-offs in 27 minuten tot 28 punten. Golden State won met 121-116 en staat nu 2-0 voor. O Q. (0 Sofyan Amrabat speelde in 2018 drie hele wedstrijden in Feyen oord 1. Toch lijkt hij zich te kun nen opmaken voor het WK in Rusland met Marokko. Mikos Gouka Rotterdam Sofyan Amrabat: „Serieuze kans op WK." ,energji di reed Daniël Dwarswaard en Sjoerd Mossou Keiharde onder handelaar: de Italiaanse Nederlander Mino Raiola. Amsterdam Novak Djokovic, lang de nr. 1 van het tennis maar na elleboogblessure tobbend met zijn vorm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22