Maatregelen tegen wildplassers werken üc 6 Plan Oosterscheldethema in Wemeldinge „We willen in Wemeldinge een Oosterscheldespeeltuin maken", legt Stal uit. „De plannen liggen bij de tekenaar. Het moet een ontmoe tingsplaats worden waar alle leef tijdscategorieën elkaar treffen." De plannen voor een speeltuin in het dorp bestaan al langer. „In 2013 zijn vier dames ermee begonnen. Ik ben in januari bij de speeltuincom missie gekomen, net op het mo ment dat de vier, Maischa Masson, Jolijn Stam, Carolien Lobbezoo en Nicole Jansen het initiatief wil den beëindigen, omdat het veel energie kostte en progressie uit bleef." Stal heeft via zijn werk (hij heeft een thematiseringsbedrijf voor bijvoorbeeld pretparken en sauna's) goede contacten voor de Wemeldingse plannen. „Daarnaast woon ik een deel van het jaar in een vrij recreatief en toeristisch dorp op Mallorca. Wemeldinge heeft van de gemeente precies die bestemming gekregen: de toeristische kern." Vanuit de gemeente kreeg de speeltuincommissie het advies om de plannen in te passen in het ge- Als de speeltuin wordt gerealiseerd, verloot ik onder de donateurs een vakantie naar Mallorca meentelijke beleid. „De gemeente bleek ook een wens te hebben voor een publiekstrekker. Ze willen 'de Oosterscheldebeleving toeganke lijk maken voor niet-duikers'." En hoe komt die Oosterschelde speeltuin er dan uit te zien? „Je moet bijvoorbeeld denken aan zeil bootjes, zeehonden en een zodiac- boot op veren, stepstones in de vorm van krabbetjes. Ook willen we een vistrawler in het midden van de speeltuin zetten met 'wmd' erop. Er komt een stuk zand/water speeltuin voor de allerkleinsten. Verder komen er picknickbanken Ook aan de scholen heeft Stal ge dacht. „Voor free-runners en kin deren komt er iets actiefs. We ma ken een free-run-klauterbaan dwars door de speeltuin heen, zo dat je er rondjes kunt lopen. De scholen kunnen dan buiten gym men in een speeltuin." „Ik heb het met de gemeente over het veldje achter garage De Witte gehad. Daar heb ik mijn tekeningen op gebaseerd. Maar volgens de ge meente kan dat een parkeerpro bleem opleveren. Zij kwamen met een locatie bij de Stelhoeve. Daar is een combinatie mogelijk met een klimbos. Het zou zo maar kunnen dat we van de gemeente die Stel- hoeve-locatie krijgen toegewezen. Dan moet ik weer terug naar de te kentafel. We gaan niet alleen onze hand ophouden bij de gemeente. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld speeltoestellen adopteren. Al geven donateurs maar één euro. Als de speeltuin wordt gerealiseerd ver loot ik onder de donateurs een va kantie naar Mallorca voor hun ge zin, uit dankbaarheid." De terugplascoating lijkt na een jaar zijn vruchten af te werpen. „In het begin was iedereen nogal scep tisch", laat Joke Boel namens de ge meente weten. „Maar er zijn geen klachten meer. De reinigingsdienst moest in het verleden elke maan dag uitrukken om de boel schoon te spuiten, maar die verzoeken zijn er nu ook niet meer." Coating Ook van verplaatsing van het pro bleem lijkt geen sprake te zijn. Boel: „Er zijn geen klachten over nieuwe locaties bijgekomen." De gemeente Goes bracht een jaar geleden een anti-urinecoating aan op plaatsen waar veel overlast was van wildplassen. Dat ging om een aantal locaties in het uitgaans gebied in de binnenstad. De coating is een onzichtbare, waterafstotende laag, die panden drie jaar moet be schermen. Daarnaast is de coating waterafstotend, waardoor de urine terug spat op de wildplasser. IN DE REGIO Expositie Stadskantoor Open huis Het Clarahofje Workshop tekenen Terra Maris MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 2 mei 2018 BE" Speeltuin krijgt speciale uitstraling Binnen nu en een jaar heeft We meldinge er een grote publieks trekker bij. Wat Edwin Stal be treft komt in het dorp aan de Oosterschelde 'de gaafste gratis speeltuin van Zeeland.' Willem Adriaansens Wemeldinge - Edwin Stal Wildplassen, een ergernis voor velen, een opluchting voor sommigen. De maatregelen die Goes heeft getroffen tegen wildplassers, lij ken goed te werken. Er komen geen klachten meer binnen bij de gemeente. En ook de reini gingsdienst hoeft op maandag niet meer urenlang van alles schoon te spuiten. Willem Adriaansens Goes GOES In de publieksruimte van het Stadskan toor in Goes zijn in mei foto's van Annet van Heusden te zien. De onder werpen van de foto's zijn erg di vers. De expositie is van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur te bezichtigen in het Stadskantoor. GOES Het volgende Open Huis van hospice Het Clarahofje in Goes vindt donder dag tussen 13.00 en 15.00 uur plaats aan de 's-Heer Hen- drikskinderendijk 100. Vooraf aanmel den is niet nodig. KAPELLE Het Fruitteeltmu seum in Kapelle or ganiseert zaterdag een workshop ap pelbloesem teke nen. Eline de Jong geeft de workshop. Belangstellenden zijn van 10.00 tot 16.00 uur welkom in het museum. Deel name kost dertig euro per pesoon, dit is inclusief koffie, thee en lunch, maar exclusief materiaal. Aanmelden kan via info@fruitteeltmu- seum.nl. OOSTKAPELLE Terra Maris organi seert van 3 tot en met 9 mei diverse activiteiten. Morgen staat bij voorbeeld in het teken van wind energie. Vrijdag kan men kijken bij het zeeaquarium, wan delen door de Man teling en kennisma ken met de imker. Alles vindt plaats bij Terra Maris aan de Duinvlietweg 6 te Oostkapelle. ROLSTOELFIETS ZIERIKZEE Een prachtding is het, de elektrische rolstoel- fiets die fietsenmaker Jan Saman van Kassteele (r) gisteren bij verpleeghuis Cornelia bezorgde. Een cadeautje van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Schouwen-Duiveland (SPGSD) uit Dreischor. Die kreeg de fiets eerder uit een le gaat, maar merkte dat die maar weinig gebruikt werd. Bij Cornelia zijn ze er superblij mee, zegt verzorgende Wendy Bolle (foto), die de fiets met Cor van Ast in de stoel uittestte. „Dit is veel minder schokkerig dan een rolstoel over de kei tjes duwen." foto dirk-jan gjeltema COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcen trum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: Inloopspree kuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent in de wijkinfo- winkel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Di gitaal Café; Ambachtscentrum, 13.00-16.30 uur: Kinder-doe-dagen met workshops als dierenschilderij of schaapje van wol maken en figuurza gen; Ingang Histo risch Museum/VVV Kantoor, Singel straat, 14.00-15.30 uur: Gratis stads wandeling door het Historisch hart van de Goes; HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; Jeugdsoos, 13.30- 15.30 uur: Buitenactiviteit met springkussen voor kinderen uit groep 1 t/m 8; KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnij den'; 13.00-17.00 uur: Biljarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; Fruitteeltmuseum, 13.00 uur: Opening expositie 'Fruit Landschap' door Janne van Gilst en Thomas Nondh Jansen; KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Moerzicht, 19.00- 20.00 uur: Wekelijkse Bijbelle zing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56