II Is het over en uit voor De Piek? 7 KRUIDVAT OPENING Met de opening van drogisterij Kruidvat gisterochtend is het nieuwe winkelcentrum in Renesse compleet. Delta warenhuis maakte plaats voor vijf nieuwe winkels. Tocht van 250 kilometer voor motorrijders Het alarm gaat af als de 17-jarige Ann Braber met een kar vol bood schappen het Kruid vat uitrijdt. Nieuwig heid, zullen we maar zeggen. Braber heeft zojuist één minuut gratis gewinkeld voor Thuredrith, de stichting waarvan haar moeder Marieke bestuurslid is. Thuredrith stelt in Renesse gratis vakanties beschikbaar voor gezinnen met een van kanker doodziek kind. De minuut is een geschenk van drogisterijketen Kruidvat, die gis teren een vestiging opende in Re nesse. Ann had opdracht zich te concentreren op speelgoed en wasmiddelen om in de drie vakan tiehuizen van Thuredrith te leg gen. Ze kreeg drie manden vol met een waarde van 163 euro. „Helemaal geweldig", reageert Marieke Braber-Schot: „Ik heb be grepen dat veel mensen Thure drith hebben genomineerd voor de gratis minuut. Die steun doet ons goed. We voelen ons gedragen door het eiland." Filiaalmanager Bart van Tetering, die Ann met haar boodschappen de winkel uit hielp, vindt Thuredrith 'een nobel doel'. Het Kruidvat in Renesse is 246 vierkante meter groot. De keten Dit is toch wel een huzarenstukje heeft de traditie om bij opening van een nieuw filiaal een minuut gratis winkelen cadeau te doen aan een lokaal goed doel. Welk doel dat is, bepalen de klanten middels een poll op de website. Kruidvat is de laatste van vijf win kels die recent zijn geopend in het voormalige Delta Warenhuis. Dat warenhuis sloot in decem ber. De omzet was gekelderd en er was veel geld nodig voor een hoognodige renovatie van het pand aan de Hogezoom. De fami lie Hoogerhuis, eigenaar van de zaak en het onroerend goed, be sloot het pand in delen te verhu ren. „Ik wil mezelf niet te veel op de borst kloppen, maar dit is toch wel een huzarenstukje", vertelt Gerard Willems van adviesbureau en ma kelaardij Second Opinion in Zie- rikzee. „Het warenhuis ging 21 de cember dicht en op 25 maart wer den de vijf winkels opgeleverd." „Halverwege haakte de Hema af. Met wat knip- en plakwerk heb ik die ruimte kunnen vullen. Het heeft wat inspanning gekost, maar een 'Gat van Renesse' wilde ik ab soluut voorkomen", aldus Wil lems. De Vlissingse gemeenteraad gaf De Piek twee maanden geleden nog een jaar respijt. Maar directeur Onno Bakker van Cultuurwerf, de stichting die het poppodium ex ploiteert en beheert, ziet 'zonder toekomstbestendig plan' geen mo gelijkheden om De Piek voort te zetten. Het bestuur van de Cul tuurwerf presenteerde eind vorig jaar weliswaar een 'overlevings plan', maar dat werd door het da gelijks gemeentebestuur van tafel geveegd. Het werk aan, al dan niet achter stallig, onderhoud kostte te veel en de Cultuurwerf zou ook voor de programmering toch weer regel matig bij het stadhuis aankloppen, was de vrees. Of een nieuw college - met eventueel een nieuwe wet houder - mogelijkheden ziet om voortzetting van een poppodium te realiseren, durft Bakker niet te voorspellen. Maar veel vertrouwen heeft hij er niet in. „We hebben de huur per 1 september opgezegd. Ik verwacht dan ook dat dat de datum is dat we officieel sluiten." In de zomermaanden voor sep tember staan geen optredens op de rol. Op de vrijdagen 18 en 25 mei treden nog tributebands van Led Zeppelin en Pink Floyd (dat in de gloriedagen in originele bezetting op het Vlissingse podium stond) op. En woensdag 30 mei is er nog een jamsessie van jonge muzikan ten uit Vlissingen en directe om- Er zijn heel wat bandjes ontstaan tijdens spontane jamsessies in De Piek geving. De 'Piek Jam' wordt al een jaar of vier op de laatste woensdag van de maand gehouden op initia tief van vier muziekdocenten. Maar initiatiefnemer en leraar basgitaar Virgil Piqué vreest dat eind deze maand de 'aller-, aller-, aller-, aller-, aller-, allerlaatste Piek Jam' op het programma staat. „Vre selijk jammer, want jonge gasten van 8 tot 20 jaar konden in De Piek echt uit hun dak gaan. Er zijn heel wat bandjes ontstaan tijdens de jamsessies in De Piek." Een andere plek hebben Piqué, Sander Bosselaar (gitaarleraar) en Jaimy Quite (drumdocent) nog niet gevonden. Hij roept iedereen op 30 mei naar De Piek te komen. ZONNEMAIRE Tientallen motor rijders staan elk jaar weer te trappe len om kilometers te maken. De achtste editie van de Bommenede Motortoer komt er aan. Op zaterdag 12 mei wordt een tocht van ongeveer 250 kilometer gemaakt. Met leuke stops en de mo gelijkheid na afloop aan te schuiven bij een koud en warm buffet bij Café Bommenede in Zonnemaire. Daar zorgt de zeskoppige Ierse folk- band 'lyrconnell voor muziek. Alleen meedoen met de buffet ten of naar het optreden komen is ook mogelijk. Meer informatie is te vinden op cafebommenede.nl. woensdag 2 mei 2018 Gratis winkelen voor Thuredrith Ton van den Nouweland Renesse A Ann Braber uit Renesse mocht een minuut gratis winkelen in de nieuwe Kruidvatwinkel, fotos dirk jan gjeltema -Gerard Willems, makelaar A Kruidvat opende als laatste een winkel in het voormalige Delta warenhuis. De Piek Jam dreigt op 30 mei de zwanenzang voor het poppodium van Vlissingen te worden. René Hoonhorst Vlissingen Virgil Piqué, De Piek Jam QftpTOt is Qïa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54