Rijken dol op huizen op Brouwerseiland Als 't voor de patrijs goed is... 6 Plan nog niet goedgekeurd, driekwart verkocht Het merendeel van zijn klanten woont grofweg binnen een straal van honderdvijftig kilometer. „In pakweg anderhalf uur zitten ze straks in hun familiehuis. En het maakt hun écht niet uit welk weer het is." Kodde steekt niet onder stoelen of banken dat de kopers het zich ook makkelijk kunnen veroorloven meerdere keren per jaar af te reizen naar een zonnig eiland in plaats van naar het grillige Zeeland. „Dat zul len ze vast blijven doen. Maar dit is óók de doelgroep die niet meer ie dere dag op die handdoek aan het strand wil liggen", aldus Kodde. „En voor hen is het in Zeeland altijd mooi weer. Ook als het stormt. Ze willen naar hun strandhuis kunnen gaan wanneer ze willen om er even uit te zijn aan zee, te genieten van het lekkere eten in de restaurants in de buurt, te gaan zweefvliegen, golfen. Gewoon even quality time en je hoofd leeg maken." Trendy eetgelegenheden De provincie speelt zich steeds na drukkelijker in de kijker waar het gaat om aangenaam vertoeven. Kodde constateert dat op diverse vlakken een 'upgrade' aan de gang is en die tendens oefent volgens de makelaar nieuwe aantrekkings- Voor de kopers is het in Zeeland altijd mooi weer. Ook als het stormt kracht uit op vermogende kopers. De opwaardering loopt uiteen van eenvoudige strandpaviljoens die worden omgebouwd tot trendy eetgelegenheden, de opening van hoogwaardige lunchcafés en top restaurants tot luxueuze verblijfs- accommodaties. „En daar heeft ook de lokale bevolking voordeel van. Iemand uit Zierikzee vindt het toch net zo goed veel leuker om iets lek kers te eten in plaats van dat hij een koude tosti of iets te hard doorbak ken bitterbal krijgt voorgescho teld?" De toekomstige eigenaren zijn op de hoogte van de zitting die in de loop van dit jaar dient voor de Raad van State over de acht ingediende bezwaren vanwege vermoede pro cedurefouten, zegt Kodde. Dat kan zomaar langere tijd aanslepen, maar dat is voor de kopers geen be zwaar, aldus de makelaar. „Ze ko pen iets unieks; hun droomhuis aan zee. Daar willen ze best even op wachten. Stel dat het nog een paar jaar duurt, dan verwacht ik dat nog geen vijf procent afhaakt." Mochten de bezwaarmakers bij de Raad van State hun gelijk halen, dan worden de koopovereenkom sten zonder verdere gevolgen ont bonden, aldus Kodde. Andersom staat projectpartner Boskalis klaar om te beginnen met het opspuiten van de eilandjes voor de 315 woningen. „De voorbereidin gen daarvoor zijn al getroffen." IN DE REGIO Concert Animato Expositie Stadskantoor Open huis Het Clarahofje Jubileum Daniëlle Orelio Er zijn al speciale akkerranden aangelegd. En keverbanken. Van alles en nog wat om patrijzen en andere akkervogels een paradijsje in het landbouwgebied tussen Schelphoekende stormvloedkering te bezorgen. Dit stukje Schouwen-Dui- veland wordt daarmee één van de tien Europese voor- beeldgebieden waar het project Partridge (patrijs) speelt. De patrijs is mascotte van dit pro ject dat als doel heeft akkervogels te beschermen. Daarvoor werken natuurorganisaties en boeren in verschillende landen samen. „De patrijs is een soort uithangbord, omdat het een heel kieskeurige vogel is. Heeft de patrijs het naar z'n zin dan is het voor andere ak kervogels ook wel goed", licht Ca roline Geluk van Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) toe. Insectenplekken Acht Schouwen-Duivelandse boeren dragen hun steentje aan het project bij. Door zaadmeng sels aan de randen van hun akkers te strooien, die jaarrond voor be schutting en voedsel zorgen. Of door keverbanken aan te leggen; een uit Engeland overgewaaide methode om goede insectenplekken te creëren. Lekker voer voor de kuikens, maar ook een natuurlijke vorm van plaagdierenbestrij ding. Dat is het leuke aan dit in ternationale project, vindt Geluk. „Je leert van wat anderen al hebben geprobeerd." In de twee jaar dat het vierjarige project nu loopt is al veel gebeurd. Er wordt gewerkt met referentiegebieden zodat ge keken kan worden wat de maatre gelen opleveren. Hoe het er nu voor staat, komt aan de orde tij dens een informatieavond dins dag 8 mei in sportcentrum Wes- terschouwen. De bijeenkomst be gint met een korte excursie om r8.30 uur. Aanmelden via: info@ landschapsbeheerzeeland.nl MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 2 mei 2018 SD Driekwart van de 315 luxe va kantiewoningen op het toekom stige Brouwerseiland in de Gre- velingen is al verkocht nog voor dat de verkoopcampagne is be gonnen. Het toont maar weer eens aan dat de vraag naar een droomhuis aan de Zeeuwse kust groot is, zegt Peter Kodde van Delta Makelaardij in Zierikzee. Marcel Modde Zierikzee -Peter Kodde, Delta Makelaardij ZIERIKZEE In de Nieuwe Kerk wordt zaterdag een jubileumconcert van Animato Music Pro- ductions gehouden. Er zijn optredens van viool- en orgel duo Nadja Nevol- ovisch en Peter van de Velde en de groep 'Take Five'. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt 7,50 euro. Voor kin deren onder de twaalf jaar is de toegang gratis. Kaarten zijn te koop bij de ingang en via www.marienstou- ten.nl. GOES In de publieksruimte van het Stadskan toor in Goes zijn in mei foto's van Annet van Heusden te zien. De exposi tie is van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. GOES Het volgende Open Huis van hospice Het Clarahofje in Goes vindt donder dag tussen 13.00 en 15.00 uur plaats aan de 's-Heer Hen- drikskinderendijk 100. Vooraf aan melden niet nodig. BURGH-HAAM- STEDE Atelier en Beelden tuin Daniëlle Orelio viert zaterdag haar vijftienjarig jubi leum. Voor deze ge legenheid zijn Wilma van den Hoek en Ed van de Hoek uitgenodigd om werk te expo seren in het atelier, dat open is op 5, 6, 12,13,19, 20, 21, 26 en 27 mei tussen 11.00 en 17.00 uur. Meer informatie: www.orelio-art.com. -v Esme Soesman Burghsluis De patrijs is de mas cotte van het interna tionale partridgepro- ject. Een nogal kies keurige vogel. Als die het naar zijn heeft, hebben an dere akkervogels dat ook. FOTO LUDOGOOSSENS ROLSTOELFIETS ZIERIKZEE Een prachtding is het, de elektrische rolstoel- fiets die fietsenmaker Jan Saman van Kassteele (r) gisteren bij verpleeghuis Cornelia bezorgde. Een cadeautje van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Schouwen-Duiveland (SPGSD) uit Dreischor. Die kreeg de fiets eerder uit een le gaat, maar merkte dat die maar weinig gebruikt werd. Bij Cornelia zijn ze er superblij mee, zegt verzorgende Wendy Bolle (foto), die de fiets met Cor van Ast in de stoel uittestte. „Dit is veel minder schokkerig dan een rolstoel over de kei tjes duwen." foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Glas; Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; Parkeerplaats het Groene Duin, 19.00 uur: Excursie Dam herten Speuren; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yo gales door Ingrid Geers; NIEUWERKERK Schietvereniging, 19.30 uur: Open in loopavond; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 14.00- 17.00 uur: Expositie Speelgoed uit Grootmoeders tijd; Centrum, 08.00- 14.00 uur: Seizoen- smarkt; 10.00-16.00 uur: Kindervakan tiedag; Dorpshuis, 09.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Klepmid- dag; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: Bob de Bouwer, 20.00 uur: I, Tonya; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Inloop Breek de Week; Haven van Bomme- nede, 11.00-15.00 uur: Excursie De Grote Vijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53