M Open dag nieuwbouw zorgcentrum Antonius Dolende trucks in Draaibrug 'bloedlink' 7 OVERSLAG DORPSBUS De buurtbus rijdt er niet en ook de halte van de Lijnbus gaat verdwijnen. Het 'Overslags busje' biedt uitkomst en brengt dorpsbewoners sinds kort naar de weekmarkt of bibliotheek in Wachtebeke. Crowdfunding debuutalbum Marjolijn succes Op de laatste zaterdag van april rijden drie oudere dames, toe vallig alle drie uit het Belgische deel van Overslag, mee met vrijwilligers- chauffeur Hendrik Victor. Hij heeft vlak daarvoor het busje op gehaald bij zorgcentrum Moer vaartheem in Wachtebeke, van wie het wijkplatform Overslag - initiatiefnemer van het Overslags busje - het elke twee weken mag gebruiken. Hendrik haalt de sleutels op bij verzorgende Jorgen en noteert de kilometerstand. Daarna rijdt hij terug naar Overslag om de dames op te pikken. Omrijden Dit voorjaar start de anderhalfjaar durende renovatie van de hobbe lige Ramonshoek, de kortste weg van Overslag naar Wachtebeke, vertelt hij onderweg. „Hard nodig, maar het betekent wel dat we een lange tijd flink moeten gaan om rijden." Voor het wijkplatform Overslag was dit reden om bij de gemeen ten Terneuzen en Wachtebeke aan de bel te trekken: hoe komen in woners 'met mobiliteitsproble men' straks aan hun boodschap pen? Met financiële steun van beide gemeenten werd het Over slags busje in het leven geroepen. Passagiers betalen 2 euro per rit. Lea De Clerck (79) stapt, met hulp van Hendrik, als eerste in. Ze is slecht ter been en haar demen terende man zit in het verpleeg huis in Wachtebeke. Als haar zoon haar niet helpt, komt ze de deur niet uit. Ze verheugt zich op dit 'uitje', zeker als ze hoort dat Irene ook meegaat. „Ik ben zó content", Ik mag niet meer fietsen, dat mis ik erg. Maar nu is er het busje roept ze. De teleurstelling is groot als de vrouw ziek blijkt, maar Lea kan opgelucht ademhalen: Laura Pie ters (82) en Yvonne de la Ruelle (83) gaan gelukkig wél mee. De twee buurvrouwen zijn vrolijk; hun boodschappenwagentjes zijn nu nog licht. Op het Dr. J. Persijn- plein is het druk; vooral voor de groente- en fruitkraam staan tien tallen wachtenden. Het geeft Lea ruimschoots gelegenheid om eerst nog wat brood 'met zaadjes' te ko pen, voordat haar nummertje 99 bij de groenten wordt omgeroe pen. Aan de arm van de verslag geefster gaat ze alle kramen langs. Hendrik helpt haar met het tillen van de boodschappen. Het gewicht aan de arm wordt steeds zwaarder, de karretjes van de andere twee steeds voller. Maar voordat Hendrik hen thuis afzet, trakteert Yvonne ze op een bakje koffie in de bibliotheek. Daar wordt ook de droge worst onder ling verrekend. „Ik mag niet meer fietsen van de dokter", vertelt Laura. „Dat mis ik heel erg. Maar ik word drie keer in de week door ie mand opgehaald voor de koersbal, ik heb elke week vier koffietafels. En nu is er het busje. Ik laat niets liggen!" Coördinator Hilaire Decraecker van het wijkplatform hoopt dat nog meer inwoners, ook uit 'Hol land', gebruik gaan maken van het busje. Hij zoekt ook nog enkele chauffeurs voor de vrijwilligers- dienst. Aanmelden kan via over- slagbusje@gmail.com of 0032 489 982559- Het complex aan de Groenendijk en het Pastoor Versterplein werd de afgelopen tijd fors gerenoveerd. Het oudste deel ging tegen de vlakte om plaats te maken voor enkele tientallen nieuwe apparte menten. r8 ervan worden ver huurd door Woongoed, dat daar thuiszorg gaat aanbieden. 34 zijn voor intramurale zorg van Zorg- Saam. In het nieuwere deel, direct aan de Groenendijk, komen nog nieuwe groepswoningen, met drie keer acht plekken. Nu verblij ven daar nog de toekomstige be woners van de nieuwe apparte menten. Ook wordt het deel met de huidige hoofdingang nog ge sloopt. De nieuwbouw is zaterdag te bezoeken tussen ro.oo en 12.00 uur. Bezoekers kunnen dan ook een kijkje nemen in Gezond heidscentrum op de benedenver dieping. Navigatiesystemen blijken adres sen langs de parallelweg niet te kunnen vinden. Vrachtwagens belanden daardoor dagelijks in het dorp zelf, op de doodlopende Oude Sluisweg. „Dan begint de ellende pas echt", schrijft de Draaibruggeraat aan het Sluise college. Straatmeubilair of particulieren eigendommen worden regelmatig omvergereden of beschadigd tij dens het keren. Bij achteruit rij den worden speelplekken voor kinderen gepasseerd. Ook wordt achteruit over het fietspad gere den. 'Bloedlink' vindt de dorps raad, die suggereert om extra ver wijzingsbordjes te plaatsen. Er staat er al één, en daar moeten er nog drie bij komen, op strategi sche plekken. De dorpsraad maakt zich al tij den hard voor onderhoud aan drie monumenten en de weegbrug in het dorp. Beter sloop dan half werk, vindt de Draaibruggeraat. HULST Het ensemble Marjolaine 8c les Manouches is er via crowd funding in geslaagd voldoende geld (9500 euro) op te halen om een de buutalbum met Franstalige num mers op te nemen in Frankrijk. De band rond zangeres Marjolijn Polfliet bestaat vijfjaar. Het album vol chansons wordt de kroon op het jubileum. Zondag 3 juni vertrekken de bandleden naar de Les Landes- streek om daar in vijf dagen tien nummers op te nemen. Dat moest volgens Polfliet ook echt in Frank rijk, om het album die authentieke Franse sfeer mee te geven. woensdag 2 mei 2018 Inwoners content met nieuw busje Pascalle Cappetti Overslag Chauffeur Hendrik Victor helpt Lea De Clerck het busje in. Coördinator Hilaire Decraecker kijkt tevreden toe. foto peter nicolai - Laura Pieters Nog heel even, dan kunnen be woners verhuizen naar hun nieuwe onderkomens in woon zorgcentrum Antonius in Kloosterzande. Voor het zover is, mag zaterdagochtend ieder een een kijkje komen nemen. Martijn de Koning Kloosterzande Dolende vrachtwagens zijn een probleem. Maatregelen op korte termijn zijn noodzakelijk. Sophie Stockman Draaibrug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51