Zwaluwen voorlaatste schakel in Sloepoort Cup O O) CD O 10 ZE Walcheren voor rust langs Dauwendaele Cadzand stunt met punt bij DwO'15 Vrouwenvoetbaldag bij Zeelandia Gambiaan Saul op stage bij Kloetinge De jonge selectie van trainer Rogier Veenstra behaalt de finale van de districtsbeker. Zondag tweedeklasser Cluzona wordt met 3-1-verslagen. DISTRICTSBEKER HALVE FINALE MIDDELBURG Walcheren hield dinsdag avond de hoop levend om de tweede periode- titel in de wacht te slepen. Etienne Mallie hielp Walcheren vanaf de penaltystip aan de openingstreffer, maar via Stefan Joosse kwam de thuisploeg daarna langszij. Door treffers van eerst Maarten van Rosevelt en vervolgens aanvoerder Mark van der Eijk ging Walcheren met een 1-3-voorsprong rusten. In de tweede helft bouwde de Vlissingse formatie de voor sprong uit. Eerst was het Dennis Burggraaf die scoorde en daarna was het Len Eversdijk die Walcheren op 1-5 zette. Levi Tamboer maakte namens FC Dauwendaele de laatste treffer. De opdracht was voor DwO'15 duidelijk in de vierde klasse B, winnen van Cadzand en plek twee overnemen van Apollo'69. Maar daar dachten de Zeeuws-Vlamingen anders over. De formatie van David Almekinders trok een verdedigende linie op waar DwO'15 grote moeite mee kende. De thuisploeg was domi nant en de bal. Alleen Rik Vanhijfte schoot een vrije trap raak voor Cadzand. Vlak rust kon Joel Danielse nog de gelijkmaker binnen schuiven. DwO'15 had dan wel de bal, maar dit leidde tot weinig kansen. Het bleef dan ook bij 1-1. „Het resultaat is slecht, het spel was slecht en we laten het na om goede zaken te doen voor de tweede periode. We waren af en toe te gemakzuchtig en dat is zonde", aldus Marvin Paauwe van de thuisploeg. Woensdag 2 mei is het vrouwenvoetbaldag bij Zeelandia Middelburg. Daarvoor krijgt de Middelburgse vereniging bezoek van de AD O Den Haag-vrouwen.Van 15.00 tot 16.30 uur verzorgen de Haagse vrouwen een clinic die toegankelijk is voor alle meiden van 11 tot 14 jaar uit de regio. Om 18.30 uur is de wedstrijd tussen de vrouwen van Zeelandia Middelburg en de vrouwen van Jong ADO Den Haag. Daarnaast worden er gedurende de dag ver schillende activiteiten, zoals een voetbalin- stuif en springkussens, gehouden op het park van Zeelandia Middelburg. De Gambiaanse voetbaltrainer Saul is gisteren begonnen met een stage bij de jeugdopleiding van NAC Breda en voetbalvereniging Kloe tinge. Dit is voort gevloeid uit een bezoek van het Transitieteam Zeeland aan Gambia in 2017. Saul, die in Gambia als voetbaltrainer een mooie trainerstoekomst wordt toe ge dicht, maakte gisteren kennis met de jeugdop leiding van NAC Breda en zal vanaf morgen avond meelopen met Marcel Lourens. Zater dag zal hij ook de thuiswedstrijd van Kloe tinge tegen Nieuw-Lekkerland bijwonen. Kerkhove FC Axel Mieras Voor het eerst in haar bestaan staat Goes in de finale van de districtsbe ker. De nummer drie uit de zon dag-hoofdklasse moest gisteren diep gaan tegen Cluzona. Een mi nuut voor tijd kwam de thuisploeg pas op voorsprong (2-1). In de bles suretijd werd het nog 3-1. „De beker gaat pas echt leven in de groep als je daadwerkelijk een prijs kan win nen", stelde trainer Rogier Veenstra vooraf. Bespioneren Bij het inhaalduel in de tweede klasse tussen Sarto en Cluzona (1- 2) - twee weken geleden - vloog een laag vliegtuigje over. „Dat zul len wel spionnen van Goes zijn", klonk het op de tribune. Goes-trai- ner Rogier Veenstra zat toevallig een paar stoelen verderop. „Nee hoor, dat kunnen wij helemaal niet betalen", lachte hij. Als Veenstra in de gelegenheid is, bezoekt hij wedstrijden van oppo nenten. „Ik wil mezelf na afloop niets kunnen verwijten", vertelde hij in de aanloop van de halve fi nale. „Ook is het een beetje bijge loof. We hebben alle teams versla gen die ik vooraf aan het werk zag." Gisteren was dat opnieuw het ge val. Goes had het echter lastig. De Brabanders zakten ver in en schuw den de duels niet. De thuisploeg kreeg de grootste kansen. Sherief Het liefst had de organisatie de be ste Zeeuwse clubs (de hoofdklas sers) samengebracht in een super poule, maar de clubs zijn niet op hetzelfde moment beschikbaar voor wedstrijden. Als alternatief spelen Vlissingen en mogelijk ook Goes een oefen wedstrijd tijdens het jaarlijkse voorbereidingstoernooi in Nieuw- dorp. Voor Vlissingen is nu Zwalu wen als opponent gestrikt. Voor Goes wordt nog gezocht naar een tegenstander - een hoofdklasser - voor woensdag 15 augustus. Als dat lukt, heeft de Borsele Sloepoort Cup de editie van 2018 rond. Zaterdag 2 juni staat voor de ne gende keer het toernooi voor G- voetballers op het programma. Tien clubs (uit Nederland en België) doen mee bij de senioren, terwijl er zes aantreden in het jeugd toernooi dat voor het eerst wordt gehouden. Medio augustus worden op drie dagen poulewedstrijden gespeeld (op zaterdag 18 augustus, maandag 20 augustus en dinsdag 21 augus tus), waarna op zaterdag 25 augus tus alle clubs op de finaledag nog eens 'optreden'. woensdag 2 mei 2018 VOETBAL VOETBAL De ADO-vrouwen zijn vandaag te gast bij Zeelandia Middelburg, fotoangeloblankespoort VOETBAL VOETBAL ZV 21 Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren met de nodige moeite de tweede ronde van het 25.000 dollar- toernooi van Tbi lisi bereikt. De 26- jarige Zierikzeese had drie sets nodig om zich van de tien jaar jon gere Mariam Dala- kishvili te ontdoen: 2-6 6-2 6-0. 3 Joris Corijn speelt volgend seizoen voor FC Axel. Co- rijn komt over van Breskens en is na Ibrahim Eryürük (Vlissingen) en Liam O'Shea (Oostburg) de derde nieuwe spe ler voor tweede klasser FC Axel. 12 Alessia Mieras (17) uit Axel heeft gis termiddag voor het eerst met de A-selectie van KAA Gent Ladies mee mogen doen. In de Super League play off- wedstrijd tegen Standaard Luik mocht de oud speelster van JVOZ 12 minuten voor tijd invallen. Gent won met 5-2. Goes schrijft Len Wolters Goes De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup heeft Zwaluwen Vlaardingen gestrikt. Deze hoofdklasser speelt op zaterdag 18 augustus tegen de Zeeuwse hoofdklasser VC Vlissingen. Rudy Boogert Vlissingen Poule-indeling: Poule A (18 augus tus): Arnemuiden, Nieuwdorp, WHS en DwO '15. Poule B (20 augustus): De Meeuwen, Yerseke, Walcheren en Patrijzen. Poule C (21 augustus): Oostkapelle, RCS, Zeelandia Mid delburg en Vlissingen (zaterdag). a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42