2000 b-tags voor veerboot Offshorebedrijf OOS lanceert razendsnel hotelschip lil 8 Eures ontwikkelt tooi voor werkgevers grensregio Nu #hy ves weer terug is, mag #MSN van mij ook weer terugkomen! #hyven „De app moet het voor werkgevers makkelijker maken om geschikte werkzoekenden te vinden. We denken dat deze tooi vraag en aan bod van personeel beter bij elkaar brengt. Bedrijven kunnen aan beide zijden van de grens zoeken naar kandidaten voor vacatures", zegt projectleider Lilian Boot die app voor de Eures-regio Schelde- mond ontwikkelt. Mogelijk wordt ook algemene informatie toege voegd, bijvoorbeeld over grensar- beid, loketten, fiscale verschillen en wet- en regelgeving. „Dat bekijken we nog", aldus Boot. Het aantal Nederlandse grensar beiders is de afgelopen fors toege nomen. In 2010 werkten er 2465 Nederlanders in de provincies Oost- en West-Vlaanderen. Eind vorig jaar waren dat 4068 mensen. Daarvan komt minstens 90 procent uit Zeeland. Het aantal Zeeuwse grenspendelaars is sinds 2010 sterk gestegen door faillissementen en bedrijfssluitingen in Zeeland, zoals Zalco, Thermphos, Philips, Sas Glas. Het aantal Vlamingen uit beide provincies dat in Nederland werkt, is met ruim 2100 al jaren sta biel. Kruisbestuiving Naar verwachting zal de fusie van de havenbedrijven Zeeland Sea- ports en Gent tot het nieuwe North Sea Port leiden tot meer economi sche kruisbestuiving en daardoor tot meer grensarbeid. Net als in Zeeland schreeuwen werkgevers in Gent om personeel. Daar staan 10.000 vacatures open. Opvallend is De app moet het makkelijker maken om geschikte werkzoekenden te vinden trouwens de relatief hoge werk loosheid in Gent. Met 10,7 procent ligt die beduidend boven de werk loosheid in Vlaanderen (6,5 pro cent). Momenteel zoeken 13.683 Gentenaars een baan. Zeeland telt 3,4 procent werklozen, waardoor de arbeidsmarkt erg krap is. Met name in de zorg, transport logistiek en de horeca kunnen vacatures moei lijk worden ingevuld. Ondanks de hogere werkloos heid in de Vlaamse grensstreek trekken bedrijven in en rond Gent steeds harder aan Zeeuwse werk zoekenden. Volvo Gent, staalbedrijf Arcelor Mittal en andere Vlaamse werkgevers houden geregeld ses sies voor Nederlandse geïnteres seerde werkzoekenden. Vaak met succes. Vlaamse werkgevers vinden motivatie vaak belangrijker dan een goudomrand cv. Ze hebben Zeeu wen ook graag vanwege hun ar beidsmoraal. In Nederland tellen diploma's zwaarder. Een baan over de grens kan daarnaast financieel interessant zijn, omdat een verge lijkbare job er dikwijls beter betaalt. Opvallend is dat er nogal wat Zeeuwse vrouwen in Vlaanderen werkt als thuishulp bij particulie ren. De provincie Zeeland, exploitant van de veerdienst, heeft uit kos tenoverwegingen besloten te stoppen met de OV-kaart. Mo- venience, dochter van de NV Westerscheldetunnel, heeft een eigen betaalsysteem ontwik keld. De b-tag - als variant op de t-tag voor de tunnel - is een kaart op creditcardformaat. De afgelopen weken werden beide systemen al naast elkaar gebruikt. Sinds gisteren wordt de OV-chipkaart niet meer geac cepteerd. Volgens Willem-Jan Lense link van de Westerschelde Ferry zijn er geen kinderziekten aan het licht gekomen. „De b-tag was al sinds 4 april in gebruik en functioneert sinds die tijd pro bleemloos", zegt hij. „Ook de migratie is zonder problemen verlopen." De b-tag kan gratis worden aangevraagd. Dat hebben al ruim 2.000 mensen gedaan, aldus Lenselink. Wie niet zo'n pasje heeft, kan altijd een los ticket ko pen bij de balie of uit de auto maat. Een b-tag biedt korting op losse overtochten of kan als maandabonnement worden ge bruikt. Studenten reizen er gratis mee buiten de zomerperiode. De varende hotels zijn de afgelopen twee jaar ontwikkeld in samenwer king met Leenaars BV. Ze zijn be doeld om personeel in de offshore snel van de ene naar de andere werkplek te vervoeren. De floatels halen 24 knopen ofwel ruim 44 kilometer per uur. De schepen, die qua ontwerp lijken op de OOS Gretha die in Brazilië de re novatie van dertig olieplatforms van oliemaatschappij Petrobras on dersteunt, worden 100 meter lang en 50 meter breed. Aan boord bevinden zich 348 één persoons hutten, allemaal met een eigen douche en toilet. Het idee is vooral 's nachts personeel te trans porteren, zodat werknemers 's Aan boord zijn 348 éénpersoons hutten allemaal met een eigen douche en toilet morgens fris aan het werk kunnen gaan. OOS International heeft momen teel drie hijs- en accommodatie platforms in Brazilië: de Gretha, Prometheus en de nieuwe aan winst Tiradentes, een drijvend ho tel dat plek biedt aan 600 mensen. Daarnaast laat het bedrijf in China twee nieuwe hijs- en accommoda tieplatforms bouwen: de OOS Se rooskerke en OOS Walcheren. Eind vorig jaar kondigde het Seroos kerkse bedrijf aan het grootste kraanschip ter wereld te gaan bou wen. De OOS Zeelandia weegt 100.000 ton en wordt 225 meter lang, 117 meter breed en 240 meter hoog. De twee enorme kranen kun nen 24.000 ton tillen. OOS ver wacht dat het aantal banen bij het bedrijf dan verdubbelt tot 500. PZC ONLINE woensdag 2 mei 2018 WA App voor baan over grens Werkgevers in de grensregio kunnen na de zomer eenvoudi ger speuren naar personeel dankzij een nieuwe app. Eures, het Europese portaal voor ar beid over de grens, werkt aan de ontwikkeling daarvan. Frank Balkenende Vlissingen -Lilian Boot, projectleider Meer dan 2.000 mensen be schikken inmiddels over een b-tag voor de Westerschelde Ferry. Deze vervangt de OV- chipkaart, die sinds gisteren niet meer op het fiets-voet- veer geldig is. Rolf Bosboom Vlissingen De OOS Madelief, foto illustratieoos Het Serooskerkse offshorebe drijf OOS International lanceert een nieuw type schip dat perso neel kan vervoeren en huisves ten. Het is de bedoeling twee van deze zogeheten floatels te bouwen, de OOS Madelief en Bloeme. Het offshorebedrijf wil ze op termijn inzetten in Brazilië en Mexico, laat algemeen direc teur Leon Overdulve weten. Frank Balkenende Serooskerke WAAR IS MIJN REACTIE? Wie regelmatig reageert op artikelen op de website van de PZC weet het al; niet alle reacties worden ge plaatst. Want we letten streng op het naleven van de spelregels. Een over zicht van die regels staat op de website. Eén van de belangrijkste is dat we ano nieme reacties, of reacties onder overduidelijk valse naam, weigeren. Ook letten we erop dat mensen be leefd blijven, niet schelden of discrimineren. We zien erop toe dat reacties kort, bondig, inhoudelijk en be argumenteerd zijn. Over het algemeen geldt: pro beer iets toe te voegen aan wat anderen al hebben ge zegd. Hvv TWITTER Jeldau @Jeldau Hyves is terug van wegge weest. Op www.hyven.nl kun je een profiel aanma ken. Ook is er blijkbaar be hoefte om het chatpro- gramma msn nieuw leven in te blazen. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Drie gereformeerde ge meente-predikanten ver trekken uit Zeeland 2. Chinese techgigant Hua- wei kiest voor datacenter Zeeland 3. Waylon en Bibi Breijman verwachten eerste kindje 4. 'Film over groenteboer Trimpe wordt grote hit' 5. Supermarkten in Goes gaan weer open op de zon dagochtend Kijk op www.pzc.nl of CJ @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40