Een winkel met een verhaal 6 Na de Piek Jam staat er niets meer op de rol De Vlissingse gemeenteraad gaf De Piek twee maanden geleden nog een jaar respijt. Maar directeur Onno Bakker van Cultuurwerf, de stichting die het poppodium ex ploiteert en beheert, ziet 'zonder toekomstbestendig plan' geen mo gelijkheden om De Piek voort te zetten. Het bestuur van de Cul tuurwerf presenteerde eind vorig jaar weliswaar een 'overlevings plan', maar dat werd door het dage lijks gemeentebestuur van tafel ge veegd. Het werk aan, al dan niet achter stallig, onderhoud kostte te veel en de Cultuurwerf zou ook voor de programmering toch weer regel matig bij het stadhuis aankloppen, was de vrees. Of een nieuw college - met eventueel een nieuwe wet houder - mogelijkheden ziet om voortzetting van een poppodium te realiseren, durft Bakker niet te voorspellen. Maar veel vertrouwen heeft hij er niet in. „We hebben de huur per 1 september opgezegd. Ik verwacht dan ook dat dat de datum is dat we officieel sluiten." In de zomermaanden voor sep tember staan geen optredens op de Er zijn heel wat bandjes ontstaan tijdens spontane jamsessies in De Piek rol. Op de vrijdagen 18 en 25 mei treden nog tributebands van Led Zeppelin en Pink Floyd (dat in de gloriedagen in originele bezetting op het Vlissingse podium stond) op. En woensdag 30 mei is er nog een jamsessie van jonge muzikan ten uit Vlissingen en directe omge ving. De 'Piek Jam' wordt al een jaar De Piek is de ideale plek voor een jam, het was veilig te bereiken voor jonge kinderen of vier op de laatste woensdag van de maand gehouden op initiatief van vier muziekdocenten. Maar initiatiefnemer en leraar basgitaar Virgil Piqué vreest dat eind deze maand de 'aller-, aller-, aller-, aller-, aller-, allerlaatste Piek Jam' op het programma staat. „Vre selijk jammer, want jonge gasten van 8 tot 20 jaar konden in De Piek echt uit hun dak gaan. Samen met anderen spelen, is toch wat anders dan in je eentje op een zolderka mer. Niet alleen leer je van andere muzikanten toch weer wat anders dan alleen van je leraren, je leert ook samen spelen en samen mu ziek ontdekken. Er zijn heel wat bandjes ontstaan tijdens de jamses sies in De Piek." Een andere plek hebben Piqué, Sander Bosselaar (gitaarleraar) en Jaimy Quite (drumdocent) nog niet gevonden. De Piek lag mooi cen traal en was veilig te bereiken voor de jongens en meisjes, stelt Piqué. Hij roept alle in De Piek en in mu ziek geïnteresseerden op 30 mei te komen kijken. Jonge muzikanten kunnen natuurlijk meespelen. „Je even aanmelden via de Facebook- pagina De Piek Jam en je kan er bij zijn." Wie regelmatig in café Dorpszicht in Koudekerke kwam, kent het pand nu bijna niet meer terug. Het is geen donkere caféruimte meer, maar een ruime en lichte modezaak Nieuwe riolering, nieuwe elektra en gestripte muren: zo'n beetje al les is onder handen genomen in het pand aan Dorpsplein 6. Dat moest wel, volgens Wilma de Groot, eigenaar van Wilma Mode. „Er was groot achterstallig onder houd, maar dat gaf ons eigenlijk veel mogelijkheden." Zo is er achterin de modewinkel een lunchroom gerealiseerd. „Klanten staan soms wel twintig minuten met elkaar te praten in de winkel. Er was nooit ruimte om ergens even samen te zitten." Ze hoopt dat het een ontmoetings plek in het dorp wordt. „Maar we merken wel dat de mensen er nog een beetje aan moeten wennen." Wie goed tussen de rekken met kleding en lingerie door kijkt, ont dekt nog verschillende sporen van de geschiedenis van het pand. Eén van de muren is gestript, zodat de oorspronkelijke oude stenen weer te zien zijn. Ook zijn de oude barvloer en wc's van het café intact gebleven en is te zien waar de biljarttafel en kachel stonden. Een bewuste keuze. „Zo komt het pand tot leven", zegt De Groot. „Het is een winkel met een verhaal", vult mede-eige naar John Muller aan. Volop plannen De winkel is nu twee maanden open, maar de twee zitten nog vol plannen voor de rest van het pand. Er komt nog een tuinterras en op 1 juli moeten drie vakantieapparte menten op de bovenverdieping af zijn. „En ik hoop over een tijdje mijn eigen kunstatelier in de tuin te openen", zegt Muller. De ultieme droom? De Groot: „Mijn jaarlijkse modeshow in de winkel houden, want dat paste voorheen niet." IN DE REGIO Activiteiten bij Terra Maris Walcheren 4Freedom Workshop Hanging Basket MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 2 mei 2018 WA Is het 30 mei over en uit voor De Piek? De Piek Jam dreigt op 30 mei de zwanenzang voor het poppo dium van Vlissingen te worden. René Hoonhorst Vlissingen Virgil Piqué, De Piek Jam Marieke Kesteloo Koudekerke Wilma de Groot en John Muller, met links de oude ongepleisterde muur. FOTO RUBEN OREEL OOSTKAPELLE Terra Maris organi seert van 3 tot en met 9 mei diverse activiteiten. Morgen staat in het teken van windenergie. Vrijdag kan men kij ken bij het zeeaqua rium, wandelen door de Manteling en kennismaken met de imker. Za terdag is er onder meer strandjutten. Op 7 en 8 mei kun nen bezoekers vlie gers en windvanen maken. Plaats: Terra Maris, Duinvlietweg 6. In formatie via nl.terra- maris.nl. VLISSINGEN In de St Jacobskerk is zaterdag een uit voering van project koor Walcheren 4Freedom. Het koor is ontstaan uit de gedachte van de Four Freedom Awards en bestaat uit 70 deelnemers. Alles is gebaseerd op samenwerken aan een betere we reld. leder concert draagt bij aan on derwijs voor kans arme kinderen in Gambia. Het begint om 20.00 uur. Kaar ten zijn te bestellen via projectkoorwal- cheren@gmail.com. RITTHEM Groei en Bloei af deling Walcheren houdt vrijdag een workshop Hanging Basket in Ritthem. Deelnemers stellen hun basket (hang mand) zelf samen met vaste planten en eenjarigen die bij Joyplant te koop zijn. Voor een hele zomer en herfst plezier, zijn belang stellenden om 14.00 uur welkom bij Joy-plant, Dorpsstraat 2 in Ritthem. Opgeven via de website: wal- cheren.groei.nl. VLISSINGEN De studio's van Woonhotel Petruskerk Vlissin gen achter het voormalige godshuis zijn al een tijd te huur. Maar pas in de loop van volgend jaar kunnen huurders ook een appartement in de Vlissingse kerk betrekken. Dat de uit 1929 daterende kerk verandert in bewoonbare appartemen ten, is intussen beter zichtbaar. De afgelopen week zijn zo'n tien vensters aan de kant van de Paul Krugerstraat uitge zaagd. De komende weken volgen nog een aantal ramen aan de kant van de Rochussenstraat. foto lex de meester ARNEMUIDEN Museum Arnemui- den, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Peilen op de Rie men'; GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: Koffie ochtend; MIDDELBURG Het Palet, 09.30- 11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Wekelijkse Koffie- inloop; Kaasboerde rij Schellach, 10.00- 12.00 uur: Pyjama- ontbijt; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Kinderboerderij de Klepperhoeve, Mei veldpad 55,13.30- 16.00 uur: Vossen jacht; Cinema Middelburg, vanaf 13.30 uur: Vertoning 'De Ijs- landbende' en 'De Wilde stad'; ZB, 14.00-15.00 uur: Kinderfilm 'Meester Kikker'; Sint Jans straat 2,14.00- 16.00 uur: Inloop- workshop 'buttons maken'; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 11.00-13.00 uur: Kin derkunstatelier bij Terra Maris; 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleiding 'Zolder geheimen; Infopunt 't Wachter- tje, 13.30 uur: Gids- wandeling door het dorp; VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos; VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym; ZB, Spuikom- weg 7,10.15-11.30 uur: Taaicafé, voor iedereen die zijn of haar Nederlandse taal wil verbeteren; WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00- 16.30 uur: Woens dag Waaidag met o.a. vliegershow, windhangers maken en kinderac tiviteiten; Vuurtoren 't Hoge Licht, 13.00-16.00 uur: Ex positie schilderijen Peter van Berkel. KERKAPPARTEMENTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38