Filmhuis CineCity in Scheldehof CDA Hulst hekelt stilzwijgen rond Doel 1 4 App brengt rijders en 'meelifters' met elkaar in contact Veel mensen rijden dagelijks in hun eentje naar hun werk of oplei ding. Samen rijden is gezelliger en goedkoper. En de drukte op de weg en op parkeerterreinen kan een stuk minder worden als mensen bij elkaar in de auto stappen. Om auto mobilisten die in hun eentje rijden in contact te brengen met mensen die dezelfde bestemming hebben (of bij langere afstanden dezelfde richting op moeten), ontwikkelde Vlissinger John van de Waeter een app: Klokan. Die app is al een tijdje in de lucht, maar lijdt nog aan onbekendheid. Samen met plaatsgenote Diana Glerum probeert Van de Waeter daar verandering in te brengen. Het duo geeft het startschot voor de lancering van Klokan (Slavisch voor kangoeroe) zaterdag symbo lisch tijdens het Bevrijdingsfestival in hun woonplaats. Festivalorgani sator Cultuurwerf heeft de website voor de app (www.klokan.org) op genomen op haar eigen site onder het kopje 'Bereikbaarheid'. Mensen die vanuit andere Zeeuwse plaatsen of van buiten de provincie het po pulaire Bevrijdingsfestival willen bezoeken, kunnen met elkaar mee rijden en zodoende files, druk op de parkeerplaatsen én kosten vermin deren. Gewillig oor Van de Waeter en Glerum vonden ook een gewillig oor bij de ge meente Vlissingen, WVO Zorg en ADRZ. Tot concrete resultaten leidde dat nog niet, maar het duo hoopt dat instellingen en bedrijven hun werknemers en bezoekers op de mogelijkheden van Klokan at tenderen. „Duurzaamheid en idea lisme spelen, net als voor ons, een rol. Maar ziekenhuizen en bedrij ven zijn er bijvoorbeeld ook bij ge baat dat werknemers en bezoekers een parkeerplaats vinden. Om car poolen te stimuleren, zou je be stuurders die passagiers meene men bijvoorbeeld een parkeer- Hoe makkelijk is het als mensen uit bijvoorbeeld Westkapelle naar Middelburg moeten met elkaar meerijden plaats kunnen garanderen", be toogt Glerum. Van de Waeter kwam op het idee een app te ontwerpen, nadat hij een jaar of acht geleden in een wegres taurant boven de A4 bij Schiphol het verkeer op vijfbaanswegen zag aanschuiven. „In de meeste auto's zat maar één persoon. Dat moet an ders kunnen, dacht ik toen." De eerste app die de programmeur maakte was echter veel te technisch en een tweede ook nog niet erg ge bruiksvriendelijk. Het huidige Klo kan is intussen wereldwijd in de markt gezet, maar door het te ge ringe aantal gebruikers werkt het nog niet zoals het zou kunnen. En wat Glerum en Van de Waeter be treft ook zou moeten. Startblokken Het duo benadrukt dat de app is op gezet uit idealisme; ze 'hoeven er geen cent aan te verdienen'. Hun ei gen provincie is een ideale uitvals basis om Klokan uit de startblok ken te laten schieten. Glerum: „Ga vanuit bijvoorbeeld Westkapelle eens met het openbaar vervoer naar Middelburg. Dat kost je zeeën van tijd, terwijl hele hordes dat stukje dagelijks rijden." Rijders en 'meelifters' komen via www.klokan.org met elkaar in con tact en kunnen via de webapp de vertrek- en aankomstplaats regelen en afspreken of meerijders ook meebetalen of niet. Het CDA Hulst vindt het veront rustend dat de gemeente Hulst de inwoners nog niet officieel heeft ingelicht over een lekkage in het nucleaire deel van kern centrale Doel 1 maandag 23 april. CDA-raadslid Karei Martinet heeft gisteren de stilte doorbro ken door schriftelijke vragen te stellen aan burgemeester Jan- Frans Mulder over het incident én vooral het gebrek aan informa- Door niet te reageren wordt mogelijk zinvolle informatie onthouden tievoorziening. „Door niet te rea geren wordt mogelijk zinvolle in formatie onthouden", aldus Mar tinet, „en wordt de indruk ge werkt dat de gemeente Hulst de situatie bagatelliseert, dan wel niet goed op de hoogte is." De gemeenteraden van Bergen op Zoom en Roosendaal reageren feller. Zij vinden dat de maat vol is en eisen een zo spoedig moge lijke sluiting van de vier kerncen trales bij Doel. Volgens Belgische autoriteiten is de volksgezond heid niet in gevaar geweest. Doel 1 is mede voor regulier onder houd tot 1 oktober stilgelegd. Scheldehof, in de vroegere Zware Plaatwerkerij, kent een multifunc tionele zaal met 76 (bioscoop)stoe- len. Deze is geschikt voor bijvoor beeld concerten en theater, maar vooral ook voor films. CineCity zorgt onder de noemer Vlissings FilmTheater voor de pro grammering. De zaal is een wel kome aanvulling op het aanbod van de bioscoop, zegt Sander Verdonk, manager van CineCity. „We willen daar meer fïlmhuistitels gaan neer zetten, de 'betere' films. Er zijn zo veel titels die goed zijn, maar die we in CineCity qua tijd en ruimte niet kwijt kunnen. Dat is nu wel moge lijk." Het filmhuis moet geleidelijk groeien. „We beginnen klein en kij ken hoe dat gaat. In eerste instantie draaien we elke avond, behalve op We willen er vooral f ilmhuistitels gaan neerzetten, de 'betere'films maandag, een film om half acht 's avonds en op woensdag, zaterdag en zondag ook een matineevoor stelling voor de kinderen. Vervol gens gaan we onderzoeken of we dat kunnen uitbreiden. In septem ber zetten we de zaal in elk geval volledig in voor Film by the Sea." De eerste film in het nieuwe theater is The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (morgen avond om 19.30 uur). In het week end wordt voor kinderen ook Buur man Buurman hebben een nieuw huis! gedraaid (zaterdag en zondag om 15.00 uur). Het weekend van 19 en 20 mei staat helemaal in het teken van An- nie M.G. Schmidt. Er zijn diverse verfilmingen van haar boeken te zien, zoals Minoes, Abeltje, Pluk van de Pettejlet en ]a Zuster, Nee Zuster. 112 NIEUWS Fietsster mishandeld bij Meliskerke Brand in afzuigkap Vondst granaat in vakantiepark Breskens woensdag 2 mei 2018 Samen rijden scheelt files Files kunnen korter en parkeer terreinen kleiner als meer men sen bij elkaar in de auto stap pen. René Hoonhorst Vlissingen -Diana Glerum en John van de Waeter, Klokan (app) A Lily James en Michiel Huisman in 'The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society', de eerste film in Vlissings FilmTheater. foto independent films Harmen van der Werf Hulst -Karei Martinet, CDA Bioscoop CineCity opent mor gen een filmtheater in het nieuwe woonzorgcentrum Scheldehof in Vlissingen. Daar zijn vrijwel dagelijks de betere filmhuisfilms te zien. Rolf Bosboom Vlissingen -Sander Verdonk, manager CineCity MELISKERKE Een 33-ja- rige fietsster is donderdag 26 april mishandeld op de Koekoeksweg bij Melis kerke. De vrouw uit Se- rooskerke raakte licht ge wond. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De vrouw reed rond 11.20 uur met haar hond richting Aagtekerke. Een hardloper die gevolgd werd door de vrouw op de fiets, maakte opmerkingen over dat de hond niet was aangelijnd. De discussie liep op en de hardloper pakte de fiets ster bij de keel. De politie zoekt de hardloper, de vrouw die bij hem was en andere getuigen. MIDDELBURG De brand weer is maandagavond uit gerukt voor een binnen brand aan de Weerhaan in Middelburg. Door de brand hadden twee bewoners rook ingea demd. Zij hebben zich laten behandelen door ambulan cepersoneel. De brand is omstreeks 23.15 uur ontstaan in ver moedelijk een afzuigkap. De brandweer is uitgerukt met twee blusvoertuigen. BRESKENS In park Zee bad bij Breskens is gisteren een granaat uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Het explosief is naar de springlocatie in Oostburg vervoerd en tot ontploffing gebracht door de Explosie ven Opruimingsdienst De fensie (EOD). De granaat is gevonden bij explosievenonderzoek op een deel van het park waar gebouwd gaat worden. Zo'n onderzoek vindt stan daard plaats, omdat in de gemeente Sluis flink ge vochten is in 1944. Het ging om een brisant- granaat van 7,2 inch die bij het tot ontploffing brengen helemaal versplintert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36