c* Vraag naar plastic is ook in Europa groeiende Joods leven in 8 millimeter Het leek er even op of er de laatste dagen alleen maar regen uit de lucht kwam vallen. Maar Reem Valentine en Fatima (vlnr) uit Zierikzee zagen veel meer. De grond bij de Wandeling, vlakbij het parkeerterrein Mosselboomgaard, lag gisteren bezaaid met bloesemblaadjes. En daar kun je overheen denderen of je kunt er een feestje van maken. Dat laatste deden de Zierikzeese dames. Even genieten van een bloesemdouche. De toekomstige bestuursvoorzitter van Dow wereldwijd, Jim Fitter- ling, maakte het nieuws gisteren bekend in een interview met Het Financieele Dagblad. Het gaat om een investering van een paar hon derd miljoen euro. Een definitieve beslissing moet nog op het Dow-hoofdkantoor in het Amerikaanse Midland worden genomen, houdt Van Oosten een slag om de arm. Hij kan niet zeggen wanneer die zal vallen. „Maar dat Dow Terneuzen in beeld is, is al een heel goed teken." Fitterling noemde in het gesprek met Het Financieele Dagblad als positieve punten van Dow Terneu zen de goede energie- en grond- stoffenvoorziening en de vervoers mogelijkheden. Dat hij de energiepositie als 'goed' bestempelt, is opmerkelijk. De verhoudingsgewijs hoge ener giekosten zette de Europese che- miesector jarenlang juist op achter stand ten opzichte van onder meer de Verenigde Staten. Dow bleef wel fors in onderhoud investeren in Terneuzen, maar nieuwbouw vond vooral plaats in eigen land en met Saudi Aramco in het compleet nieuwe chemisch complex Sadara in Saoedi-Arabië. De energiekosten vragen nog al tijd aandacht, stelt Van Oosten, maar daar staat volgens hem tegen over dat 'de Europese markt zich positief aan het ontwikkelen is'. De vraag naar plastic voor allerlei toe passingen, onder meer in meubels en auto's, is ook in Europa groei ende. Hergebruik De chemiesector is zich tegelijker tijd ernstig aan het beraden, geeft Van Oosten aan, hoe - met overhe den - het hergebruik van plastic kan worden vormgegeven. „Wij zijn ons ervan bewust dat wij een op lossing moeten bieden voor dat vraagstuk." Op het industriepark van Dow Terneuzen is genoeg ruimte voor Wij zijn ons ervan bewust dat wij een oplossing moeten bieden op het vraagstuk rond hergebruik van plastic een nieuwe fabriek. Dow heeft met havenbedrijf Zeeland Seaports (nu North Sea Porteen heel nieuw be drijventerrein bij de Westerschel- detunnel in Terneuzen ontwikkeld, het Maintenance Valuepark. On deraannemers van Dow zijn daar heen verhuisd of verkassen op korte termijn daarnaartoe. Het idee hierachter was altijd al dat Dow zo ruimte voor zichzelf schept voor de komst van een eventuele nieuwe fabriek. Dow Terneuzen, de op één na grootste productielocatie van Dow wereldwijd, maakt sowieso een groeispurt door. Op het Mainte nance Valuepark verrijst een gloed nieuw hoofdkantoor met meer dan duizend werkplekken. Administratieve service-afdelin gen van Dow worden in Terneuzen geconcentreerd. Inmiddels werken daar al meer dan zevenhonderd mensen. 1% woensdag 2 mei 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 Dow Terneuzen maakt kans op een nieuwe plasticfabriek De Terneuzense vestiging van het Amerikaanse chemiecon cern Dow is in de race voor een nieuwe plasticfabriek, bevestigt Dow Benelux-woordvoerder Erik van Oosten. Harmen van der Werf Terneuzen -Erik van Oosten, woordvoerder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33