g Onaemakkeli k O 66 28 M ANGELA KIJKT TV LISSABON 2018 SONGFESTIVAL Het heeft altijd iets ongemakkelijks, pre sentatoren die afscheid nemen van een programma. Vooral sinds de beroemde huilbui van Toine van Peperstraten aan het slot van zijn laatste Studio Sport, waardoor hij niet meer kon spreken. Of preciezer geformuleerd: alleen nog met een geknepen piepstemmetje een paar klanken wist uit te stoten. U kent het fragment vast, de heren van VI hebben er weken om geschuddebuikt. Dus was de grote vraag maandagavond: hoe zou die andere Twan het doen aan het einde van zijn laatste Nieuwsuur voor hij 3 september begint bij RTL Late Nightl Zouden er tranen ko men na elf jaar of bleef het bij een zakelijk 'tot ziens'? Er viel weinig aan hem te merken tijdens de uitzending. Huys leidde het debat over de plaspauzes van de stakende buschauffeurs met strakke hand als altijd en voerde een kruisge- sprek met de correspondent over Jemen. Maar na het laatste nieuws kwam onvermijdelijk het bruggetje van NOS-presentator Winfried Baij- ens. „Dat was het, Twan." „Ook voor mij, Win fried." Er volgde een korte speech waarin hij zijn col lega's en de kijker bedankte. Ondertussen ver raadden zijn grimas en een enigzins onbeholpen gebaar met zijn handen in de lucht dat hij ook zijn best moest doen om zijn emoties onder con trole te houden. Ik stelde me voor hoe hij in zijn ooghoeken achter de autocue collega's en ex-col lega's zag staan met natte ogen. Klaar om hem zodra het licht uitging in de studio te bespringen met lieve woorden, bloemen, champagne en een kar vol noten. Zo gaat dat. Maar de volgende dag gaat het leven weer door, zeker in Hilversum. Op NPO.nl was Huys' naam meteen gewist als presentator van Nieuws uur. In de haast hadden ze de naam van invaller Eelco Bosch van Rosenthal nog verkeerd ge schreven ook. Ik heb uit betrouwbare bron ver nomen dat ze daar met hun handen in het haar zitten over de opvolging van Huys. Zoals die nu zelf voltijds zijn hoofd mag breken over zijn ver sie van Late Night. Het is geen logisch huwelijk tussen hem en RTL, dus alles valt of staat met een goede opzet waarin hij zijn journalistieke zelf kan zijn en dat toch warm en los genoeg is om de commerciële kijker vast te houden. Een debat met boze buschauffeurs past prima in Late Night en bij hem. Maar Huys die een diep teinterview doet met Gordon over een nieuw sei zoen Hotter than my daughterl Dat wordt nog on gemakkelijker om te zien dan de huilbui van Van Peperstraten. Quote van de dag Gordon gekortwiekt Tarantino claimt geld ij kondigde tij dens zijn promo- tieweek bij De Wereld Draait Door nog aan het sober te willen houden. Mis schien ging hij wel in zijn uppie het podium op, zei Waylon. Gitaar om de nek, strakke zwarte broek aan en zin gen maar. De uitwerking op de Eurovisie- bühne van Lissabon blijkt geheel an ders. Waylon kiest voor breakdance ter ondersteuning van zijn country- hymne Outlaw in Em, zo bleek giste ren tijdens de eerste repetitie in de arena in het Parque das Nagöes in Lissabon. De oefensessie was niet toegankelijk voor pers, maar op vi deobeelden was te zien hoe de Ne derlandse act een veel dynamischer indruk naliet dan verwacht. In drie minuten gebeurt er van al les op het podium. De muzikanten die aanvankelijk Waylons band lijken te vormen, transformeren tot een kwartet nogal agressieve dansers, dat zelfs een radslag in huis heeft. De vier werpen hun instrumenten van zich af en stuwen Outlaw in Em naar een swingend, maar volgens buiten landse weblogs ook nogal chaotisch, einde. Vocaal kreeg Waylon lof, maar veel meer positiefs konden de inter nationale volgers niet vinden. Het perscentrum - als vanouds in de eerste oefendagen gevuld met meer fans dan journalisten - be- Wie over twee weken de trofee ook mee naar huis neemt, ik heb de belangrijkste prijs al binnen loonde de repetitie met een mat ap plausje. Dat was een betere oogst dan de eerste oefensessie van Trijntje Oosterhuis en haar scheurjurk (re sultaat: bulderend gelach), maar viel in het niet bij het gejuich dat andere landen, waaronder Israël en Bulga rije, de afgelopen dagen oogstten. Dat verschil in reactie was terug te zien bij de bookmakers. Die positio neerden Waylon in hun eerste voor spellingen nog als zesde in hun klas sementen. Na gisteren staat Waylon op een 20ste plek in totaal. Nog altijd zien de wedkantoren wel een finale- plek voor Nederland, maar de door de zanger beoogde eindzege raakt steeds verder uit zicht. De eerste repetitiedag bracht meer onthullingen. In alle vroegte was daar het bericht dat Waylon (Willem Bijkerk, 38) en zijn vriendin Bibi aan het einde van dit jaar ouders worden van hun eerste kind. „Wie over twee weken de trofee ook mee naar huis neemt, ik heb de belangrijkste prijs al binnen", meldde hij. Daarna volgde de eerste blik op zijn outfit voor op het podium. Een gebeurtenis die in Eurovisieland qua nieuwswaarde nog altijd gelijke tred houdt met een persalarm vanuit het Witte Huis in Washington. Op de felbegeerde eerste foto te zien: Way lon in panterprint. Een halflange jas, ontworpen door het Amsterdamse duo Edith en Tony Cohen. Zoals verwacht is ook de hoed - als deel van de Common Linnets liet Waylon zijn exemplaar inleggen met oude Hollandse guldens - weer deel In panterprint werkte Waylon zich in Lissabon door zijn eerste repetitie op het Eurovisiepodium. Zijn dynamische act met breakdancers werd niet bijzonder gewaardeerd. Bij de bookmakers zakte de Nederlandse inzending flink. Vanuit een sterrenstelsel ver, ver weg alle felicitaties aan de machtigste hel den van het heelal woensdag 2 mei 2018 TELEVISIE De serie Gordon Estelle: Weg ermee wordt in gekort. Volgens RTL 4 is het af maken van de reeks waarin de zanger en Estelle Cruijff op budgetva kantie gaan, door 'productio nele uitdagin gen' niet haal baar. FILM Het failliet ver klaarde filmbe drijf The Wein- stein Company heeft heel wat openstaande facturen uit staan. Zo claimt Quentin Taran tino recht te hebben op zo'n 3,5 miljoen euro aan royalties voor vier projecten. 3 ■o Stefan Raatgever Waylon in een jasje van het Amsterdamse duo Edith en Tony Cohen. FOTO THOMAS HANSES —Waylon —Star Wars feliciteert Avengers met het be zoekersrecord van de actiefilm. Infinity War doet het beter dan The Force Awakens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28