J© Goeie koop Krultang helpt de natuur een handje 25 graan, jeneverbes, moutwijn en di verse kruiden kreeg een flinke knauw toen de markt na de Tweede Wereldoorlog werd overspoeld met spotgoedkope jonge jenevers; enkel enigszins te pruimen als de bocht ijs koud gedronken werd. „Jenever is zo een ontzettend ondergewaardeerd product geworden", meent Van Klaarwater. „De gemiddelde consu ment heeft geen idee meer hoe divers het palet aan jeneversoorten is." In het kielzog van gin - een regel rechte afgeleide van jenever - her overt ook het oer-Hollandse stooksel de laatste tijd gelukkig menig kroeg, restaurantbar en hipsterfestival. Vooral oude jenever raakt in zwang. Het verschil tussen oude en jonge jenever zit hem niet in het aantal rustjaren op vat, maar in het percen tage moutwijn: o tot 15 procent in een 'jonkie' en 15 tot 55 procent in oude jenevers. Van Klaarwater: „Tus sen oude jenevers kun je ook veel meer smaakverschillen proeven." Vreemde eend Het panel neemt de proef op de som en drinkt blind een rondje oude je nevers van zes Nederlandse stoke rijen: Boomsma (Leeuwarden), Hooghoudt (Groningen), Bols (Amsterdam), Boompjes (Schiedam), Rutte (Dordrecht) en Zuidam (Baarle-Nassau); slechts een greep uit de vele tientallen flessen die over toog en toonbank gaan. Van Klaarwa ter wordt geflankeerd door twee Schiedamse kasteleins. Brood en wa ter moeten na elke ronde de smaak papillen weer tot bedaren brengen. De Old Simon van Rutte komt de neus binnen met een fijn moutwijn- bouquet en een hint van anijs. Helaas blijft de vlakke, vlugge smaak achter. Ook Boomsma kan de goede start vol zachte tonen van hout en vanille in de mond geen navolging geven. De Old Dutch van Boompjes is helemaal een vreemde eend in de bijt; met zijn bekkentrekkende bitters gaat-ie vol gens het panel meer richting een De pestdokters stopten in de 14de eeuw al jeneverbes in hun maskers grappa dan een oude jenever. Hoog houdt smaakt al een stuk toegankelij ker, maar is met zijn overdaad aan karamelzoet net wat te behaagziek. Het scheelt een slok op een borrel met Zuidam en Bols; wellicht even eens ietwat te zoet voor de doorge winterde drinker, maar zonder uit de bocht te vliegen. Met zijn neus vol hout en rijke afdronk toont Zuidam zich een instapjenever om vrienden mee te maken. Voetstuk De barrel aged Bols wordt nog net iets beter beoordeeld. Zowel in geur als smaak staat de jeneverbes op een voetstuk, ondersteund door een spannende, gebalanceerde waaier aan zuur, zoet en bitter. DE UITSLAG €24,50/1, €15,95/1, 38% €27,07/1, 38% Instant schattige krulletjes Grote, natuurlijke en zachte krullen Mooi en snel resultaat woensdag 2 mei 2018 GO —Rob van Klaarwater 1. Bols, Barrel Aged 42% Hoog al coholpercen tage en bom vol frisbloe- mige jenever bes. Mooi ge laagd: zoetje, zuurtje, bittere afdronk. Ook uitstekend voor cock tails. Mist wel wat moutwijnsmaak. 2. Zuidam, Zeer Oude Jenever, 5 jaar €29,95/1, 38% Een fijn houtbou- quet, wel wat weinig jeneverbes. Drinkt heer lijk zoet weg, met een rijke af dronk. Een zachte al lemansvriend. 3. Hoog houdt, Oude Graanjenever In de neus lichtzoet en ietwat rokerig. In de mond, stroperig, een vleug granen, maar helaas te veel kara melzoet. Jenever voor tijdens het na- tafelen. 4. Boomsma's Alde Kapteyn Ruikt naar tonen van hout en vanille, maar voelt nogal scherp in de mond én met een stroeve afdronk. Advies: mag nog een tijdje op het vat doorbrengen. 5. Rutte, Old Simon €49,93/1, 35% Een lekkere geur van moutwijn en anijs, maar een te vlakke, ietwat waterige smaak die snel weg ebt. Leunt richting een jonge jenever. 6. Boomp jes, Old Dutch €28,50/1, 38% De geur van jeneverbes, maar door een overdaad aan droge bitters - die je voelt trekken in de wangen - eerder een grappa dan een oude jenever. Buitenbeentje. Een prachtige bos krullen: de een is ermee geboren de ander heeft een hair- styler nodig om de natuur een handje te helpen. Er zijn meerdere manieren om mooie krullen te maken. Zo zijn er roterende borstels op de markt en zelfs appa raten die je haar opslokken en weer als krul 'uitspugen'. Maar wij zoomen in op de 'klassieke' krultang in het enorme aanbod van hair- stylers. Het is bij de aanschaf van belang om goed op de dia meter van de krultang te let- ten. Met een grotere diame ter (vanaf zo'n 25 millimeter) maak je grote, golvende krullen. Met een kleine dia meter (tot 15 millimeter) creëer je kleine krulletjes. Het is maar net wat jij wil. Het panel van BesteProduct test en beoordeelt de krul- tangen op bedienings gemak, bouwkwaliteit, de sign, resultaat, functies en prijs. Voor ieder formaat krul een aanrader waar de panelleden blij van werden. Tom Haze Zie ook besteproduct.nl Carmen CT4610 Chopstick Curler Prijs: 20 euro Een stevig handvat, een roestvrijstalen tang en een schuifknop om hem aan en uit te zetten, meer is de CT4160 eigenlijk niet. De temperatuur (maximaal 200 graden) is niet naar eigen wens in te stellen, maar dat werd in de test niet gemist. Met de diame ter van 10 millime ter creëer je met de Chopstick Curler kleine krullen. Zelfs dik en stijl haar veranderde in rap tempo in een mooie schat tige krul. Dankzij het voetje aan het handvat kun je hem makkelijk even ergens neerzetten zonder de on dergrond te verbranden. Het prijskaartje van 20 euro scoort bonuspunten. Max Pro Twist 32 millimeter Prijs: 74 euro Haast alles klopt bij dit pro duct. Van de verpakking tot het design van de tang en het uiteindelijke resultaat. In enkele seconden al op tem peratuur en de keuze tus sen 27 verschillende warm- testanden (tot 220 graden). Heeft een diameter van 32 milli meter en creëert natuur lijk ogende grote krullen die lang blijven zitten. Heeft een 2,5 meter lang meedraaiend snoer en wordt met hittebesten dige handschoen geleverd. De kers op de taart: regis treer je styler bij Max Pro en je krijgt levenslange garantie. Brood en water brengen de papillen weer tot bedaren. FOTO'S DESIREE SCHIPPERS Remington CI83V6 Magie Curling Wand Prijs: 33 euro Geen toeters en bellen, wél mooie krullen met deze Re mington. Wint door de plas tic look-and-feel niet de de signhoofdprijs, maar het resultaat mag er zijn. Je maakt mooie krullen van 19 tot 28 millimeter dik en dat gaat nog snel en eenvoudig ook. Heeft een meedraaiend snoer van 3 meter en warmt in een half minuutje op. Wordt geleverd met hitte bestendige handschoen. Voor de prijs hoef je het niet te laten, die is hart stikke goed voor wat je krijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25